Facebook’un En Başarılı E-ticaret Sitesi GittiGidiyor!

 Facebook’un En Başarılı E-ticaret Sitesi GittiGidiyor!

genel_gorsel02

Araştırma şirketi GFK tarafından The Brandage Dergisi için Türkiye genelinde yapılan Dijital Dünyanın Markaları Araştırması’nda, Türkiye’de e-ticaretin ev sahibi GittiGidiyor, Facebook’taki en başarılı beş markanın içindeki tek e-ticaret sitesi olarak seçildi.

Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesini temsilen, 15 şehirde, kentsel kesimde yaşayan 15-65 yaş arası internet kullanıcıları ile yüz yüze görüşülülerek gerçekleştirilen araştırmada, katılımcılara sosyal medya platformlarını ayrı ayrı düşünerek her bir sosyal medya kanalında hem görünürlük hem de çalışmaları ile en başarılı görülen markalar soruldu. Sonuçlar GittiGidiyor’u, sosyal medyanın en büyük platformu Facebook’ta en başarılı e-ticaret sitesi olarak gösterdi. Fotoğraf paylaşım Instagram’da ise GittiGidiyor en başarılı ilk üç e-ticaret markası arasına girdi.

facebook_scores

Peki GittiGidiyor’un sosyal medyadaki bu başarısının sırrı nedir, GittiGidiyor’un sosyal medya dünyasındaki planları neler? İşte GittiGidiyor Pazarlama Direktörü Feyza Dereli Fedar’ın konuyla ilgili görüşleri

“Sosyal medya, genç, orta yaşlı, farklı hedef kitlelere konuşabileceğiniz hızla gelişen, kendi trendleriyle evrilen platformları içinde barındırıyor. Günün her saati aktif olan e-ticaret platformlarının mevcut ve potansiyel müşterileriyle doğrudan iletişim kurmak için sosyal medya kanallarına uygun iletişim stratejileri geliştirmesi dijital dünyanın gerekliliklerinden biri olarak görülüyor. GittiGidiyor olarak sosyal medyanın her alanında, farklı kategori ve hedef kitlelere uygun içerik tiplerimizle farklılaşma yoluna gidiyoruz. Bu mecraların trendlerine uygun aksiyonlar alıyoruz. Markaların sosyal medyadaki başarısının sadece takip sayısı ile değil onlarla kurmuş oldukları etkileşimle doğru orantılı olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz. GfK’nın araştırmasından çıkan sonucu, sosyal medya tarafındaki stratejilerimizin ve aldığımız aksiyonların bir yansıması olması açısından oldukça önemli buluyorum. 2017’de bu alanda da öncü ve ses getirecek projelere imza atmak istiyoruz. Sosyal medya bizim için şu ana kadar olduğu gibi gelecekte de en önemli iletişim ve etkileşim kanallarımızdan biri olmaya devam edecek.” Dedi.

2 Comments

  • Gittigidiyor platformu diğer E-Ticaret platformlarına göre lider konumda. İster müşterilerine göstermiş olduğu ilgi olsun ister desteklemiş olduğu mağazalar olsun her konuda başarılı. Başarıların devamını dilerim.

  • Gittigidiyor ekibi gerçekten Sosyal medya tarafıyla iyi ilgileniyorlar. Haliyle bu tarz başarıların gelmeside kaçınılmaz oluyor tebrik ederim.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.