GittiGidiyor’da Kredi Kartı ile Ödeme Yapmak Güvenli Midir?

2003, Aralık ayından beri çalıştığım GittiGidiyor.com’da, kullanıcılarımızdan en çok “kredi kartı ile ödeme yapmak güvenli midir?” sorusu geliyor. Bu soruya blogumuz üzerinden cevap vermek amacıyla ben de yazı yazmak istedim. Sorunun cevabını da yazıma başlamadan hemen vereyim; EVET, GittiGidiyor’da kredi kartı ile ödeme yapmak güvenlidir.

İnternet ortamında kredi kartı ile ödeme yapmak, gerçekten de günlük yaşantımızda yaptığımız ödemelerden çok daha güvenli. İnternet ortamında yapılan ödemeler, günlük hayatımızda yaptığımız ödemelerdeki gibi kartımızı ikinci veya üçüncü şahıslara vermeden, ekranımızın önünde, elimizdeki kredi kartımız ile yaptığımız ödemelerdir. Kredi kartımızın bir alışveriş sırasında kasiyer veya pos makinesi ile işlem yapan garson tarafından kopyalanması gibi riskler taşımaz.

İnternet ortamında ödeme yapılacaksa bu hizmeti sağlayan firmaların da güvenliği sağlamaları zorunludur. GittiGidiyor.com’da bu güvenlik en üst düzeyde sağlanmaktadır. Sistemimizde, kısa adı SSL olan Secure Sockets Layer, Türkçe açıklaması ile Güvenli Yuva Katmanı olarak geçen bir güvenlik protokolü kullanılmaktadır. Bu protokol, kullanıcı-site, site-banka arasındaki bilgi aktarımlarının şifrelenmiş ve yüksek güvenlikli olarak gerçekleştirilmesini sağlar. Bilginin bütünlüğü ve gizliliği (data protection) için, internet üzerinde iki taraf arasında oluşan trafik şifrelenir, böylece gizlilik ve bütünlük korunmuş olur.

Ödeme sayfası

Sistemimizde, güvenli bir şekilde ödeme yapılması için, her geçen gün geliştirdiğimiz kontrol yöntemlerini kullanıyoruz. Yapılan kredi kartı ödemeleri, 6 kişilik Dolandırıcılık (Fraud) Önleme Birimimiz tarafından sürekli kontrol ediliyor ve gerekli takipleri yapılıyor. Bu kontroller sayesinde kötü niyetli şahısların gerçekleştirebileceği işlemler engelleniyor ve gerekli önlemler alınıyor. Hem kullanıcıların hem de GittiGidiyor’un güvenliği bu sayede sağlanıyor.

GittiGidiyor’da güvenli bir şekilde ödeme yapılması için bizlerin gerçekleştirdiği kontrollerin dışında uygulanan başka bir yöntem daha var; 3D Secure Ödeme Sistemi. Bankaların sağladığı 3D Secure Ödeme Sisteminde, kullanıcı ödeme yaparken ilgili internet sitesinden kredi kartının ait olduğu bankanın güvenli ödeme sayfasına yönlendirilir. Bu sayfada öncelikle kredi kartının, bu ödeme sistemine kayıt ettirilmesi gerekir. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra kullanıcılar her zaman kart şifrelerini kullanarak ödemelerini tamamlarlar. Kullanıcı, kartını kaybetmişse veya kartı başka biri tarafından kopyalanmışsa bile -kredi kartı şifresi 3. şahıslar tarafından bilinemeyeceği için- kullanıcının kredi kartı kötü niyetli kişiler tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.

GittiGidiyor’da şimdiye kadar Sıfır Risk Sistemi ile 8 milyonun üzerinde işlem sorunsuz gerçekleşti. Bu rakam, kullanıcılarımızın GittiGidiyor’a duydukları güveninin bir kanıtı. Her gün onbinlerce insan kredi kartlarıyla* buradan güvenle alışveriş yapıyor ve her ay 300.000’in üzerinde satış işlemi yukarıda bahsettiğim güvenli ödeme sistemleri sayesinde gerçekleşiyor.

