“Gitmesine İzin Verme” Projemiz Hayata Geçti

Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor olarak, doğa için harekete geçtik ve “Gitmesine İzin Verme” projemizi hayata geçirdik.

Sivil toplum kuruluşlarının bu konuda farkındalık yaratmasına katkı sağlamayı ve doğaya saygılı ürünlerin daha fazla tercih edilmesini hedeflediğimiz “Gitmesine İzin Verme” projemizle kullanıcılarımıza sen de “Gitmesine İzin Verme” diyoruz.

Proje kapsamında platformumuzu 3 ana inisiyatifle sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratmak üzere konumlandırdık:

  • STK’lara Destek -Sivil toplum kuruluşlarının bilgi paylaşımı yapabilecekleri ve alıcılarımızın STK’lara bağış yapabilecekleri bir platform sağladık.
  • Doğaya Saygı -Satıcılarımızın doğaya saygılı, sürdürülebilir ürünlerini ön plana çıkarabilecekleri bir alan yarattık.
  • Tüketiciyi Bilinçlendirme -Kullanıcılarımızın doğa ve çevre sorunlarıyla ilgili bilinçlenmesini sağlayan ve farkındalıklarını yükseltmeyi hedefleyen bir adım attık.

Su Tasarrufu

https://www.gittigidiyor.com/gitmesine-izin-verme/su-tasarrufu sayfasında su tasarrufu ile ilgili önerilerin yanı sıra su arıtma cihazı çeşitlerinden tasarruflu musluklara, yüksek verimliliğe sahip çamaşır makinelerinden tasarruf sağlayan bulaşık makinelerine kadar sudan tasarruf etmenizi sağlayacak pek çok ürün bulunuyor. Ayrıca bu sayfada Doğa Derneği’ne bağış yapılabiliyor.

Atık Yönetimi

https://www.gittigidiyor.com/gitmesine-izin-verme/atik-yonetimi sayfasında geri dönüşüm ve tekrar kullanımla ilgili öneriler yer alıyor. Ayrıca geri dönüşüm kutuları, sıfır atık çöp kovaları, ekolojik bulaşık deterjanları, çevre dostu bulaşık makinesi tabletlerine ulaşılabiliyor. Bu sayfada Çöpüne Sahip Çık Vakfı, WWF ve Temiz Gelecek Derneği’ne bağış yapılabiliyor.

Enerji Tasarrufu

https://www.gittigidiyor.com/gitmesine-izin-verme/enerji-tasarrufu sayfasında enerji tasarrufu için alabileceğimiz önlemlere yer verdik. Bu sayfada Çevreci Enerji Derneği’ne bağış yapılabilirken, fotosellli gece lambaları, tasarruflu ampuller, A+++ enerij tasarruflu buzdolaplarına erişilebiliyor.

Temiz Hava

https://www.gittigidiyor.com/gitmesine-izin-verme/temiz-hava sayfasında ise sağlığımız için önemli ölçüde önem taşıyan havanın temizliği için bireysel olarak yapabileceğimiz öneriler yer alıyor. Bu sayfada evde ya da ofiste kullanılabilecek onlarca çeşit hava temizleme cihazına ve ÇEKÜL (Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı) bağış sayfasına ulaşılabiliyor.

Doğal kaynaklarımız hızla tükenirken sürdürülebilirlik için yeni adımlara ihtiyacımız var. GittiGidiyor olarak, çevre bilincini ve farkındalığı artırmayı hedefleyen bir marka olmanın sorumluluğuyla yürüttüğümüz çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.