GittiGidiyor’da Takım Liderliği ve Takım Çalışması

 GittiGidiyor’da Takım Liderliği ve Takım Çalışması

Liderlik, şirketlerde kalite yönetiminin başarı ile yürütülmesi ve her şeyden önce kalite kültürünün oluşturulabilmesi için firmada inşa edilmesi gereken önemli fonksiyonlardan biridir. İster günlük hayatta ister iş yaşamında olsun, bir ekibin birlikte çalışarak ulaştığı sonuç, bireylerin tek başına ulaştıkları sonuçtan çok daha başarılıdır.

GittiGidiyor Destek Hattı Takım Liderleri de bu ilke ile hareket eder; her adımın planlanması ve sağlıklı olarak uygulanması için çalışır. GittiGidiyor Destek Hattı’nda da iki kişi takım liderliği görevini sürdürmekte, ben de onlardan biriyim. Peki, bizler Destek Hattı takım liderleri olarak sizlere ve takım arkadaşlarımıza neler sunuyoruz?

Takım liderleri olarak amacımız; ekipteki arkadaşlarımızın hedeflerini geliştirmek, yapılan işler ile ilgili geri bildirimleri iletmek, kullanıcılarımıza sunduğumuz hizmetin kalitesini en üst ve en iyi seviyede tutmak, her gün önümüze çıkan sorunlarda çözümsüz gibi görünen durumlar için arkadaşlarımıza destek vermek ve siz kullanıcılarımıza en doğru ve en sorunsuz çözümleri sunmaktır. Ayrıca, kullanıcılarımızın talepleri doğrultusunda, sürekli iyileştirme yaklaşımına öncelik veren bir yönetim tarzını esas alıyoruz. Çünkü sonuçların daha iyi olabilmesi için öncelikle süreçlerin iyileştirilmesi gerekir. Bizler de şirket performansı açısından bu derece önemli olan süreç yönetiminin, kalite kültürünün önemli bir parçası olduğumuza inanıyoruz. GittiGidiyor, tüm birimleriyle takım kültürüne dayalı bir kurum aslında. Örneğin Destek Hattı çalışanları, her birinin ayrı bölümlere bağlı özel işleri olsa bile, takım içerisinde, birlik içinde aynı hedef için belirlenmiş işleri yapmaktan vazgeçmiyor. Sanırım bu da şirket kültürümüzün önemli bir noktası olan arkadaşlık kavramının benimsenmesi ve iş birliği anlayışı sayesinde mümkün oluyor.

Takım liderliği, farkındalık içinde olmayı gerektiriyor. Her ay yaptığımız performans toplantılarından arta kalan zamanlarda, yeri geldiğinde dışarıda birlikte yemek yediğimizde, ekip üyelerinin önerilerini, isteklerini değerlendirmeye alarak üst yönetimimizle, bu önerilerin veya isteklerin uygulanıp uygulanamayacağını, kendi fikirlerimizi de sunarak karşılıklı olarak görüşüyoruz.  Takım arkadaşlarımızla; fikirlerin, planların, alınan kararların ve atılan adımların ortak bir çalışma sonucu oluşmasından dolayı daha etkili olacağına inanıyoruz. Bu düşünce tarzını oluşturmak ve bireyleri takımın bir parçası olmaya alıştırmanın, ufak tefek ayrıntılara dikkat edildiğinde sorun yaratmayacağına inanıyoruz.

GittiGidiyor ailesinin Destek Hattı üyeleri olarak en önemli ilkemiz müşteri istek, ihtiyaç ve beklentilerine çözüm odaklı yaklaşmaktır. Pazarda var olmak, rekabet avantajı elde etmek, bu avantajı sürdürmek ve sürdürülebilir kârlılığı yakalamak gibi unsurlar, ancak müşteri odaklı bir yönetim yaklaşımının sonuçları olabilir. Bizler de Destek Hattı ekibi olarak kullanıcılarımızın isteklerini karşılamak, tam doğrulukla nihai ürün ve hizmetin sunulmasını sağlama çabası içindeyiz ve böyle de devam edeceğiz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.