Kredi kartı ile internetten alışveriş yapmak konusunda çekinceleriniz olduğunu biliyoruz; ancak emin olun ki GittiGidiyor da bu konuda en az sizler kadar hassas. Bu yüzden üst düzeyde kredi kartı güvenlik önlemlerini kullanıyoruz ve kullanıcılarımızı koruyoruz.

Umarım verdiğim bu bilgilerle sistemimizde yapılmış ve yapılacak olan ödemelerin güvenilirliği konusunda sizlere biraz olsun yardımcı olmuşumdur. Kafanızdaki soru işaretlerine yanıt bulduysanız artık siz de GittiGidiyor’dan kredi kartınızla güvenle alışveriş yapabilirsiniz! Eh, hadi ne duruyorsunuz? 🙂

*GittiGidiyor’da ödeme işlemlerinin {37c2fd55c36194b597343aaaf65d77d74d5bb2fa7d96b11d5da4ee5f462b04de}98’i kredi kartı ile gerçekleşmektedir.

21-04-2010   Genel    89 Yorum   1

Avatar Erkan Kıral
GittiGidiyor Operasyon Departmanı'nda, Fraud Önleme Birimi Yöneticisi olarak çalışmaktadır.
89 thoughts on “GittiGidiyor’da Kredi Kartı ile Ödeme Yapmak Güvenli Midir?

 1. AvatarAyhan BARIŞ

  Ben de kredi kartımı güvenle kullanıyorum. Bugüne kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. Teşekkürler..

  Reply
 2. AvatarGöğüşhan KILIÇ

  siz yinede kredikart bilgilerinizi sisteme girerken açılan numerik sanal klavyeyi bunun yanında belirli aralıklarda rakamların yerini değiştirmeyi yabana atmayın. yada roboform gibi otomatik form doldurucular kullanmaya özen gösterin

  Reply
 3. AvatarUfuk Ceylan

  Kredi kartı ile alışveriş yapma konusunda üyelerimizden, tedirgin olmalarına dair sürekli mesajlar almaktayız. Sayın Erkan Kıral bu konudaki kuşkuları fazlası ile giderecek açıklamalarda bulunmuş bende SSL için çok kısa ve öngörülü ek yapmak istiyorum; örneğin 128 bit gibi ortalama şifrelemede dahi 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir ki bu da kötü niyetli bir teşebbüsün 128 bit’lik şifreyi çözebilmesi için; 1 milyon dolar’dan fazla bir yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcamasını gerektirir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar. Sonuç olarak üyelerimiz lütfen rahat olsun ve benim gibi yıllardır kredi kartı ile internetten sürekli alışveriş yapan ve hiçbir zarar görmemiş istisnasız milyonlarca örnek olduğunu unutmasınlar.

  Reply
 4. Avatarstage

  Rahatlıkla kartımı verdiğim ve 3d secure üzerinden sanal oyunu aldığım yegane mecra 🙂 teşk. GG

  Reply
 5. AvatarÖzgür

  Peki kredi kartı bilgilerimiz gittigidiyor tarafından kayıt altına alınıyor mu ? Ben sırf bunun için bütün sitelerde sanal kredi kartımı kullanıyorum. Gittigidiyorda böyle bir durum sözkonusu mudur ?

  Reply
 6. AvatarGittiGidiyor

  Merhaba,
  Kuruluşundan bu yana, GittiGidiyor’da milyonlarca satış işlemi “Sıfır Risk Sistemi” güvencesinde gerçekleştirilmiştir. GittiGidiyor’un gelecek planları arasında PayPal ödeme sisteminin kullanılması yoktur.

  İyi günler.

  Reply
 7. AvatarGittiGidiyor

  Merhaba,

  GittiGidiyor’un ödeme sistemi, kredi kartı bilgilerinizin sistemde kayıtlı tutulması şeklinde işlememektedir. Rahatlıkla kredi kartınızı kullanarak ödemelerinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

  Ödeme sayfalarından sistemimize girdiğiniz kredi kartı bilgileri, Thawte SSL sertifikasıyla şifrelenerek banka sistemine gönderilir. Bu sayfada girdiğiniz bilgiler GittiGidiyor tarafımızdan dahi görülememektedir. Ödemenize, bankadan geri dönen, EVET / HAYIR cevabına göre onay verilir veya verilmez.

