Mine Albayrak Kohen Webrazzi Summit’te Konuştu

 Mine Albayrak Kohen Webrazzi Summit’te Konuştu

Türkiye’nin en önemli internet konferansı olan ve bu yıl sekizincisi düzenlenen Webrazzi Summit 2017’de, “Doğru Ürün Veri Yönetimi İle E-Ticarette Satış Artışı Sağlamak” adlı panelin katılımcılarından biri GittiGidiyor CRM ve Dijital Pazarlama Müdürü Mine Albayrak Kohen oldu.

Bu yıl sekizinci kez gerçekleştirilen Webrazzi Summit 2017, 18 Ekim Çarşamba günü, alanında uzman ve ünlü konukların katılımıyla Wyndham Grand İstanbul Levent’de düzenlendi. İnternet, teknoloji, e-ticaret, mobil, dijital pazarlama gibi konularda gündem yaratacak başlıkların konuşulduğu etkinlikte, GittiGidiyor CRM ve Dijital Pazarlama Müdürü Mine Albayrak da özel bir panelde konuşmacı olarak yer aldı.

Doğru Ürün ve Veri Yönetimi İle Satış Artışı Sağlamak

Webrazzi kurucusu Arda Kutsal’ın açılış konuşmasını yaptığı konferans sonrasında, Deniz Kutsal’ın moderatörlüğünde CRM ve Dijital Pazarlama Müdürümüz Mine Albayrak, ebebek E-Ticaret Direktörü Emre İlban, metrics34 Yönetim Kurulu Başkanı Levent Karaçam, Criteo Turkey’den Managing Director Murat Kalafat’ın katılımıyla “Doğru Ürün Veri Yönetimi İle E-ticarette Satışlar Nasıl Artar” isimli panel düzenlendi. Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği panelde Mine Albayrak Kohen, GittiGidiyor’un ürün yönetimi sayesinde reklam kanallarında yakaladığı başarıdan ve kazanımlarından bahsetti.

GittiGidiyor’da Ürün Veri Yönetimi ve Pazarlama Kanallarına Etkileri

Milyonlarca alıcı ve satıcıyı bir araya getiren pazaryerinde ürün yönetiminin zorluğuna ve karşılaşılan sorunlara değinen Mine Albayrak Kohen, yakın zamanda başarıyla sonuçlandırdıkları bir projeden örnek vererek “Biz alıcı ve satıcıyı buluşturan bir alışveriş platformuyuz.  Satıcıların ürünlere koydukları isimlere, görsellere ve ürün açıklamalarına müdahale etmemiz mümkün değil. Birçok satıcı, eğitimlere rağmen ürün başlıklarında Google Alışveriş Reklamlar’ında yasak olan ifadeleri kullanıyor. Bu da ürünlerin reklam alanında çıkmamasına neden oluyor. Daha önce bu süreci yönetebilmek için yapabileceklerimiz kısıtlıydı. Ancak son geliştirmelerle birlikte Productsup ile tüm bunları düzenleyebiliyoruz. Ürünlerde istemediğimiz kısımları kurallara bağlayıp temizliyor ve pazarlama kanallarına yolluyoruz.  Feed ‘de yapılacak değişiklikler anlamında eskisine göre çok daha çeviğiz.” dedi.

Productsup’ın Özelliklerini Kullanarak 3 Kat Trafik Artışı Sağladık

İzleyicilerin de sorularıyla renk kattığı söyleşide CRM ve Dijital Pazarlama Müdürümüz Mine Albayrak, sorulan soru üzerine ürün feed fonksiyonlarıyla hayata geçirdikleri başarı hikayesini izleyicilerle paylaşarak “Günün Fırsatı ürünlerimiz, satıcılarımız ve bizim için oldukça önemli. Bu alanda gerçekten çok agresif fiyatta ürünler yer alıyor. Dolayısıyla trafiği, satışa dönüşü de yüksek oluyor. Alıcılarımız arasında da algısı oldukça kuvvetli bir alan.  Productsup öncesinde Günün Fırsatı ürünlerimizi ayrıştıramıyorduk. Designer özelliği ile görseller üzerine Günün Fırsatı ve İndirim oranı etiketleri yerleştirmeye başladık. Bu sayede CTR oranında ciddi artışlar sağladık. Yine bu özellik sayesinde görselleri kaliteli olmayan ürünleri yollamıyoruz. + Kelime filtreleme özelliği ile de feed içinde yer almasını istemediğimiz ürünleri kaldırabiliyoruz. Tüm bunlar Facebook’tan aldığımız trafiği 3 katına çıkarmamızı sağladı.” dedi.

1 Comment

  • Mine Albayrak Kohen hanımın konuşmasına canlı tanık olma şansım oldu. Çok bilgilendirici ve faydalı bir anlatımdı. Teşekkür ederim.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.