Dilara Koçak Tasarımı Bez Çantalar Sadece GittiGidiyor’da

 Dilara Koçak Tasarımı Bez Çantalar Sadece GittiGidiyor’da

Diyetisyen Dilara Koçak’ın Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) yararına tasarladığı bez çantalar sadece GittiGidiyor’da satışa sunuldu. Ücretli poşet uygulamasıyla bez çanta kullanımını tercih eden tüketiciler, iki farklı çeşidi bulunan çantalara yoğun ilgi gösterdi. Satışlardan elde edilen gelirin tümü TİDER’e aktarılırken, satılan her çanta yoksul bir ailenin temel ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı sağlıyor.

Diyetisyen Dilara Koçak’ın, yoksulluk sınırı altında yaşayan ailelerin temel ihtiyaçlarına ulaşabilmelerini sağlayan Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) yararına tasarladığı bez çantalar, GittiGidiyor’da tüketicilerle buluştu.  Doğal çevreyi korumak amacıyla yürürlüğe giren ücretli plastik poşet uygulaması bez çantalara olan rağbeti artırırken, yalnızca GittiGidiyor’da satışta olan #öncegülümse çantaları kullanıcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Tasarım çantalardan elde edilen tüm gelir TİDER’e aktarılırken, satılan her çanta yoksul bir ailenin temel ihtiyaçlarını karşılamaya destek oluyor.

Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor olarak hem kurum içi hem de kurum dışında sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerini belirten GittiGidiyor Pazarlama Direktörü Feyza Dereli Fedar, “Dilara Koçak tarafından TİDER için tasarlanan çantaların satışında rol aldığımız ve güzel bir amaca hizmet ettiğimiz için son derece mutluyuz” dedi. Son dönemde mevcut poşet uygulamasıyla tüketicilerin bez çanta kullanımına yöneldiğini hatırlatan Fedar, tasarım çantaların kısa zamanda tüketicilerden yoğun ilgi gördüğünü ifade etti.

Meslekte 25’inci yılını kutlayan Dilara Koçak, “Şu ana kadar binlerce insanın hayatına dokundum, birlikte sağlıklı yaşama adımlar attık, dünyamızın da yardıma ihtiyacı var, çocuklarımızın emaneti gezegenimizi iyi beslemek hepimizin sorumluluğu… Sıfır atık ve gıda israfı benim önceliklerimin başında geliyor. Bu çantaların sıfır atık, sıfır açlık projesine katkı sağlaması en büyük mutluluğum, TİDER desteğiyle çok daha fazla ailenin hayatına dokunabilmeyi diliyorum.” dedi.

Dernek olarak kurduğu ve desteklediği Destek Marketlerde israfı önleyerek, yoksulluk sınırı altında yaşayan ailelerin temel ihtiyaçlarına adil ve eşit şekilde ulaşabilmelerini sağladıklarını belirten TİDER Yönetim Kurulu Başkanı Hande Tibuk şöyle devam etti: “Dilara Koçak ile hayata geçirdiğimiz #öncegülümse tasarım çanta projemizle, satılan her çanta ile yoksul bir ailenin temel ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda çantalarımızın satışını sadece bu konuda en doğru platform olduğunu düşündüğümüz GittiGidiyor’da gerçekleştiriyor, birlikte daha fazla ailenin temel ihtiyacının karşılanmasını temenni ediyoruz.”

Çantalara https://dukkanlar.gittigidiyor.com/TiderSosyallinkinden ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.