  Teşekkürler.

  Reply
 8. Avatarrodyarjan

  fikrimce gittigidiyor bir bankadan benim için daha güvenli.teşekkürler
  bazı arkadaşlar çekiniyorlar kredi kartı kullanmaya benim cevabım onlara gitti gidiyor sitesi kullandığınız kredi kartının bankasından daha güvenlidir

  Reply
 9. AvatarBurak

  Bilinçli bir internet kullanıcı internetten tehlikenin nerden gelip nerden gelmiyeceğini biliyor neyin güvenli neyin güvenli olmadığınıda biliyor ama bu yazıda diğer kısımlar için kafadaki soru işaretlerini kaldırmış.

  Reply
 10. AvatarGittiGidiyor

  Merhaba,

  GittiGidiyor’da tüm işlemler Sıfır Risk Sistemi güvencesinde gerçekleşmektedir. Sıfır Risk Sistemi’nde, ödemeler önce GittiGidiyor havuz hesabına aktarılmaktadır. Bu nedenle, GittiGidiyor’da ürün teslimatı sırasında ödeme seçeneği bulunmamaktadır.

  Teşekkürler.

  Reply
 11. AvatarEray Kanaat

  Senelerdir K.K ile bu siteden alışveriş yapıyorum tek bir süphem dahi olmadı. Sorunsuz kullanabilirsiniz.
  Teşekkürler.

  Reply
 12. AvatarGittiGidiyor

  Murat Bey merhaba,

  GittiGidiyor’da nakit (havale/kapıda ödeme) ödeme yöntemi kullanılmamaktadır. Ödemelerinizi kredi kartı, sanal kart ve banka kartı ile yapabilirsiniz.

  İlginiz için teşekkür ederiz.

  Reply
 13. Avatarcelal

  merhaba bnde iş bankası işte üniversiteli kredi kartı var ve ben bu kartla taksit yapabilirmiyim ?

  Reply
 14. Avataronur

  aldığımız ürünün gelmemesi gibi bir durum söz konusu mu çünkü önceden canı yananllar var yani dolandırılma riski nedir var mıdır

  Reply
 15. AvatarGittiGidiyor

  Onur Bey merhaba,

  Sıfır Risk Sistemi sayesinde aldığınız ürün elinize ulaşmadan, ürün bedeli satıcılara aktarılmamaktadır. Bu nedenle ürünün elinize ulaşmaması durumunda herhangi bir maddi kaybınız olmamaktadır. Detaylı bilgi için https://www.gittigidiyor.com/sifir-risk-sistemi/ adresinden bilgi alabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  GittiGidiyor.

  Reply
 16. Avatarbahar korkmaz

  siparişlerimizde taksitlendrme oluyor mu?kredi kartına taksitlendirme nasıl yapabiliriz.

  Reply
 17. AvatarGittiGidiyor

  Bahar Hanım merhaba,

  GittiGidiyor’da bulunan ürün sayfalarında ilgili ürüne hangi kredi kartlarına, hangi koşullarda, kaç taksit yapıldığı ve varsa kampanyalardan yararlanıp yararlanılamadığı belirtilmektedir.

  Taksit seçimini, kart bilgilerinizi girdikten sonra, ancak ödemeyi onaylamadan önce, ürün sayfasından gerçekleştirebilirsiniz.

  Keyifli alışverişler dileriz.

  GittiGidiyor.

  Reply
 18. AvatarMehmet Yıldız

  Merhaba kolay gelsin. Hayırlı satışlar. Kusura bakmayın ama bir sorum olacaktı . Ben Galaxy s3 alacağım ve bugün alacağım telefona karar verdim . Fakat şöyle bir sorun var.; ürünü satan kişi ye SATICIYA SORU SOR bölümünden soru soruyorum ama cevap alamıyorum. Satıcı beni ne zaman kaide alır. Satıcı ile konuşmadan ürünü almak istemiyorum. GÜVENEMİYORUM. Cevabı Belirttiğim üzere e-postama cevaplar mısınız ?

