GittiGidiyor, Kariyer Yolculuklarında Kadınların Yanında

 GittiGidiyor, Kariyer Yolculuklarında Kadınların Yanında

Kadınların kariyer yolculuklarında yaşadıklarını anlamak, onları destelemek ve gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalar yapan GittiGidiyor WIN Grubu (Women Initiative Network), cinsiyet eşitliğine ilişkin farkındalığı artırmak adına şirket içinde ve dışında organizasyonlara imza atıyor.

Sadece ürün ve alışveriş deneyimiyle değil, çalışanlarının farkındalığı ve motivasyonuna yönelik iç organizasyonlarıyla da sektöre öncülük eden GittiGidiyor, kadın çalışanları için yaptığı çalışmaların yanı sıra  2017’de kadın girişimcileri destekleyeceği yeni bir projenin hazırlıklarını yapıyor.

GittiGidiyor WIN ekibi, “Lider Sensin” eğitimleri ile GittiGidiyor’un kadın çalışanlarının hayatlarına yön veren kararları kolaylıkla alabilmelerini ve liderlik yönlerini keşfetmelerini sağlıyor. Şirketteki kadın ve erkek çalışanlar arasında gerçekleştirilen Shadow (Gölge) isimli program ile farklı görevlerde bulunan kadın ve erkekler birbirlerine deneyimlerini aktararak karşılıklı gelişime katkıda bulunuyor. 

GittiGidiyor WIN Grubu, cinsiyet eşitliği hakkında farkındalık yaratmak için tiyatrodan destek alıyor. 2016’da şirket çalışanlarından bir oyuncu kadrosu oluşturularak kadın ve erkeğin iş hayatında değişen rollerini mizahi bir dille anlatan “Yayında mıyız?” tiyatro oyunu sahnelendi. Oyunundan elde edilen gelir Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’na (KEDV) bağışlandı. 2017’de sahnelenmesi planlanan oyunun çalışmaları da devam ediyor.

Ek olarak, kadın çalışanlarının iş-sosyal hayat dengesini kurabilmelerine yardımcı olmak, GittiGidiyor kadın çalışanlarının  kendilerini bir yıldız gibi hissetmelerini  amacıyla enerjisi yüksek ve ilham verici aktiviteler düzenliyor. GittiGidiyor, bu yıl da kadın çalışanlarının keyifli vakit geçirmeleri için sürpriz etkinlikler planlıyor. 

Dijital ekonomide kadınlara yer açacak

Bu yıl da kadınlar, GittiGidiyor’un odaklanacağı ana konuların başında geliyor. Bu amaçla GittiGidiyor WIN ekibi, cinsiyet eşitliğini destekleyen bir kurum kültürü yaratmanın yanı sıra kurum dışındaki kadınların da hayatına değer katacak faaliyetler düzenleyecek. 2017 yılında WIN ekibi ile beraber, odağında kadın girişimcilerin olacağı bir kurumsal sosyal sorumluluk projesini de hayata geçirmeyi hedefleyen GittiGidiyor, bu kapsamda yeni ekonomiye kadın gücünü dahile etmek için e-ticarette kadın girişimcileri destekleyecek. Böylece şirket dijital ekonomide kadın üretkenliğini ve girişimciliğini desteklerken dijitalleşen dünyada, dijital ekonomide kadınlara da yer açıyor.

“GittiGidiyor WIN, çeşitliliği zenginliğe çeviriyor”

GittiGidiyor, eBay Çek Cumhuriyeti ve eBay Rusya Ülke İnsan Kaynakları Müdürü Murat Yüksel, konuyla ilgili şunları söylüyor: “GittiGidiyor olarak çeşitlilik bizim temel kültürel değerlerimizden biri. Farklı, çeşitli olduğumuz kadar zengin olduğumuza inanıyoruz. Tüm GittiGidiyor çalışanlarının bu kültürel değeri benimsemesini ve diğerlerine ilham vermesini bekliyoruz. GittiGidiyor WIN bu çeşitliliği zenginliğe çevirmek için kurulan ekiplerimizden biri.Kadın çalışanlarımızın istek ve ihtiyaçları GittiGidiyor WIN grubu aracılığıyla bize ulaşıyor ve talepler doğrultusundanİnsan Kaynakları politikalarımızı güncelliyoruz. Son dönemde Hamilelik dönemi ve sonrasında geçerli olan esnek/evden çalışma uygulamasını hayata geçirdik ve karne sınav günleri gibi ebeynlerin çocukları ile geçirmek istediği özel ve önemli günlerde çalışamlarımızın izinlerinden düşülmemesini ilişkin yeni politikamızı da uygulamata başladık.” 

“Çalışmalarımıza aynı sinerjiyle devam edeceğiz”

GittiGidiyor Kıdemli Hukuk Danışmanı ve WIN Grubu Başkanı Ayşen Aksu da ekibi ve projelerini şöyle anlatıyor: “GittiGidiyor, WIN Grubu olarak vizyonumuz GittiGidiyor’da cinsiyet eşitliğini destekleyen bir kurum kültürü yaratmak. Ekibimiz bu vizyon doğrultusunda, kadınların kariyer hayatlarında yaşadıklarını desteklemek ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak için birçok proje hayata geçiriyor. Çalışmalarımızı şirket içerisinde sınırlı tutmayıp şirketimizin dışına da taşıyoruz. Bu doğrultuda üniversitelerde okuyan kız öğrencilere yönelik konferanslarda yer alarak kendilerine staj imkanı sağlıyoruz. Özellikle teknoloji alanında yapılan konferanslarda teknoloji ekibinden kadın çalışanlarımız sunumlar yapıp teknolojide kadın çalışan olarak tecrübelerini paylaşıyorlar. Ayrıca dahil olduğumuz mentorluk programıyla kadınlara mentorluk desteği veriyoruz.  Şirketimizin sonsuz desteği ile 2016 yılında çok güzel projelere imza attık ve bu yıl da çalışmalarımıza aynı sinerjiyle devam edeceğiz.”

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.