GittiGidiyor Çalışanı Muratcan Çiçek’in Engel Tanımayan Başarısı

Başarı tesadüf değildir. Çok çalışmanın ve kararlı olmanın önünde hiç bir engel duramaz. GittiGidiyor Teknoloji Departmanı çalışanı Muratcan Çiçek’in hikayesi de buna güzel bir örnek.

ABD’den kazandığı burs ile bir anda ulusal basının ilgi odağı olan Muratcan Çiçek, doğuştan konuşma zorluğu çekiyor ve tekerlekli sandalyeye bağımlı yaşıyor. Ama bu, onun başarısına ve hayallerine engel değil.

Özyeğin Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği eğitimi alan, öğrencilik hayatı boyunca çeşitli firmalarda staj yapan genç mühendis, ilk kurumsal iş deneyimini GittiGidiyor’da kazandı. 2016 yılından bu yana GittiGidiyor Teknoloji Departmanı’nda, Yapay Zeka Ekibi ile birlikte, GittiGidiyor kullanıcılarının ürün arama deneyimini optimize etmek ve yapay zeka, makine öğrenmesi üzerine çalışmalar yapan Muratcan, ekip arkadaşlarıyla birlikte en yeni teknolojileri kullanarak, ülkemizde e-ticaret deneyimini zenginleştirecek öncü çalışamalara imza attı.

Geleceğe yönelik daha ciddi hedefler kurmasında GittiGidiyor’un önemli bir role sahip olduğunu belirten Muratcan, GittiGidiyor’da çalışmanın farkını ve kazanımlarını şu sözlerle ifade etti;  “Daha önce farklı şirketlerde staj yapmıştım, ancak GittiGidiyor uzun süreli olarak çalıştığım ilk kurumsal şirket. Burada üzerinde çalıştığımız proje oldukça uzun soluklu ve geniş kapsamlı bir proje. Burada bir ekip içerisinde koordineli çalışmayı, birlikte başarmayı öğrendim. Aynı zamanda yaptığımız işin çok ciddi ve oldukça yeni gelişen bir bilmi var. Dünyadaki en son bilimsel gelişmeleri eş zamanlı olarak burada birebir uygulayabiliyor olmak, bir doktora öğrencisi adayı olarak beni çok heyecanlandırıyor.

Mühendislik okumaya başladığımda aslında engelimden dolayı çeşitli endişelerim vardı. Kurumsal bir şirkette verimli olabilir miyim, fiziken uyum sağlayabilir miyim diye endişeleniyordum. Düzgün konuşamadığım için özellikle toplantılarda kendimi ifade edemeyeceğimi düşünüyordum. Ancak GittiGidiyor Diversity  (Çeşitlilik) ödüllü bir şirket, herkesin birbirinin farklılığına duyduğu saygı benim için de geçerli. Çalışmaya başladığımdan beri haftalık olarak toplantılara katılıyorum, çoğunda sunumu benim yapmam bekleniyor. Bu “diversity” ortamı özgüvenimi artıyor ve ilerisi için daha ciddi hedefler kurabiliyorum. Meselâ üniversitemin ilk yılında sadece free licenser olarak çalışabileceğimi düşünürken artık kurumsal şirketlerde çalışabileceğimi, hatta zamanla yükselebileceğimi biliyorum.”

Genç mühendis Muratcan, bu yıl kazandığı eğitim bursu sayesinde,  en büyük destekçisi annesi ile beraber ABD’de eğitimine devam edecek.

Muratcan’ı, tüm zorluklara ve engellere rağmen elde ettiği başarılar için tebrik eder, GittiGidiyor’a kattığı değer için teşekkür ederiz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.