  Reply
 19. AvatarGittiGidiyor

  Mehmet Bey merhaba,

  Yüksek işlemli satıcılar, yaşanan yoğunluk nedeniyle mesajlara geç geri dönüş yapabilmektedirler. Bir süre daha satıcının cevabını bekleyebilir ya da farklı bir satıcıdan ürün satın alabilirsiniz.

  Keyifli alışverişler dileriz.

  GittiGidiyor.

  Reply
 20. AvatarMehmet Yıldız

  Teşekkür ettim.
  Peki kazanılan +100 TL yi nerelerde kullanabiliriz. Giyim – Market alış verişi vb. gibi nerelerde kullanabiliriz.

  Reply
 21. AvatarGittiGidiyor

  Mehmet Bey,

  GittiGidiyor’da kredi kartı puanları ile ödeme şu anda yapılamamaktadır.

  Kampanyadan kazanacağınız puanları, kampanyanın geçerlilik süresi içerisinde, puan geçerli olan bütün üye işyerlerinde kullanabilirsiniz.

  Keyifli alışverişler dileriz.

  GittiGidiyor.

  Reply
 22. Avataryusufdikyar

  ya arkadaslar kart kaydı için isim soyısım kredı kartı bılgılerı dıoya ben oraya kartın neresındekı neyı yazacam ya bı yardımcı olurmusunuz;?

  Reply
 23. AvatarGittiGidiyor

  Yusuf Bey merhaba,

  Kredi kartınızın üzerinde bulunan İsim, Soyisim, Kredi Kartı Numarası v.b. bilgileri ödeme ekranına girerek işlem yapabilirsiniz.

  Keyifli alışverişler dileriz.

  Reply
 24. Avatarhanım

  kredi kartıyla işlem yapamıyorum banka 3d güvenlik işlemini onaylamıyor diyor neden acaba acil cevap bekliyorum

  Reply
 25. AvatarGittiGidiyor

  Değerli kullanıcımız,

  Bankanızın müşteri hizmetlerine ulaşarak kredi kartınızın 3D Secure sistemine açık olup olmadığı konusunda bilgi alabilirsiniz. Şikayetiniz devam etmekteyse, Destek Hattı’na ulaşabilirsiniz; http://www.gittigidiyor.com/bizeulasin.

  Saygılarımızla.

  Reply
 26. Avatarmehmet

  iyi günler ben kredi kartı kullanmak istemiyorsam başka ödeme seçeneklerim var mı, havale gibi mesela yardımcı olur musunuz?

  Reply
 27. AvatarGittiGidiyor

  Mehmet Bey,

  GittiGidiyor’da kredi kartının yanı sıra Banka kartı ve PayPal ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Havale ile ödeme yapma seçeneği sitemizde bulunmamaktadır.

  Saygılarımızla.

  Reply
 28. AvatarGittiGidiyor

  Buse Hanım merhaba,

  Şikayetinizi inceleyebilmemiz için sisteme tanımlamış olduğunuz e-posta adresini ve kullanıcı adınızı bize bilgi@gittigidiyor.com e-posta adresi üzerinden iletmenizi rica ederiz.

  Saygılarımızla,

  GittiGidiyor.

  Reply
 29. AvatarAtakan

  Merhabalar,

  Kapıda ödeme gibi bir seçenek var diye biliyordum ancak incelediğim ürünlerin hiç birinde böyle bir seçenek yok. Henüz 18 yaşını doldurmadığımdan dolayı kredi kartı ile alışverişte yapamıyorum. Sorum şu ki, ben alışverişi nasıl yapacağım ?

  Teşekkür ederim,kolay gelsin.

  Reply
  1. AvatarGittiGidiyor

   Atakan Bey merhaba,

   GittiGidiyor’da kapıda ödeme yöntemi kullanılamamaktadır.

   GittiGidiyor’da 18 yaşının altındaki kullanıcılarımız alışveriş gerçekleştirememektedir; sizin yerinize bir tanıdığınız ya da akrabanız alışveriş gerçekleştirebilir.

   Saygılarımızla,

   GittiGidiyor.

   Reply
 30. Avatarmehmet ali

  merhaba ilk defa bi ürün almak istiyorum fakat ödeme yaptıktan sonra ürünün elime ulaşıp ulaşmıcağının garantisi ne şekilde yani sonuçta ödemeyi yapmış olcam fakat ürün gelmediği halde geldi gibi gösterme riski nedir?

