Koç Üniversitesi Mezunlarıyla Geleceğin Mesleklerini Konuştuk

 Koç Üniversitesi Mezunlarıyla Geleceğin Mesleklerini Konuştuk

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin düzenlediği Business & Networking buluşmaları kapsamında gerçekleştirilen “Geleceğin Meslekleri” etkinliğinin konuğu GittiGidiyor, eBay Çek Cumhuriyeti, eBay Rusya Ülke İnsan Kaynakları Müdürü Murat Yüksel ve GittiGidiyor Veri Bilimleri Uzmanı Sanem Balkan oldu.

Farklı sektörlerden profesyonellerin Koç Üniversitesi mezunlarıyla buluştuğu Business & NetWorking buluşmalarının sonuncusu olan Geleceğin Meslekleri etkinliği 7 Kasım Salı günü Koçpera’da düzenlendi.

GittiGidiyor, eBay Çek Cumhuriyeti, eBay Rusya Ülke İnsan Kaynakları Müdürü Murat Yüksel ve GittiGidiyor Veri bilimleri Uzmanı Sanem Balkan’ın yanı sıra KU Kariyer Gelişim Merkezi Direktörü Tuna Dağlı ve Turkey Relocation Küresel Mobilite Danışmanlığı Yönetici Ortağı Burcu Bakaçhan’nın da konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte, dijital dönüşümle teknolojinin yarattığı yeni meslekler, dijital dönüşümün Türkiye’de ve dünyada etkileri ve dijital dönüşüme uyum sağlamak için bireylerin iş yaşamında sahip olması gereken nitelikler üzerine konuşuldu.
Koç Üniversitesi ve KÜMED üyeleri dışında misafir katılımcıların da ilgi gösterdiği etkinlikte konuşan Murat Yüksel, teknolojide yaşanan hızlı gelişimin on yıl önce kimsenin aklına gelmeyen meslekleri ortaya çıkardığını belirterek, önümüzdeki dönemde, şirketlerde Chief of Staff, Dijital Pazarlama Uzmanı, Marka Temsilcisi, Sosyal Medya Uzmanı, Veri Analisti gibi rollerin daha da önem kazanacağını vurguladı.

Etkinlik, davetlilerle yapılan soru-cevap bölümünün ardından günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

1 Comment

  • Bu konuşmaya bende katılmıştım 2017 yılında. Harikaydı gerçekten, blog yazısını görünce duygulandım. Teşekkürler GittiGidiyor 🙂

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.