Babalara Annelerden Daha Az Hediye Alıyoruz

 Babalara Annelerden Daha Az Hediye Alıyoruz

Poltio işbirliğiyle Babalar Günü’ne özel düzenlediğimiz ankette hediye alışkanlıklarıyla ilgili ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Toplamda 6.595 oy kullanılan ankette, babaların almaktan en hoşlanmadığı hediyelerde tamir ve tadilat gereçleri yüzde 24,2’lik oy oranıyla birinci oldu. Anneler Günü’nde alınan hediye oranı yüzde 68 iken, “Babalar Günü’nde babanıza hediye alır mısınız?” sorusuna yalnızca yüzde 36 oranında “Evet” dendi.

Babalar tamir ve tadilat gereçlerini hediye almaktan hoşlanmıyor

Anketin “Babalar Günü’nde almaktan en hoşlanmadığınız hediye hangisi?” sorusuna verilen cevaplara göre, babaların yüzde 24,2 oy oranıyla en çok tamir ve tadilat gereci hediyelerinden hoşlanmadığı ortaya çıktı. Giyim ve aksesuar ürünleri sevilmeyen hediyelerde yüzde 17,7 ile ikinci sırada gelirken, hoşlanılmayan diğer hediyeler yüzde 14,5 ile kişisel bakım ürünleri, yüzde 10,5 ile saat, yüzde 7,3 ile parfüm, yüzde 5,6’şar oy oranıyla ayakkabı, teknolojik ürünler ve takım formaları, yüzde 4’er oy oranıyla cep telefonu ve tatil, yüzde 0,8 ile bilgisayar/tablet oldu.

Anneler hediye almaktan hoşlanırken babalar hediye beklemiyor 

GittiGidiyor’un Babalar Günü anketi, geçtiğimiz ay yine Poltio işbirliğinde yapılan Anneler Günü anketiyle karşılaştırıldığında, bu iki özel günde hediye alışkanlıklarının ne kadar farklı olduğu dikkat çekti. Toplam 9.702 oy kullanılan ankette, “Anneler Günü’nde hediye bekler misiniz” sorusunu yanıtlayan annelerin yüzde 62’si “Evet” demişti. Ancak Babalar Günü’ne özel yapılan ankete göre babaların yalnızca yüzde 29’unun hediye beklediği ortaya çıktı. Annelere alınan hediye oranı yüzde 68 iken, “Babalar Günü’nde babanıza hediye alır mısınız?” sorusuna yalnızca yüzde 36 oranında “Evet” dendi.

Babalar Günü hediyesini son dakikaya bırakıyoruz 

Anketin diğer sonuçlarına göre, babalara en çok alınan hediye yüzde 62,9 ile giyim ve aksesuar ürünleri oldu. Parfümün yüzde 11,4 ile ikinci geldiği ankette, diğer alınan hediyeler yüzde 6,8 ile ayakkabı, yüzde 4,4 ile saat, yüzde 2,6 ile tamir-tadilat gereçleri, yüzde 3,1’er oy oranlarıyla kişisel bakım ürünleri ve takım formaları, yüzde 2,3 ile teknolojik ürünler, yüzde 1,6 ile tatil, yüzde 1 ile cep telefonu ve yüzde 0,8 ile bilgisayar/tablet oldu. “Babalar Günü hediyesini ne zaman satın alırsınız?” sorusuna verilen cevaba göre, hediyelerin yüzde 53,1’lik oy oranıyla Babalar Günü’ne son birkaç gün kala alındığı belirlendi. Son gün alınan hediyelerin oranı yüzde 31’i bulurken, bir hafta önce alınan hediyeler yüzde 9,2; iki hafta önce alınan hediyeler ise yüzde 6,7 oranında kaldı.

Babalar Günü hediyelerine yüzde 37,7 oranında 50-100 TL arası bütçe ayrılırken, yüzde 31,8 oranında 50 TL’ye kadar, yüzde 19,2 oranında 100-250 TL arası, yüzde 7,9 oranında 500 TL üzeri ve yüzde 3,3 oranında 250-500 TL arası para harcandığı ortaya kondu.

Henüz Hediye Almayanlara GittiGidiyor’dan Aynı Gün Teslimat Seçenekli Ürünler

Binlerce markaya, milyonlarca ürüne ev sahipliği yapan GittiGidiyor, her özel günde olduğu gibi bu yıl yine muhteşem bir Babalar Günü kampanyası hazırladı. Kozmetikten aksesuara, elektronikten spor malzemelerine kadar 7 farklı kategoride binlerce ürünün özel fiyatlarla sunulduğu kampanyada birçok ürün aynı gün kargo avantajına da sahip.

Eğlenceli reklam filmi serisiyle tanıtımı yapılan kampanyanın ana teması tıpkı anneler günü gibi “Hediyenizi kendinize göre değil, babanıza göre seçin” mesajını veriyor. Kampanyanın reklam filmlerini GittiGidiyor yotube kanalından ve kampanya sayfasından izleyebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.