  Reply
 31. AvatarHatice

  Ya ben internetten gittigidiyor şikayetlerine baktımda baya bi şikayet vardı. Bazıları şu şekilde yazmıştı 1 ay geçti ürünüm daha gelmedi. Veya bazıları sipariş ettiği ürün değilde başka bir ürünün geldiğini söylüyor veya bazı ürünlerin bozuk olduklarını söylüyorlar . Tam sipariş edecektim o yorumları gördüm biraz endişelendim. Neden böyle ?

  Reply
 32. AvatarHatice

  Ya şimdi bi ayakkabı siparişinde bulunacaktım. Ayakkabının buluduğu sayfada ürünlerin yurtdışından geldiğini söylüyor . Ürün bilgilerine girdiğimdede ürünün İzmirden geldiğini söylüyor ? Endişelerim git gide artıyor.

  Reply
 33. AvatarGittiGidiyor

  Hatice Hanım merhaba,

  Bazı kullanıcılar, ürünleri yurtdışından göndermekte olup, bu konuda ürün sayfasında bilgi vermektedirler. Yurtdışından gönderilen ürünlerin teslim süresi normalden daha uzun sürdüğü için, beklemek istemiyorsanız ülke içerisinden satılan ürünleri tercih edebilirsiniz.

  Eğer yurtdışından gönderilen bir ürün satın alırsanız, Destek Hattı’na bilgi vererek ürünün para transferini durdurabilirsiniz; bu durumda ürün elinize geçene kadar satıcıya para aktarımı yapılmaz.

  Saygılarımızla,

  GittiGidiyor.

  Reply
 34. Avatarhasan kireççi

  eveet bende gittigidiyordan alışveriş yaptım tereddütsüs kredi kartı ile ve satıca ile birebir mesajlaştım ve memnum kaldım daha alışveriş yapmaya devam edecem en cokta ücretsiz kargo ürünlerini beğeniyorum kargo ücreti ödemeyiorum kolay gelsin gittigidiyora teşekkürler.

  Reply
 35. Avatargul

  Benim merak ettigim urunler tek bir yerden gelmiyormu.ayri ayri satici neden var.ustelik sehirler de farkli yerden.mesela ben sifir s4 almak istiyorum bunun 2. el olmadigini yada spot mali olmadigini nerden bilicem.telefon alma konusunda ne kadar guvenebilirim.

  Reply
  1. AvatarGittiGidiyor

   Gül Hanım,

   GittiGidiyor ürün satışı yapmamakta, alıcı ve satıcılar arasında güvenli ticaret yapılabilecek bir e-ticaret platformu olarak hizmet vermektedir. GittiGidiyor’da satılan her ürün farklı satıcılar tarafından satıldığı için ürünlerin kargolanma süreleri ve kargolandıkları şehirler farklı olabilmektedir.

   GittiGidiyor’da satılan ürünlerin sıfır mı yoksa ikinci el mi oldukları, ürün sayfalarında belirtilmektedir. Ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak için ürün sayfasında bulunan “Satıcıya soru sor” butonunu kullanarak ürün satıcısına ulaşabilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   GittiGidiyor.

   Reply
 36. Avatarhasan kireççi

  evet bende kullandım güvenilir gitti gidiyora teşekkür ederim.Hiç bir kaygınız olmasın güvenilir bir site ve satıcılarda oldukça müşteriye karşı saygılı ve hoşgörülü mesajlardan anladığım kadarıyla sorun yok kullanmaya devam edecem alışverişimi güvenle yapacam.

  Reply
 37. Avatarhasan kireççi

  ürün iadesinde para nasıl iade ediliyor ve kaç günde iadesi gerçekleşiyor onu merak ediyorum diğer firmalarda 3-4 gün içinde iade ücreti size ait olup kredi kartınıza aynen yansıtılır iade ücreti sizde nasıl teşekkür ederim.

