Mesai Saatinde Sinema Olur Mu?

 Mesai Saatinde Sinema Olur Mu?

İşimiz hayatımızın en önemli parçası. İş hayatında geçirdiğimiz dakikalar saatleri, saatler günleri, yılları derken bu zamanların toplamı içimize işliyor ve sahip olduğumuz mesleğimiz, çalıştığımız şirket, aldığımız görevler bizim bir parçamız haline geliyor.

GittiGidiyor, çalışanlarının mutluluğunu, hayattan beklentilerini de göz ardı etmeyen bir şirket. Örneğin; tiyatro, müzik, dans gibi kişisel hobileri olan çalışanlarını iş hayatı dışında da her zaman destekliyor ve onların yanında olduğunu hissettiriyor. Çünkü GittiGidiyor, grubu olup müzikle yakından ilgilenen gitarist ve solistlerden tutun, fotoğrafçı, jonglör, tiyatrocu, işaret dili eğitimcisi, voleybol antrenörüne kadar çok renkli çalışan profiline sahip bir şirket.

GittiGidiyor’un çalışanına verdiği değer sadece hobilere verdiği destekle sınırlı değil elbette. İnsan Kaynakları departmanının düzenlediği ve her ayın son cuması yapılan Happy Hour’lar, tekne gezileri, İstanbul’un en güzel mekanlarında yapılan organizasyonlar, şirketin terasında yapılan barbekü partileri ve mesai saatlerinde dileğimiz bir filme gidebildiğimiz sinema günleri organizasyonları da GittiGidiyor’un bir parçası. “Mesai saatlerinde sinema olur mu?” diyenleriniz olabilir. Evet, GittiGidiyor’da bu mümkün.

Örneğin; geçen hafta düzenlenen sinema gününde şirket çalışanları olarak mesai saatinde sinema keyfi yaşadık. İzlemek için seçtiğim film, Karayip Korsanları Gizemli Denizlerden (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides) biraz bahsetmek gerekirse…

Filmin, önceki 3 serinin yüzünü kara çıkarmayacak güzellikte olduğunu söyleyebilirim. Serinin 4. filminde yeni karakterler senaryoya dahil olmuş; Karasakal (Ian Mcshane) ve Karasakal’ın kızı Angelica (Penelope Cruz).

Seriyi hareketlendiren eğlence, macera ve mizah unsurlarını bu defa Disney, Dijital 3 Boyutlu olarak aktarıyor. Johnny Depp, aksiyon dolu filmde; gençlik, ölüm ve ihanet hikayesindeki Kaptan Jack Sparrow rolüne geri dönüyor ve yolu, geçmişinden gelen bir kadınla (Penelope Cruz) kesişiyor. Jack, Angelica’nın, Gençlik Pınarını bulmak için, kendisini kullandığını düşünürken bir yandan da aralarında aşk olup olmadığını düşünüyor. Kadın onu korkunç korsan Karasakal’ın (Ian McShane) gemisi Kraliçe Anne’in İntikamı’na binmeye zorlayınca, Jack kendini Karasakal’dan mı yoksa geçmişinden gelen bu kadından mı koruyacağını bilemiyor.

Uluslararası oyuncu kadrosuna sahip serinin devam filminde, Hector Barbossa rolüyle usta oyuncu Geoffrey Rush, Kaptan Jack’in eski dostu Joshamee Gibbs rolüyle Kevin R. McNally, Sam Claflin ve gizemli bir denizkızı rolüyle Astrid Berges Frisbey de rol alıyor.

Tavsiye benden, iyi seyirler! 🙂

* Fotoğraf, http://disney.go.com/pirates sitesinden alınmıştır.

5 Comments

  • İnsanın gittigidiyor’a binlerce CV gönderip o şirketin bir parçası olası geliyo :)))

  • güzelmiş valla beni de işe alır mısınız 😀

  • Zafer Bey merhaba,

    GittiGidiyor iş ilanlarına, Kariyer.net sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

    İlginiz için teşekkür ederiz.

  • bence olmalı kesinlikle hatta mesai saatlerinde haftada bir gün sinema günü bile olabilir

  • bir gitti gidiyor kullanıcısı olarak imrendim doğrusu çalışma şartlarınıza tebrik etmek gerekir yöneticilerinizi ne diyelim 🙂

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.