Evlilik Teklif Etmek için Sevgililer Günü’nü Bekliyoruz

 Evlilik Teklif Etmek için Sevgililer Günü’nü BekliyoruzSevgililer Günü yaklaşırken, evlilik teklifi hazırlıkları da hızlanıyor. GittiGidiyor’un verilerine göre, gül yaprağı, balon, konfeti ve mum gibi ürünleri bir arada sunan evlilik teklifi paketlerinin satışı şubatta aylık ortalamanın 3 katına çıkıyor. En fazla satışın 26-30 yaş aralığındaki kullanıcılara yapıldığını belirten GittiGidiyor Pazarlama Direktörü Feyza Dereli Fedar, “Paketleri yüzde 85 oranında erkek kullanıcılarımız alıyor. Tek alışverişle hızlı ve kolay bir şekilde ortamda romantizm etkisi yaratacak hazırlığı yapabiliyorlar” diyor.  

14 Şubat Sevgililer Günü’nde evlilik teklifi etmek isteyenler hazır romantik paketlere yoğun ilgi gösteriyor. Bu dönemde teklif için gül yaprağından muma, konfetiden balona kadar gerekli tüm ürünlerin yer aldığı evlilik teklifi paketlerinin satışı da katlanıyor.

Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor’un 2018 yılına ilişkin verilerine göre, romantik paket satışları adet bazında şubat ayında aylık ortalamanın 3 katına çıkıyor. Fiyatları yaklaşık 30 ila 150 TL bandında değişen paketlerin içinde ortamı bir anda değiştirebilecek gül yaprağı, balon, tealight mum, romantik kart, konfeti, çikolata gibi pek çok farklı ürün yer alıyor. Evlilik teklifi paketleri 3 büyük şehirden sonra en çok Bursa, Antalya, Kocaeli, Mersin ve Gaziantep’ten satın alınıyor. En yüksek talep 26-30 yaş aralığındaki kullanıcılardan geliyor.

Ortalama 100 TL bütçe ayrılıyor

Romantik paketlerin yüzde 85 oranında erkek kullanıcılar tarafından satın alındığını belirten GittiGidiyor Pazarlama Direktörü Feyza Dereli Fedar, trendi şöyle değerlendiriyor: “Evlilik teklifi etmek isteyenlerin Sevgililer Günü’nü değerlendirdiğini görüyoruz. Öyle ki, geçen yılki verilere baktığımızda şubat ayında hazır olarak satılan evlilik paketi satışları aylık ortalamanın 3 katına çıkıyor. Bu yıl da benzer satış rakamlarının yakalanacağını düşünüyoruz. Paketleri yüzde 85 oranında erkek kullanıcılarımız alıyor. Tek alışverişle hızlı ve kolay bir şekilde ortamda romantizm etkisi yaratacak hazırlığı yapabiliyorlar. En fazla tercih edilen 100 TL’lik paketlerde gül yapraklarından romantik mesaj kartlarına kadar pek çok ürün bir arada bulunuyor.”

1 Comment

  • 14 şubatı dört gözle bekleyenlerdenim 🙂

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.