GittiGidiyor Ailesi Hazine Avında

 GittiGidiyor Ailesi Hazine Avında

Öğle arasına 10 dakika kala mail kutunuz sizi ne kadar şaşırtabilir? Sizin için en ilginci hangisi bilmiyorum ama şirket etkinliği için gönderilen şifreli mail benim için şimdiye kadarki en ilginç mail oldu diyebilirim. Zira şifreyi çözebilmek için uğraşırken açlığımı bile unutmuştum. Şifreyi ilk çözen hediye çeki kazanacaktı. Beni uğraştırmasına rağmen çözebilmiştim ama maalesef çok az farkla kaybetmiştim. Yine de heyecanı bile bana iyi gelmişti. Üstelik bütün şirket çalışanları olarak Heybeliada’ya gidiyorduk. Şifre çözüldükten sonra ortaya çıkan metin gayet açıktı. Saklı hazineyi bulmak için cuma günü yarışacaktık. Dolayısıyla bütün şirket cuma gününü iple çekiyordu. Yarışmanın ayrıntılarını bilmememize rağmen Heybeli Ada haritası çıkarıp plan yapanlar bile olmuştu.

Cuma sabahı benim için heyecan doruktaydı diyebilirim. Servislerimize binip Bostancı iskelesine geldiğimizde bize kahvaltılarımız dağıtıldı. Sonra vapura binip çay ve sohbet eşliğinde adaya geçtik ve yarışma saatini beklemeye başladık. Bisiklete binip gezmek ya da benim gibi GittiGidiyor ailesinin yeni üyesi olup da diğer çalışanları yakından tanımak isteyenler için gayet uygun bir zamandı.

 

6lı-kolaj_banner_6903501

Organizasyon ekibi, bize içinde ada haritası ve saklı hazinenin hikayesinin anlatıldığı yazı olan bir zarf verdiler.Haritaya göre yarışma adanın küçük bir kısmı ile sınırlandırılmıştı.  Bu alan içerisinde takım eşliğinde gitmemiz gereken noktalar vardı. Burada yine oynamamız gereken oyunlar ve çözmemiz gereken şifreler olacaktı. Her takımın ilk gideceği yer farklıydı ancak yarışma sonunda herkes her noktadan geçmiş olacaktı. Gittiğimiz noktalardaki oyunları bitirdiğimizde bize yeni bir şifre veriliyordu. Bu şifreler içinde gitmemiz gereken bir sonraki nokta ve oraya ulaştığımızda söylememiz gereken parola gizliydi. Bütün şifreleri çözüp oyunları tamamladığımızda yapmamız gereken son bir görev kalıyordu o da hazineyi açan anahtara ulaşmak.

Oyunları tamamlamak ve şifreleri çözmek zordu ama kendi takımım adına gerçekten çok eğlendiğimizi söyleyebilirim. Bu zorlu mücadelede takım olarak ödülü kazanamasak da sonrasındaki yemekte anlatmak üzere yarışma ile ilgili çok şey birikmişti.

Zaten yemekte de herkesin yüzündeki gülümsemeden yarışmanın ne kadar eğlenceli olduğunu anlayabiliyordum. Yemek sonrasında ilk üçe giren takımların ödülleri verildi. Başarılı olan takımların hikayelerini dinledik. Bütün takımların yılmadan sonuna kadar mücadele ettiğini düşünüyorum. Zaten yarışma sizi öyle bir sarıyor ki bütün oyunları bitirmek için canla başla çalışıyorsunuz. Ayrıca dokunmatik ekranlardan oynanmayan oyunların da eğlenceli olduğunu bir kez daha anlamış oldum. Bu zorlu ama eğlenceli mücadelenin unutamayacağım deneyimler arasında olacağına eminim.

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.