GittiGidiyor İzmir Ekonomi Üniversitesi’ndeydi!

 GittiGidiyor İzmir Ekonomi Üniversitesi’ndeydi!

ODTÜ, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Ege bölgesinden 7 farklı üniversitenin katılımı ile İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde gerçekleşen 2. IEEE Ege Bölgesi toplantısına GittiGidiyor olarak katıldık.  Her ay farklı üniversitelerde düzenlenen bu organizasyonların en büyük amacı farklı üniversitelerdeki IEEE kulüplerinin birbiriyle olan ilişkisini güçlendirmek. Bu nedenle sunumumuzda, üniversite sıralarında kurulacak olan bu ilişkilerin hem iş hem de sosyal hayattaki önemini somut örneklerle vurguladık.

Aktif olarak kendi üniversitelerinde teknik ve kariyer odaklı organizasyonların yanı sıra sosyal organizasyonlar düzenleyen arkadaşlarımızın tecrübelerini dinleyip düzenledikleri organizasyonların gelecekteki kariyerleri üzerine etkisini konuştuk. Sonrasında, GittiGidiyor’un renkli ofis fotoğrafları eşliğinde, öğrencilere GittiGidiyor çalışanlarının departmanlara göre yüzdesel dağılımını ve departmanların görev tanımlarını anlattık.

Organizasyonu düzenleyen İzmir Ekonomi Üniversitesi IEEE ekibine ve tüm katılımcılara çok teşekkür ederiz. 🙂

3 Comments

  • IEEE’nin ne olduğunu da açıklasaydınız iyi olurdu bence. Bilmiyoruz ne olduğunu.

  • IEEE’nin açılımı, Institute of Electrical and Electronics Engineers olarak belirlenmiştir. Kurulumundan bu yana sadece elektrik ve elektronik mühendislerine yönelik olmaktan çıkarak tüm mühendislik ve teknolojiyle ilgilenen herkese hitap eden IEEE’nin açılımı artık Institute of Engineers and Everybody Else olarak değiştirilmiştir. Tüm dünyada IEEE öğrenci kolları bakımından 1. sırada yer alan Türkiye IEEE Öğrenci Kolları üyeleri arasında ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Bu ayrıcalığın en önemli nedeni, IEEE Türkiye Öğrenci Kolları’nın sürekli aktif ve birbirleriyle iletişim içinde bulunan büyük bir topluluk olmasıdır.

  • […] Kaynak : GittiGidiyor Blog […]

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.