Hem Oyuncu Hem Editör Olunur Mu?

 Hem Oyuncu Hem Editör Olunur Mu?

2 yıl öncesi: Uykusuz geceler, belirsizlikler, eksik sayfalar, gergin yüzler, kaçırılan dersler ve provalar, gecikilen randevular, iptal edilen röportajlar, susmayan telefonlar… Dıtdıtdıtdıııt…

6 yıldır basında çalışmanın getirdiği yorgunluğun ve bıkkınlığın üstüne kısa soluklu birer reklam ajansı ve freelance macerası eklenmişti. Haziran ayıydı. İşsizdim. Bir Ege kasabasına yerleşerek kendilerine emeklilik kıyağı çeken ailemin yanına gitmiştim. Derken bir arkadaşım arayıp GittiGidiyor’un editör aradığını söyledi. Basından uzaklaşmaya karar verdiğim bir dönemde, internet sektörüne geçmek benim için iyi bir fırsattı. Ama masabaşı çalışmaya alışık değildim, ofis ortamına yabancıydım, nasıl olacaktı? İlk görüşmemizde, GittiGidiyor İnsan Kaynakları Müdürü de haliyle “Ofise adapte olabilecek misiniz?” diye sordu. Bu soruya doğru bir yanıt verebilmem için 2 yıl öncesine gitmem gerekti.

O dönemde Studio Oyuncuları’nda tiyatro eğitimi almaya başlamıştım. Gazetede çalışırken bir yandan da derslere gidiyordum. Gazete ve dergide, masabaşında geçirdiğim vakit azdı. Ama hayatımda başka bir şeye daha zaman ayıramıyordum. Bir süre sonra derslere oyun provaları da eklendi. Tiyatroya daha fazla vakit ayırmaktan vazgeçmediğim için işteki stres ikiye katlanmıştı. Evet, masabaşı çalışmıyordum ama yaşamımı iş belirliyordu.

Ve bugüne dönecek olursak… Ofise adapte olma konusunda birtakım zorluklara, gelgitlere rağmen iki yıldır GittiGidiyor’dayım. Sizlere gönderilen e-postalardan yardım sayfalarına, kampanyalardan basın bültenlerine site ile ilgili her türlü metni yazıyorum veya yazılı metinleri yayına hazır hale getiriyorum. Hem ilgi çekici hem de bilgilendirici ama en önemlisi anlaşılır metinler yazmaya çalışıyorum. Bu konuda sizlerden gelen önerileri de dikkate alıp gerekli değişikliklerin en kısa zamanda yapılmasını sağlıyorum. (Bütün bunları, Terminatör Beril ile birlikte yapıyoruz tabii :))

GittiGidiyor’da bulunduğum bu 2 yıl içinde ofiste kendi çalışma ortamımı yarattım, uzun zamandır hayalini kurduğum seyahate çıkabildim, daha da önemlisi provalar ve oyunlar için zamanımı rahatça planlayıp çeşitli atölyelere katıldım. Burada iş dışında başka şeylerle ilgileniyor olmam bir artı olarak kabul edildi, hatta maddi manevi desteklendi. GittiGidiyor’da tiyatronun banner’ları yayınlandı, çalışma arkadaşlarım oyunlarımızı izlemeye geldi. Birkaç ay önce GittiGidiyor’da part-time çalışma talebim kabul edildi. Şimdi haftanın üç günü masabaşı çalışıyorum. Geri kalan günlerdeyse, oyuncuları arasında yer aldığım Kadıköy Sanat Tiyatrosu (KaST) ile yeni oyunumuza hazırlanıyoruz. Ayrıca Entropi ekibiyle yine başka bir oyun için çalışıyorum.

Masabaşı işten kaçarken, GittiGidiyor’da çalışmaya başladıktan sonra, hayatımda çok yapmak istediğim bir şeyi gerçekleştirme fırsatı buldum.

6 Comments

  • Bize ansızın haksız uyarı mesajlarını gönderen olmalısın.Sanattaki seçiciliği biraz da bizim için harcasanız ,mesajda geçen her rakamı telefon numarası hissetmeseniz ne de güzel olur hayat,daha çok çekilir ve daha az stres yapar.

    Bu arada kategoride en çok işlem yapanlara GG Tiyatro sponsoru olsa ya ,küçük bir ödül olarak tiyatro izlemek istiyoruz tabii,sanat bizim için de değerli ..

  • Merhaba, bahsettiğiniz uyarı metinleri editörler tarafından hazırlanıyor, evet izimizi belli ettik 🙂 Ancak kullanıcı mesajları, Destek Hattı tarafından kontrol ediliyor. Yorumunuzu Destek Hattına iletiyorum.

  • Hep destek, tam destek.

  • Yaşam Tarzına ve felsefene uygun bir işyerinde çalışıyor olman güzel birşey.Başarılar dilerim

  • Gittigidiyor da hiç bir yere ulaşamadım acaba buradan bi yerlere varabilirmiyim dedim…
    Hazırladığınız site isteği, şikayeti olanları baştan savmak üzere hazırlanmış. Biraz daha duyarlı olunmasını isterdim…

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.