GittiGidiyor GOAL Aydos Ormanı’nda dostlarımızla buluştu

 GittiGidiyor GOAL Aydos Ormanı’nda dostlarımızla buluştu

GittiGidiyor GOAL Aydos Ormanı’nda

Yardıma muhtaç hayvanlarla düzenli olarak ilgilenen gönüllü GittiGidiyor GOAL ekibi 4 Nisan Sokak Hayvanları Günü öncesinde Aydos ormanlarındaki köpeklere mama götürdü.

GittiGidiyor bünyesinde farklı sosyal oluşumlardan biri olan ve hayvan hakları konusunda farkındalık yaratarak yardıma muhtaç hayvanlar için düzenli projeleri hayata geçiren GittiGidiyor GOAL şimdi yepyeni bir görevi daha tamamladı.

4 Nisan Sokak Hayvanları Günü’nün hemen iki gün öncesinde İstanbul Kartal’daki Aydos ormanlarında yaşayan köpeklere mama götüren ekip, ormanda yardıma muhtaç dostlarımızla bir bir ilgilendi. Gönüllü gruplarıyla sokak hayvanlarına düzenli mama ve sağlık desteği veren (@selda_aydospatileri) rehberliğinde gerçekleşen etkinlikte, mama desteğinin yanı sıra ormanda yaşayan hayvanların yuva alanlarının bakımı da gerçekleştirildi.

Düzenli olarak Ataşehir’de ofislerinin çevresindeki plaza bahçelerinde yaşayan sokak hayvanlarını da beslemeye devam eden GOAL ekibi, bu konudaki duyarlılığı dayanışmanın gücüyle birleştirerek çevresindekilere ilham veriyor. Sokaklardaki birçok hayvan dostumuzun karnı doyuyor, sıcak yuvaları oluyor.

Siz de Sokaktaki Dostlarımız İçin Her Zaman Yapabileceğimiz 8 İyilik yazımızı okuyarak tam da onlara dikkat çekmek istediğimiz bu 4 Nisan gününde harekete geçmeye başlayabilirsiniz.

Sokak Hayvanları Günü’nü unutmayalım

Sokaklarda oldukça zorlu şartlar altında hayatlarını sürdürmeye çalışan hayvanlara dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için her yıl 4 Nisan tüm dünyada Sokak Hayvanları Günü olarak kutlanıyor.

İklim koşullarıyla birlikte ortaya çıkan barınma sıkıntılarından her zaman için gündemde olan açlık veya şiddet gibi meselelere, sokak hayvanları için birçok konuda yaşam mücadelesi mevcut. Biz insanların da onların bu mücadelelerini görmezden gelmememiz, olabildiğince destek olmamız ve çevremize de bu farkındalığı yaymamız önemli.

Hep birlikte 4 Nisan’da sokaktaki dostlarımız için harekete geçmeye başlayabilir ve etrafımızı da harekete geçirebiliriz. Tüm bunları GittiGidiyor GOAL’un yaptığı gibi düzenli bir eyleme dönüştürebilir, küçücük bile olsa bir fayda sağlayabiliriz.

GittiGidiyor GOAL nedir, ne yapar?

2016 yılının sonunda yaklaşık 20 gönüllü çalışan ile GOAL olarak anılan GittiGidiyor Animal Lovers ekibinin temel amacı hayvan hakları konusunda farkındalık yaratmak ve yardıma muhtaç hayvanlara yapılan yardımları kurumsal bir güce dönüştürmek.  Bunun yanı sıra şirket içerisinden farklı kişi ve grupları bir araya getirerek çalışanlar arasındaki sosyal ilişkileri geliştirmek ve kimliklerden sıyrılarak bir dayanışma ortamı yaratmak da bir diğer hedefleri.

Daha önce neler yapıldı?

Bugüne kadar ormanda terk edilmiş köpeklere düzenli yardım yapan ekip kış ayları için kedi evi atölyesi ve şirket içi kermes gibi birçok renkli projeye de imza attı.

Aktiviteleri kapsamında farklı derneklerden de danışmanlık alan GittiGidiyor GOAL, ilk olarak Sessizliğin Sesi adlı bir dernek ile orman hayvanlarını ziyaret etmeye ve satın aldıkları 120 kg mama ile onları beslemeye gitti. Mamaların satın alınmasında tüm şirketten destek gören GOAL ekibi, bireysel çabaları kümülatif bir harekete geçirme konusunda şimdiden bir başarı yakalamış oldu.

GOAL ekibi şirket içinde de aktif. Soğuk kış günlerinde ofiste kedi evi yapım atölyesi düzenledi ve 60 kişi 2 saatliğine tüm işini bırakıp tek bir amaç uğruna yaratıcılığını ortaya koydu. Atölye sonucunda onlarca kedi için farklı yuva tasarımları ortaya çıkmış oldu.

Ekip daha önce Reşadiye Ormanı’nda köpeklere 75 kilo kuru mama ve temiz su götürdü. Aynı zamanda hasar görmüş olan köpek evlerinin bakım ve onarımını da gerçekleştirip, yavru köpeklerin parazit aşılarını yaptırarak vitamin takviyelerini verdi.  

GittiGidiyor GOAL ekibi 2020 yılındaki Sokak Hayvanları Günü’nde de kedi ve köpekler için ‘Patili Bahçe ve Hayvanlar İçin Merhamet Derneği’ne 240 kilo mama bağışı yaptı.

Yaz aylarında susuz kalan sokak hayvanlarını da unutmayan GittiGidiyor GOAL ekibi 2020 yılında GittiGidiyor.com üzerinden bir kampanya başlattı ve bu kampanyadan alınan her mamaya bir adet su kabı hediye etti. Projeye hem tüm GittiGidiyor çalışanları hem de birçok fikir lideri destek verdi.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir!

Kış Soğuklarında Sokaktaki Hayvanlar İçin Yapabileceğiniz 5 İyilik

https://blog.gittigidiyor.com/ev-bahce-ve-ofis/kis-soguklarinda-sokaktaki-hayvanlar-icin-yapabileceginiz-5-iyilik

Sokak Hayvanları İçin Yapabileceğiniz 10 İyilik

https://blog.gittigidiyor.com/hobi-eglence-ve-sanat/sokak-hayvanlari-icin-yapabileceginiz-10-iyilik

Kedi Dostlarımıza Tasarlayabileceğimiz 7 Örnek Yuva

https://blog.gittigidiyor.com/ev-bahce-ve-ofis/kedi-dostlarimiza-tasarlayabilecegimiz-7-ornek-yuva