  Reply
 38. AvatarGittiGidiyor

  Hasan Bey merhaba,

  İade edilen ürün bedelleri kredi kartlarına 2-4, banka kartlarına ise 7 iş günü içerisinde yansımaktadır. Sistemimiz üzerinden yapılan iadelerde ürün bedelleri, komisyon ücretleri de dahil olmak üzere tam olarak kullanıcılarımıza iade edilir.

  İade süreleri bankaların süreç ve uygulamalarına ve bankalar arası iletişimdeki yoğunluğa göre birkaç gün daha kısa ya da uzun sürebilmektedir.

  İlginiz için teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,

  GittiGidiyor.

  Reply
 39. AvatarNur

  Sanal kart numaramı giriorum ama alışverişi tamamlayamıyorum ödeme bilgileriniz yanlış diyor yeni üyeyim yardmcı olur musınz? Bide kartımın adını nasıl seçicem?

  Reply
  1. AvatarGittiGidiyor

   Basri Bey,

   GittiGidiyor’da kredi kartının yanı sıra Banka (ATM) kartınız, PayPal ve Sanal Kart ile de ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

   Keyifli alışverişler dileriz.

   Reply
 40. Avataryakup çepni

  emekli ptt maaş kartımla alış veriş yapabilirmiyim lütfen beni bilgişlendirin saygılarımla

  Reply
  1. AvatarGittiGidiyor

   Yakup Bey,

   Banka kartınız online alışverişe ve 3D Secure güvenlik sistemine açıksa, sitemizden alışveriş yapabilirsiniz. Bankanızın müşteri hizmetleri bu konuda size yardımcı olacaktır.

   Saygılarımızla,

   GittiGidiyor.

   Reply
 41. Avatarhasan kireççi

  kolay gelsin ,
  ben başka bir yere başka bir kişiye hediye göndermek istiyorum gittigidiyordan onu nasıl yapacam bilgi vermenizi rica ederim.

  Reply
 42. Avatarşeyma

  arkadaşlar ben bir blender almak istiyorum ama peşin ödemek istiyorum çünkü kredi kartı şifremi vermek istemiyorum peşin ödeme yapılmıyor mu?

  Reply
  1. AvatarGittiGidiyor

   Şeyma Hanım merhaba,

   GittiGidiyor’da yaptığınız alışverişlerde kredi kartı şifreniz istenmez. Ayrıca alışverişinizi 3D Secure güvenlik sistemi ile gerçekleştirerek alışveriş güvenliğinizi artırabilirsiniz. GittiGidiyor’da kapıda ödeme yöntemi kullanılmamaktadır; eğer kredi kartı kullanmak istemiyorsanız, sanal kart, banka kartı ve PayPal üzerinden de alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   GittiGidiyor.

   Reply
 43. AvatarGittiGidiyor

  Hasan Bey merhaba,

  Öncelikle geciken yanıtımız için özür dileriz.

  GittiGidiyor’da fatura adresini Bana Özel / Hesaplarım sayfanızdan güncelleyerek kargo adresinizden farklı bir adrese ürün faturasının gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Ürünü satın almadan önce satıcıya hediye paketi v.b. taleplerinizi iletebilir ve kargo adresi olarak ürünün hediye gideceği adresi seçebilirsiniz.

  Keyifli alışverişler dileriz.

  Saygılarımızla,

  GittiGidiyor.

  Reply
 44. Avatarmelisa

  ben ilk defa intanetden alışveriş yapacağım fakat korkuyorum gittigidiyor a guvenebilirmiyim kafam karısık supra almak istiyorum hatta buldum 219 tl ama parayı alıp getirnene durumundan ve yanlis urun gelmesinden korkuyorum vedr orjinal kutusunda diyo ama urun orjinalmi oluyo cok az bilgi var lutfen yardımcı olun urun mersin den geliyormus
  Saygılarımla

  Reply
 45. AvatarGittiGidiyor

  Melisa Hanım merhaba,

  GittiGidiyor’da satın aldığınız bütün ürünler, Sıfır Risk garantisi altındadır. Ürün bedeli, bilginiz ve onayınız dışında satıcıya aktarılmaz. https://www.gittigidiyor.com/sifir-risk-sistemi/ adresindne detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Ürünle ilgili detaylı bilgi almak için, ürün sayfasında bulunan “Satıcıya soru sor” butonunu kullanarak ürün satıcısına ulaşabilirsiniz.

