GittiGidiyor Instagram hesabında beğen ve hemen al!

Yenilikçi sosyal medya projesi ile GittiGidiyor, hem üyeler hem de misafir kullanıcılara Instagram’da “hemen al” yorumu yazarak anlık ve güvenli bir satın alma seçeneği sunuyor.

Artık dünya mobilin etrafında dönerken bu kanallarda var olmak, herkese mobil internet sitesi, tablet bilgisayar ve akıllı telefon uygulamalarıyla her an her yerden kolayca ulaşabilecekleri güvenilir bir platform sunabilmek, e-ticaretin en önemli bacağını oluşturuyor. Araştırmalara göre* 40 milyon aktif sosyal medya hesabı bulunan Türkiye’deki internet kullanıcıları; gün içerisinde ortalama 4 saat 37 dakikayı internette, 2 saat 51 dakikayı mobil internette ve 2 saat 56 dakikayı ise sosyal medyada geçiriyor. 40 milyon aktif sosyal medya hesabının {8110100ace18acca647065e9dd6fbd0560a7d3305e7c4b2b9ad02c6356a8a3d6}80’ine ise mobilden erişim yapılıyor.

Satın almaların anlık bir kararla gerçekleştiği ve tüketicinin hemen aksiyon almayı tercih ettiği günümüzde, dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyüyen sosyal medya platformu Instagram’da GittiGidiyor takipçileri özel ve yenilikçi bir alışveriş deneyimi kazandı.

GittiGidiyor üyesi olan ve olmayan tüm kullanıcılar GittiGidiyor Instagram hesabında post edilen ürünlerin yorum kısmına “Hemen al” ile birlikte kullanıcı adlarını ve eposta adreslerini yazarak o ürünü GittiGidiyor üzerinden satın alabiliyorlar. Mobil üzerinden hızlı ve güvenilir bir alışveriş imkanı sunan bu işlem sonrasında kullanıcılara otomatik olarak yönlendirilen e-posta üzerinden Instagram’da başlatılan satın alma işlemi tamamlanıyor.

*We Are Social İnternet ve Sosyal Medya Kullanıcı İstatistikleri 2015 Raporu.

1 Comment

  • çok başarılı olmuş gerçekten, sosyal medya ile iyi etkileşim olur gibi gözüküyor..
    gittigidiyor ekibini tebrik ederim..

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.