Bir Reklam Mecrası Olarak GittiGidiyor

 Bir Reklam Mecrası Olarak GittiGidiyor

Ekonomik krizle beraber reklam sektörü bir darboğaza doğru yol alırken, sektörün önemli bileşenlerinden biri olan internetse bir yükseliş yaşıyor. Genel anlamda, dünyada yaşanan durum da bu aslında; teknolojik devrim olarak kabul edilen internet, artık günümüzün en önemli reklam mecralarından biri haline geldi. Örneğin; AIB’nin* araştırmasına göre 2009 yılında internet, İngiltere’nin toplam reklam yatırımları içinde 1. sıraya yükseldi.

Bu yatırımların en önemli nedeni, internet ortamının kullanıcılar ve markalar arasında etkileşim yaratan platformlar sağlıyor olmasıydı. İnternetten önce iletişim radyodan, televizyondan, gazeteden ve diğer iletişim kanallarından, tek taraflı yapılmaktaydı. Ancak internet bu iletişimin ana omurgasını değiştirdi ve iletişimi çift taraflı hale getirdi. Artık kullanıcılar kendilerine iletilen mesajlara, hizmetlere tepki verebiliyor; hatta düşüncelerini kendi bloglarında, twitter, facebook gibi sosyal medya araçlarında milyonlarla paylaşabiliyor.

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte e-ticaret sitelerine olan ilgi de arttı. İnsanlar bilgi almanın, haberleşmenin yanı sıra ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetleri de artık internetten satın almaya başladı. Özellikle son yıllarda, ülkemizde sayıları hızla artan ve farklı iş modellerine sahip e-ticaret siteleri bunun bir göstergesidir. Kullanıcıların tıpkı fiziksel ortamdaki gibi dolaşıp ürün aradıkları ve alışverişe vakit ayırdıkları e-ticaret siteleri, internetin gözde reklam mecraları arasındaki yerini aldı.

E-ticaret siteleri arasında bugün, Türkiye’nin en işlek alışveriş merkezi haline gelen GittiGidiyor’a** günde 500 bin, ayda 8 milyon tekil ziyaretçi geliyor. Aylık 18 milyonun üzerinde ziyaret alan ve 4,5 milyon kayıtlı kullanıcısı olan GittiGidiyor’da anlık 2 milyon ürün satışa sunuluyor. GittiGidiyor, Alexa verilerine göre de Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 13’üncü sitesi. GittiGidiyor’un bir reklam mecrası olarak sunduğu bir diğer önemli avantaj da alışveriş trendlerini yönlendiren, kredi kartı kullanan ve yenilikleri takip eden oldukça genç bir kullanıcı kitlesine sahip olması. Bu veriler, doğal olarak, farklı sektörlerden birçok reklam verenin ve medya ajansının dikkatini çekiyor.

GittiGidiyor’u tercih eden reklamverenlerden birkaç örnek:

Finans sektöründe: Akbank (Özel Sponsor), İş Bankası, Finansbank

İletişim sektöründe: Turkcell, Vodafone, Avea

Lojistik sektöründe: Yurtiçi Kargo (Özel Sponsor)

Değerli bir reklam mecrası olan GittiGidiyor, farklı banner alanları ve özel projeleriyle, 2010 yılında da reklam verenlerin öncelikli tercihi olmaya devam edecek.

* Association for International Broadcasting,  http://www.aib.org.uk
** 2009,  IPSOS KMG'nin Türkiye'nin Digital Lovemark araştırmasına göre
GittiGidiyor, "Türkiye'nin en sevilen online alışveriş sitesi."

4 Comments

  • Türkiye nin bir numaralı alışveriş merkezine ziyaretler her geçen gün artacak ve Türkiye’de en çok ziyaret edilen 1. internet sitesi olacaktır.milletimiz her geçen gün internetteki vitaminin faydalarını öğrenmekte ve internetin sadece vakit geçirmek,chat yapmak,oyun oynamak,fotoğraf yüklemek,tarla ekmek yada biçmek için olmadığının farkına varmaya başlamıştır.günümüzde ilköğretim seviyesinde bilgisayar kullanmaya başlayan çocuklar gün gelecek ellerinden bilgisayarı düşürmeyeceklerdir.işte o günlerde güzel ülkemizin en güzel alışveriş merkezi olan gittigidiyor çok farklı boyutlara ulaşacak,belkide işlem hacmini bugünkü rakamların 3-4 katına çıkartacaktır.
    hep beraber o günlere en kısa zamanda ulaşmak dileğiyle
    herkese iyi çalışmalar.

  • Kaliteli ve güvenli alışverişin tek adresi tabikide GittiGidiyor ama bir eksi ile 🙂 Bünyenizde olan kredi kartı taksit avantajlarını başka kartlarada uygularsanız süper olcak. Mesela ben finansbank kullanıyorum ama taksitlerden faydalanamıyorum. Teşekkürler GittiGidiyor 🙂

  • Kaliteli ve güvenli alışverişin adresi ” GG ” farkı

  • gg de alışveriş yaparken alıcıların düşünmeyeceği tek şey acaba kredi kartımın bilgileri güvendemi sorusudur,Çünki gg kredi kartı güvenliğinde e ticarette gerçekten bir numaradır,gg de sadece kuralların revize edilmeye ihtiyacı vardır,

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.