GittiGidiyor Çalışanları KEDV Yararına Sahne Aldı

 GittiGidiyor Çalışanları KEDV Yararına Sahne Aldı

tiyatro_yeni

Çalışanlarına mutlu ve keyifli bir ortam sunmak için eğlenceli etkinlikler düzenleyen GittiGidiyor, gönüllü 25 çalışanıyla birlikte “Yayında mıyız?” tiyatro oyununu ikinci kez sergiledi.

Kadınların kariyer hayatlarında yaşadıkları zorluklara çözüm bulmak, onları destelemek ve gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalar yapan GittiGidiyor WIN Grubu (Women’s Initiative Network) tarafından düzenlenen, kadın ve erkeğin iş hayatındaki rollerini, kadınlara olan yaklaşımı, davranış kalıplarını mizahai bir dille ele alan Yayında mıyız? Oyunu ikinci kez 7 Aralık Çarşamba günü Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelendi.

tiyatro1

Seyircilerin büyük alkışını alan oyundan elde edilen gelirin tamamı, kadınların yaşam kalitelerini ve ekonomik durumlarını iyileştirmelerine destek olmak ve yerel kalkınmada liderliklerini güçlendirmek amacıyla çalışmalar yapan Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’na (KEDV) bağışlandı ve tiyatro salonunda kurulan KEDV standıyla izleyiciler bağışta bulunma fırsatı buldu.

tiyatro2

Daha önce hiçbir oyunculuk deneyimi olmayan WIN grubu üyesi GittiGidiyor çalışanları, 2 ay boyunca uzmanlardan beden dili, nefes, sahne duruşu gibi temel konularda eğitim aldı.

Peki GittiGidiyor WIN grubunun amacı nedir? Kadın emeği konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan bu etkinlikle ilgili WIN grubu üyeleri ve gönüllü olarak sahne alan GittiGidiyor çalışanları ne düşünüyor?

Esra Midillli Ertem – GittiGidiyor Marka ve İçerik Müdürü

GittiGidiyor’un kadınların iş hayatındaki rollerine dikkat çeken ve onları desteklemeye yönelik çalışmalarıyla gündeme gelen oluşumu GittiGidiyor WIN’in bir üyesi olduğum için kendimi gerçekten çok şanslı hissediyorum. İki çocuklu ve yoğun çalışan biri olarak kariyer yolculuğunda kadınların yaşadığı zorlukları çok iyi biliyorum. Ben şirketim tarafından bu konuda çok destekleniyorum ve kendimi çok şanslı hiseediyorum. “Yayında mıyız?” tiyatro oyunu da bu konuya ironik bir dille yaklaştığı için hem oynayanlara hem izleyenlere gerçekten eğlenceli dakikalar yaşattı. Ben oyunda emektar, kendini ailesinin çalışanlarının çocuklarına bakmaya adamış Ayşe Kadın’ı canlandırdım. Her fırsatta gerçek çalışanın o olduğunun altını çiziyordu. Aslında kadının sadece iş hayatında değil, evde de rolü çok önemli. Kendini evlerine ve çocuklarına adamış kadınların da emeğine saygı duyuyorum. Bu oyun sadece mesaj vermek için değil, şirket içinde farklı takımların bir arada olması noktasında da epey birleştirici oldu. Bu kadar eğlenceli bir takım çalışmasının bir parçası olmak da harika!

Ayşen Aksu – GittiGidiyor Hukuk Danışmanı

Çeşitlilik ve dahil etme (diversity&inclusion) şirket kültürümüzün en önemli değerlerinden biri. Women Initiative Network (WIN) grubu da bu kültürün önemli bir temsilcisidir. WIN ekibi olarak, kadın çalışanlarımızın iş ve sosyal hayatlarında kendilerini fark etmelerini sağlamak; kariyer gelişimlerinde onlara destek olmak ve  şirket içerisinde ve dışarısında  cinsiyet eşitliğinin önemini vurgulamak ve bu konuda fark yaratmak amacıyla çalışmaktayız. “Yayıda mıyız?” isimli oyunumuz konusu itibariyle  kadın-erkek arasındaki farklılıkları ve kadınların iş hayatında olması gerektiğini anlatan güzel bir örnek.. WIN ekibi olarak bu yola çıkarken amacımız şirketimiz dışında da kadınların hayatlarına dokunmak ve toplum nezdinde cinsiyet eşitliğinin önemine ilişkin farkındalığını artırmaktı. Bu nedenle tiyatro oyunumuzu Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’na destek olmak amacıyla sahneledik.  Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı, 20 seneye yakın bir süredir dar gelirli kadınların ekonomik durumlarını iyileştirmek ve yaşam kalitelerini güçlendirmek için çalışan bir sivil toplum kuruluşudur. Oyunumuzun Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın sinerjisiyle birlikte böyle güzel bir amaca hizmet edebildiği için mutluyum.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.