Ebeveyn Manifestomuzu Gördünüz Mü?

 Ebeveyn Manifestomuzu Gördünüz Mü?

GittiGidiyor olarak tüm çalışanlarımızın 20 hafta annelik ile 12 hafta babalık ve evlat edinme/ebeveynlik izni dönüşlerinde mevcut pozisyon, ücret ve diğer haklarının koruyacağını, bu iznin çalışanımızın kariyerine olumsuz etki etmeyeceğini taahhüt ediyoruz. Buna ek olarak, annelik/babalık izni süresince kanunen çalışanlarımıza tanınan tüm hakların saklı olduğunu, hiçbir dış etkenin söz konusu hakların kullanımına engel oluşturmayacağını garanti ediyoruz. GittiGidiyor olarak tüm çalışanlarımıza annelik/babalık izni öncesi ve sonrası dönemde yararlanabilecekleri birçok yan hak sunuyoruz.

Buna göre;

  1. Tüm çalışanlarımız kurumumuzun anlaşmalı psikolojik danışmanlık desteğinden ücretsiz olarak yararlanabilir.
  2. Hamilelik öncesi dönemde çalışanımız eşi ile birlikte ebeveyn eğitiminden stres yönetimine kadar uzanan çeşitlilikteki eğitim programlarımızdan ücretsiz olarak faydalanabilir.
  3. Kadın çalışanlarımız, süt izinleri bittikten sonra iş ve ekip durumu uygun olduğu taktirde evden çalışma yapabilirler 
  4. Çalışanlarımız, daha önceki dönemde benzer süreçlerden geçmiş çalışma arkadaşlarının oluşturduğu Rehber Anne ve Rehber Baba ağından yardım ve danışmanlık alabilir.
  5. Çalışanlarımız izin dönemindeyken talep etmeleri halinde ayda 1 kez olmak üzere ekiplerinden devam eden iş süreçleri hakkında bilgilendirme alabilir ve/veya yöneticileriyle bire bir toplantılar gerçekleştirebilir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.