  Keyifli alışverişler dileriz.

  Saygılarımızla,

  GittiGidiyor.

  Reply
 46. Avatarsedanur

  şuan bi ürün alacam yanlız bu taksit işi nasıl oluyor word’e 9 taksit şeklinde istiyorum ama…kredi kartı bilgilerini girince..yani bu taksit işini banka kendi mi ayarlıyo 6 taksit ve 9 taksit şeklinde göteriyo ben 9 takite olsun istiyorum nasıl ayarlıycam bunu.. yardımcı olun

  Reply
  1. AvatarGittiGidiyor

   Sedanur Hanım merhaba,

   Ürün alımlarınızda Worldcard, Axess, Bonus, Maximum, CardFinans ve HSBC Advantage kartlarınızı kullanarak 3,6 ve 9 taksitle ödeme yapabilirsiniz. Ödeme ekranında kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra, ekranın alt bölümünde kredi kartınıza sunulan taksit seçenekleri çıkar. Ayrıca, “Tüm Taksit Seçenekleri” linki üzerinden kredi kartlarına sunulan taksit seçeneklerini görebilirsiniz.

   “Taksit Bilgileri” olmayan ürünlerde taksitli ödeme imkanı yoktur. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu?nun (BDDK) taksitlendirmeyi düzenleyen yönetmeliğine göre kuyum, gıda, akaryakıt ve telekomünikasyon harcamalarında taksit yapılamaz.

   Keyifli alışverişler dileriz.

   Saygılarımızla,

   GittiGidiyor.

   Reply
 47. AvatarEdanur

  ben gitti gidiyordan vans spor ayakkabı almak istiyorum fakat fiyatı nedeniyle orjinal olmayabilir düşüncesine kapıldım.. Diğer vans ayakkabıların fiyatları 150-160 TL iken sadece o vans ayakkabı 54,99. Bu ayakkabının orjinal olup olmadığı hakkında bilgi verir misiniz ?

  Reply
  1. AvatarGittiGidiyor

   Edanur Hanım merhaba,

   GittiGidiyor ürün satışı yapmamakta ve alıcı ile satıcıyı buluşturan bir platform olarak hizmet vermektedir. Bu nedenle ürünlerle ilgili sorularınız hakkında satıcı ile iletişime geçmenizi rica ederiz. Ürün sayfalarındaki “Soru Sor” butonunu kullanarak satıcıya mesaj gönderebilirsiniz. Ürünün orijinalliği hakkında herhangi bir şüphe duyuyorsanız, ürün sayfasındaki “Rapor et” butonunu kullanarak konu hakkında ilgili birimimize bilgi verebilirsiniz. Bu doğrultuda, gerekli incelemeler yapılacaktır.

   Saygılarımızla,

   GittiGidiyor.

   Reply
 48. AvatarErkan

  Gittigidiyordan bir kolye almak istiyorum kartım Ziraat Bankası Bankkart kartımda yeterli miktar var ancak her seferinde ”Bankanız provizyon vermedi” hatasını alıyorum bunu nasıl çözebilirim yardım ederseniz çok mutlu olurum teşekkürler

  Reply
  1. AvatarGittiGidiyor

   Erkan Bey merhaba,

   Ödeme sırasında bankanızdan hata aldığınız görülmektedir. Kartınızın kullanımı internete kapalı olabilir. Ya da kartınızın günlük limiti dolmuş olabilir. Konu hakkında bankanızdan detaylı bilgi almanızı rica ederiz. Bankanızın müşteri hizmetleri size yardımcı olacaktır.

   Saygılarımızla

   GittiGidiyor.

   Reply
  1. AvatarGittiGidiyor

   Muhammed Bey merhaba,

   GittiGidiyor’da kart bilgileriniz sistemde kayıtlı tutulmamaktadır. Ödeme sayfalarından sisteme girdiğiniz kart bilgileri, Thawte SSL sertifikasıyla şifrelenerek banka sistemine gönderilir. Bu sayfada girdiğiniz bilgiler, GittiGidiyor tarafından da görülememektedir. Ödemenize, bankanın yanıtına göre onay verilir veya verilmez. GittiGidiyor’da her gün binlerce işlem, banka (ATM) ve kredi kartlarıyla güvenle gerçekleştirilmektedir.

