Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun! #KadınlarVar

GittiGidiyor olarak toplumsal cinsiyet eşitliğini benimsiyor; bu yaklaşımımızı çalışma ortamımıza, kurumsal anlayışımıza ve tüm paydaşlarımızla ilişkilerimize yansıtıyoruz. Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) ve Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) ortak girişimi olan Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin (WEPs) imzacıları arasında yer alıyoruz.

İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı (Business Against Domestic Violence-BADV) projesi kapsamında oluşturduğumuz Aile İçi Şiddet Politikamız ile çalışanlarımızı destekliyoruz.

Gönüllülerden oluşan çalışan grubumuz WIN (Women’s Initiative Network) ile, kadınların iş hayatında ve sosyal yaşamlarında güçlenmelerine katkı sağlayan ve toplumsal cinsiyet eşitliği bilincini artırmayı hedefleyen çalışmalar yapıyoruz. 

GittiGidiyor olarak, toplumsal cinsiyet eşitliği adına sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve bu farkındalığın ulaştığımız her kesimde de oluşması için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yayınladığımız filmlerimizde de, toplumda kadına biçilen rolleri farklı hikayelerle anlattık. Bu karakterler gerçek kişilerdi.

Artık roller değişiyor. Kalıplar yıkılıyor.
Onlar tüm hikayeyi değiştiriyor.

#KadınlarVar

Kadınların daha eşit koşullara sahip olduğu bir dünya hayaliyle, Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun…

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.