Çalışanların Gözünden GittiGidiyor!

 Çalışanların Gözünden GittiGidiyor!

GG-de çalışmak

30 yaş üstü giremez! Ama okuyabilir mottosouyla ülkemizin ilk ve tek yaratıcı gençlik platformu JR. by Campaign dergisi, GittiGidiyor’da çalışmanın neden olduğunu GittiGidiyor çalışanlarına sordu.

Türkiye’de e-ticaretin ev sahibi misyonuyla ilklerin öncüsü olan GittiGidiyor’da çalışmanın ayrıcalıkları neler? İşte çalışanların gözünden GittiGidiyor:

CYN_7939

Adaylardan ne isteniyor?

E-ticaret alanında dünya liderleri arasında yer alan eBay’in bir şirketi olan GittiGidiyor, çalışanlarına yerel değil uluslararası bir deneyim yaşatmayı hedefliyor. İşe alım sürecinde ise adayların yetenekli, öğrenmeye açık ve takım ruhuna sahip olmalarına önem veriyor. Eğitim kültürünün, bireysel ve kurumsal bazda hayati öneme sahip olduğuna; bireylerin kendilerini eğittiği gibi kurumların da çalışanlarını eğiterek ve onların kariyer hedeflerine yardımcı faaliyetleri hayata geçirerek onları eğitip geliştirmesi gerektiğine inanan şirket, burada çalışmak isteyen adaylardan sürekli eğitime açık olmalarını da bekliyor.

CYN_8022

Elif Sarı – Marka ve İletişim Uzmanı

Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 2013 yılında GittiGidiyor ailesine katıldım. Basın iletişimi yönetimi ve birlikte şirket için ve şirket dışı tüm etkinliklerin yönetiminden sorumluyum. Ayrıca GittiGidiyor bünyesinde kurulan ve etkinlik ekibini de yönetmekteyim. GittiGidiyor, eğitimini aldığım mühendislik altyapım ve hayata bakış açımla birebir uyan tek şirket olduğu için aslında tercihten daha çok bir kariyer hedefi oldu benim için. Sunduğu global deneyimi ve dinamik çalışma ortamını geleceğe yatırım yapmamı sağlayacak muhteşem bir köprü olarak görüyorum. GittiGidiyor, bulunduğunuz departmanı ortamından ve global yapısından dolayı her gün yüzlerce yeni bilgiyi kendinize kattığınız ve aynı zamanda her gün “güncellediğiniz” son derece dinamik bir yapı. GittiGidiyor sayesinde her gün gelişiyor, büyüyor ve öğreniyoruz.

CYN_7981

Burak Arslan – Diğital Pazarlama Uzmanı

Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği’nden mezunum. Şu an İstanbul Bilgi Ünivesitesi’nde MBA yapıyorum. GittiGidiyor’un dijital pazarlama aktivitelerinden sorumluyum. Sitedeki ziyaretçinin aldığı aksiyonlar, sepete ekleme, tekrar ziyaret etme, mobil ziyaret, ilk alışveriş ve satışa dönüş gibi metriklerle analitik bir iş yapıyoruz. Kariyerime yön verirken GittiGidiyor benim için hep çalışmayı hayal ettiğim bir yerdi, şu an hayalimdeki iş yerinde çalışıyorum. GittiGidiyor bizim için adeta global bir okul. Her an yeni bir teknolojinin devreye girdiği bir iş alanında çalışıyoruz. Şirket içinde gençlerin fikirleri oldukça önemseniyor ve ciddi sorumluluklar alıyorsunuz. Bu da hem iş tatmini hem de kişisel gelişim açısından çok önemli.

CYN_7893

Sanem Balkan – İş Analitikleri Uzmanı

Gazi Üniversitesi İstatistik Bölümü’nden mezunum. GittiGidiyor’da büyük veri analitiği ve veri madenciliği projelerinden sorumluyum. 5 yıllık yönetim danışmanlığı tecrübem sonrasında, sektörel deneyime ilk adımımı GittiGidiyor’la attım. Birbirinden farklı sektörlerde proje tamamladım ve deneyimlerim sonucunda e-ticarette uzmanlaşmaya karar verdim. GittiGidiyor ailesinin enerjisi, veriye dayalı aksiyon almaya verilen önem, çeşitlilik ve eşitlik ilkelerinin özümsenmesi, şirketin çalışana değer vermesi gibi sebeplerle sektöre girmeye karar verdikten sonra GittiGidiyor’u seçmem zor olmadı.

CYN_8623

Yiğit Yavuz – Kategori Yöneticisi

Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. Hızlı tüketim malları, spor giyim ve ayakkabı perakende alanlarındaki deneyimlerimden sonra, e-ticaret sektörüne adım attım. 1.5 sene farklı bir e-ticaret firmasında çeşitli kategorilerin yöneticiliğini yaptım. Ardından, şu anda 2.5 yılımı doldurduğum GittiGidiyor’a  geçtim. GittiGidiyor, Türkiye’nin e-ticaret pazarına yön veren, pazarın geleceğini şekillendiren, çalışanlarının her konuda eşitliğine önem veren, farklı düşünceleri tek çatı altında harmanlayıp en etkin ve hızlı çözüm üreten bir yapıya sahip. Bununla birlikte, yeni projelerin hayata geçirilmesi için çalışanlarına en uygun çalışma ortamını aile sıcaklığında sağlıyor. Şirketin bu yapısı, benim kişisel özelliklerimi en iyi şekilde yansıtmama olanak tanıyor.

Gökçe Sürmen / Finans Analisti

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunuyum. GittiGidiyor’da finansal performansın analizi ve raporlanmasından sorumluyum. Türkiye’de e-ticaretin önemli bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu, hızla gelişen bu yeni dünyanın benim için de fırsatlar yaratacağını düşünerek GittiGidiyor’da çalışmaya başladım. Sektörün dünyadaki öncüsü eBay’in bünyesine katılmak da bana heyecan veren unsurlardan bir tanesiydi. GittiGidiyor, sektörün dinamizmi içerisinde rol alabilmek için bana önemli fırsatlar sunan, aynı zamanda da çalışanlarına üst düzeyde değer veren bir firma. Ayrıca eBay’in global iş ağının bir parçası olmamın da kariyerim açısından çok önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.