   Kredi kartı ve banka kartı güvenliğinin nasıl sağlandığını https://yardim.gittigidiyor.com/alici-rehberi/kredi-karti-guvenligi linki üzerinden de inceleyebilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   GittiGidiyor.

   Reply
 49. AvatarGökhan

  Ben kredi kartından ödeme yapcam ve bu sitedeki kredi kartıyla ödeme yapmak için boş bırakılan bilgileri doldurmam yeterlidir?

  Reply
  1. AvatarGittiGidiyor

   Berkay Bey merhaba,

   GittiGidiyor’da kapıda ödeme yöntemi kullanılmamaktadır. Ödemelerinizi kredi kartının yanı sıra, banka kartları ve PayPal üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Kapıda ödeme/EFT/Havale gibi sistemler, Sıfır Risk Sistemi’ne uygun olmaması nedeniyle maalesef sitemizde kullanılmamaktadır. https://yardim.gittigidiyor.com/alici-rehberi/odeme-secenekleri linki üzerindeki yardım sayfamızdan da ödeme seçenekleri hakkında detaylı inceleme yapabilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   GittiGidiyor.

   Reply
 50. AvatarHazal

  Merhaba
  Taksitlendirme ürünün üzerindeki fiyat üzerinden mi yapılıyor yoksa fiyat artıyor mu?

  Reply
  1. AvatarGittiGidiyor

   Hazal Hanım merhaba,

   Satın almak istediğiniz ürün sayfasındaki Taksit Bilgileri butonuna tıklayarak ödeyeceğiniz tutarı kontrol edebilirsiniz. Ödeme yapmak istediğiniz kredi kartı ve taksit sayısına göre ödeyeceğiniz tutar değişebilmektedir. https://yardim.gittigidiyor.com/alici-rehberi/odeme-secenekleri linki üzerindeki yardım sayfamızı inceleyerek ödeme seçenekleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   GittiGidiyor.

   Reply
 51. AvatarCeyhun

  Merhabalar,yeni çıkarılan yasa gereği cep telefonu alırken kredi kartıyla taksitli olarak alışveriş yapılması yasaklandı.Buna rağmen bu sitede nasıl kredi kartıyla cep telefonu alınabiliyor? Bu sorunun cevabını detaylı olarak açıklarsanız sevinirim.

  Reply
  1. AvatarGittiGidiyor

   Değerli kullanıcımız,

   Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) taksitlendirmeyi düzenleyen yönetmeliğine göre taksit sayısı 9 ayla sınırlıdır. Kuyum, gıda, akaryakıt ve telekomünikasyon harcamalarında ise taksit seçeneği yoktur. Ancak Taksit kısıtlaması ticari kredi kartları için geçerli değildir. Ticari kredi kartları ile tüm kategorilerdeki ürünlere 3, 6 veya 9 taksitle ödeme yapılabilir.

   Ticari kartlar ve taksit sınırlaması hakkında detaylı bilgiye https://yardim.gittigidiyor.com/arama-sonuclari?kat=dic adresinden ulaşabilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   GittiGidiyor.

   Reply
  1. Avatarggeditor

   Sinem Hanım merhaba,

   Genç kartınızı kullanarak GittiGidiyor’dan alışveriş yapabilirsiniz. Banka (ATM) kartıyla ödeme yaparken kart bilgilerinizi girdiğiniz ödeme ekranında “3D Secure kullan” seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. 3D Secure güvenlik sistemini kullanabilmeniz için kartınız 3D secure sistemine kayıtlı olmalı ve online alışverişe açık olmalıdır. Banka kartınızını online alışverişe açtırmak ve 3D Secure güvenlik sistemine kaydettirmek için lütfen bankanızla iletişime geçiniz.

   https://yardim.gittigidiyor.com/alici-rehberi/odeme-secenekleri linki üzerindeki yardım sayfamızı inceleyerek de, ödeme seçenekleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   GittiGidiyor.

   Reply

Yorum bırakın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar yıldızla belirtilmiştir.