2021’de Uzaktan Çalışıyor, Yazın Cuma Günleri Yarım Gün Mesai Yapıyoruz!

 2021’de Uzaktan Çalışıyor, Yazın Cuma Günleri Yarım Gün Mesai Yapıyoruz!

Dijital DNA’ya sahip bir kurum olarak, pandemiyle birlikte 13 Mart 2020’de uzaktan çalışma düzenine geçmiştik. Bu geçiş toplantılarımızın önemli bir kısmını online gerçekleştirdiğimiz ve süreçlerimizin çoğunu dijital ortamda ilerlettiğimiz için bizim için oldukça kolay oldu.

13 Mart 2020’den bu yana ekibimizin %99’u evden çalışmaya devam ediyor. İdari işlerden sorumlu ekip arkadaşlarımız ve teknoloji destek ekiplerimiz dönüşümlü olarak ofise giderek gerekli durumlarda yapılan bakım ve onarım çalışmalarıyla ilgilenip, posta ve kargo karşılama gibi işleri yürütüyorlar. Ofiste gitmesi gereken çalışma arkadaşlarımızın sağlığı için ofisimizde düzenlemeler gerçekleştirdik, ofisteki ortak kullanım alanları ile mutfak ve tuvaletlerde dezenfektan üniteleri kurduk. Ofisimizdeki tüm temas alanlarına sensör takarak temassız kullanıma uygun hale getirdik. Havalandırma sistemi filtrelerini yeniledik ve temiz hava klima santralini de yenileyerek F7 filtreli klima santral taktırdık.

Süreci başarıyla yöneten bir ekip olarak yıl sonuna kadar uzaktan çalışmaya devam etme kararı aldık!

Pandemi sona erdikten sonra da eski çalışma sistemine dönmeyeceğiz. Çeşitli fokus gruplar ve anketlerle çalışma arkadaşlarımızı dinliyor, onlarla birlikte farklı ihtiyaçlara hitap edebilecek alternatifler üreterek bir sistem dizayn etmeyi önemsiyoruz. Amacımız, herkesin kendi kararını verebileceği ve kendini iyi hissedebileceği bir model oluşturabilmek.

Yaz Aylarında Cuma Günleri Yarım Gün Mesai Yapıyoruz

Çalışan meclisimizin geribildirimleri ve şirket içinde düzenli olarak yaptığımız anketler sonucunda gördük ki, yaz aylarında cuma günleri yarım gün mesai yapma uygulamamız verimliliğimizi artırıyor. Bu nedenle her yaz olduğu gibi bu yaz da bu uygulamamıza devam ederek, cuma öğleden sonraları kendimize vakit ayıracak ve enerji depolayacağız.

GittiGidiyor olarak en önemli önceliğimiz insan diyerek, ekibimizin huzur ve güvenini her şeyden önde tutmaya devam edeceğiz!

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.