Araçlar Bayramda Yola Çıkmaya Hazır

 Araçlar Bayramda Yola Çıkmaya Hazır

Yaklaşan Kurban Bayramı ile birlikte hafta sonuyla birleşen uzun tatil fırsatı, otomobil lastiği ve aksesuarına olan talebi artırdı. Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor’un verilerine göre, ağustos ayının başından bayram öncesindeki haftaya kadar olan dönemde en çok satın alınan ürünler sırt minderi, telefon tutucu ve araç içi düzenleyiciler olurken, araç içi aksesuarlarının satışı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 40 arttı. Yine bu dönemde lastik satışları geçen yıla göre 3 kat, motor yağı satışları ise 2 buçuk kat yükseldi.

Kurban Bayramı tatilinde kendi araçlarıyla seyahat edecek olanlar, otomobillerini yolculuğa hazırladı. 22 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan, ayda ortalama 83 milyon* ziyaret alan Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor’un satış verileri, tüketicilerin bayram öncesi otomobil lastiği ve aksesuarlarına olan talebini ortaya koydu.
1-14 Ağustos tarihleri arasında GittiGidiyor’da araç içi aksesuarların satış hacmi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 40 arttı. Bu kategoride en çok satılan ürünler ise sırt minderi, telefon tutucu ve araç içi düzenleyiciler oldu. Aynı tarih aralığında lastik satışları geçen yılın aynı dönemine göre 3 kat, motor yağı satışları ise tam 2.5 kat yükseldi. Tüm bu ürünler sırasıyla en çok İstanbul, Ankara, Bursa, Gaziantep ve Bursa’dan satın alındı.

9 günlük tatil satışları artırdı

Satışlarda yaşanan artışı değerlendiren GittiGidiyor Ticari Direktörü Bülent Elçin, “Hafta sonuyla birleşerek 9 gün olan bayram tatili öncesinde tüketicilerin hazırlıklarını tamamladıklarını gördük. Kendi araçlarıyla tatile çıkacak olanlar hem sorunsuz hem de konforlu seyahat için araç içi aksesuarlara ve otomobil lastiklerine yoğun ilgi gösterdi. Özellikle lastik ve motoryağında satışlar geçen yılın aynı dönemine kıyasla 2.5 kata varan oranda arttı” dedi.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.