Hayvan Severleri Bir Araya Getiren Sosyal Oluşum: GittiGidiyor GOAL

 Hayvan Severleri Bir Araya Getiren Sosyal Oluşum: GittiGidiyor GOAL

goalBünyesinde barındırdığı birçok sosyal oluşuma bir yenisini ekleyen GittiGidiyor, kısaca GOAL olarak anılan GittiGidiyor Animal Lovers adında yeni bir topluluğa imza attı. Düzenli orman hayvanlarını besleme günleri, barınak ziyaretleri ve farklı konularda şirket içi etkinlikler düzenleyen GittiGidiyor GOAL ekibi şimdiden şirketten onlarca kişinin desteğini arkasına aldı bile.

GOAL’ün temel amacı hayvan hakları konusunda farkındalık yaratmak ve yardıma muhtaç hayvanlara yapılan yardımları kurumsal bir güce dönüştürmek. Ayrıca şirket içerisinden farklı kişi ve grupları bir araya getirerek çalışanlar arasındaki sosyal ilişkileri geliştirmek ve kimliklerden sıyrılarak bir dayanışma ortamı yaratmak da bu aktivitelerin en doğal çıktılarından oluyor.

İlk Etkinlik: Ormana Terk Edilmiş Köpeklere Mama Yardımı

Aktiviteleri kapsamında farklı derneklerden de danışmanlık alan GittiGidiyor GOAL, ilk olarak Sessizliğin Sesi adlı bir dernek ile orman hayvanlarını ziyaret etmeye ve satın aldıkları 120 kg mama ile onları beslemeye gitti. Mamaların satın alınmasında tüm şirketten destek gören GOAL ekibi, bireysel çabaları kümülatif bir harekete geçirme konusunda şimdiden bir başarı yakalamış oldu.

Sokak Hayvanları

Ormana terk edilmiş hayvanları ziyaret etmek hem bir özveri hem de soğukkanlılık gerektiriyor. Özveri gerektiriyor çünkü bu ziyaret sırasında içinizdeki bencillikle savaşmak durumunda kalıyorsunuz. Çoğu insan “ben çok üzüldüğüm için gelemiyorum” gibi bahaneler sunsa, orman hayvanları için daha önemli şeyler yapmak adına içimizdeki bu bencil sesi de kırmamız gerekiyor.

Orman Ziyaretleri

Orman ziyaretleri aynı zamanda bir soğukkanlılık gerektiriyor çünkü o kadar güzel ve masum hayvanı ormana terk eden insanlara nefret dolmak onlara sadece negatif enerji gönderiyor; bu sebeple önemli olan sakin ve soğukkanlı şekilde aksiyon planı çıkarmak.

Goal Etkinliği

Sokak Köpekleri

İkinci Etkinlik: Sokak Kedileri İçin Ev Yapım Atölyesi 

Hem soğuk kış günleri için çevremizdeki kedilere bir yuva sağlamak hem de şirketin farklı departmanlarında çalışan kişilerin etkileşimini arttırmak amacıyla şirket içerisinde bir kedi evi yapım atölyesi düzenledik. Atölye sonucunda onlarca farklı kedi evi tasarımı ortaya çıktı.

Kedi Evi

Yaklaşık 60 kişinin 2 saatliğine tüm işlerini bırakıp tek bir amaç uğruna bir araya gelmeleri şirket açısından önemli bir değer yaratıldığını gösteriyor. Oluşturulan 5-6 kişilik gruplar, GOAL ekip üyelerinin de yardımı ile kedi evlerini kurdular, evlerin içlerini straforla izole ettiler ve evleri onlarca farklı süsle tasarladılar.

Kedi Evi Yapımı

Etkinliğe katılan ve katılamayan herkes ortaya çıkan kedi evlerini kendi mahallelerine götürerek balkon altlarına ve otoparklara yerleştirdiler. Etkinliğin bir de kazananı oldu. J GittiGidiyor çalışanlarından Volkan Kulalar, oğlunu da böyle değerli bir etkinliğe dahil ederek etkinliğin amacını çok daha yukarılara taşıdı.

Kedi Evleri

GittiGidiyor GOAL grubunun bir sonraki etkinliği bir barınak ziyareti olacak. Yapılacak farklı barınak ziyaretlerinden sonra kendilerine bir pilot barınak seçecek olan grup, 2017 yılında bu barınağın yaşam şartlarını iyileştirmek için çalışacak.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.