GittiGidiyor Ekibinden Yeni Tiyatro Oyunu: Yazmam Gerek

 GittiGidiyor Ekibinden Yeni Tiyatro Oyunu: Yazmam Gerek

Düzenlediği etkinliklerle kadınların iş yaşamında karşılaştığı sorunlara dikkat çeken, kariyer hayatlarında onlara destek olmak, gelişimlerine katkıda bulunmak için çalışmalar yapan ve tamamını çalışanlarımızın oluşturduğu GittiGidiyor WIN Grubu (Women’s Initiative Network), “Yazmam Gerek” isimli yeni tiyatro oyununu sergiledi. Oyuncuların tamamı çalışanlarımızdan oluşan tiyatro oyunu, ilk kez 19 Haziran’da Tiyatro Kronik’te sadece GittiGidiyor çalışanları için sahnelendi.

Yönetmen Senem Cevher tarafından sahneye konan oyun, Anton Çehov’un klasik hikayelerinin Nail Simon tarafından oyunlaştırıldığı Sevgili Doktor isimli oyunundan uyarlandı. Cinsiyet eşitsizliği karşısında kadınların karşılaştıkları olayların, 7 kısa hikaye ile farklı karakterlere sahip kadınlar üzerinden trajikomik bir dille anlatıldığı oyun, ilk gösteriminde izleyenler tarafından büyük alkış aldı.

GittiGidiyor WIN Grubu organizasyonluğunda yapılan çalışamlarda, sahneye çıkan çalışanlar, 4 ay boyunca yönetmen Senem Cevher, tiyatro oyuncuları Ozan Dağara ve Gül Altınok önderliğinde, yoğun bir eğitim programıyla oyuna hazırlandılar.

Cinsiyet eşitsizliğine dikkat çeken “Yazmam Gerek” çok yakında kadın odaklı sivil toplum kuruluşları yararına da sahneye konacak.

Oyundan Kareler

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.