GittiGidiyor, Yılın İlk Yarısında Yüzde Elli Büyüdü

 GittiGidiyor, Yılın İlk Yarısında Yüzde Elli Büyüdü

Türkiye’de e-ticaretin ev sahibi GittiGidiyor, 2017’nin ilk yarısında önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 50 büyüme sağladı. Capital ve Ekonomist dergilerine açıklama yapan genel müdürümüz ve TOBB E-Ticaret Meclisi Başkanı Öget Kantarcı, yüzde 25-30 büyüdüğü tahmin edilen e-ticaret sektöründen neredeyse iki katı büyüme elde ettiklerini ve eBay’den aldığımız destek ve klasik perakendecileri GittiGidiyor’a taşıma stratejimiz bu başarıdaki en önemli etkenler” olduğunu belirtti.

Yılın ilk 6 ayında 44 büyük perakende markasının kendi mağazasını açtığı GittiGidiyor’da, kullanıcı sayısı yaklaşık 19 milyona, aktif satıcı sayısı ise 100 bine ulaştı. Yıl sonuna kadar GittiGidiyor’un hedefinde 50’den fazla büyük parekende mağazasının açılışını yapmak olduğunu ifade eden Öget Kantarcı sözlerine şöyle devam etti. “Bu dev platformun içinde kendi mağazalarını açan büyük perakende markaları da bizim için en az bireysel satıcılar ve KOBİ’ler kadar önemli. Şu anda 220 büyük markanın GittiGidiyor Cadde’de kendi mağazası bulunuyor. Klasik perakendecilerin önüne kanalda büyümesini desteklerken, aynı zamanda tüketicinin daha fazla çeşidi bir arada görme beklentisine de yanıt veriyoruz.

“Bir eBay şirketi olan GittiGidiyor’un bu performansı, eBay’in faaliyet gösterdiği Avrupa ülkeleri arasında Türkiye’yi de en fazla büyüyen pazar konumuna getiriyor. eBay bizi çok destekliyor ve oradan gelen kaynağı da GittiGidiyor’a daha fazla kullanıcı getirecek projelerde değerlendiriyoruz. Hedefimiz her zaman uzun vadede sağlıklı büyüme elde etmek. İş planımızı buna göre yapıyoruz ve yıllardır bu amaçla harcadığımız emeğin meyvelerini topluyoruz.”

Online perakende 2019’da ikiye katlanır

Öget Kantarcı, e-ticaret sektörünün mevcut durumuna ilişkin tabloyu ve geleceğe ilişkin beklentilerini şöyle ifade etti: “TÜBİSAD’ın’Türkiye e-Ticaret 2016 Pazar Büyüklüğü’ raporuna göre Türkiye’de e-ticaretin hacmi perakende alanında 20l6’da 17,5 milyar TL’ye ulaştı. GittiGidiyor olarak tahminimiz, online perakendenin 2019’da ikiye katlanarak 35 milyar TL’lik büyüklüğe ulaşması.”

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.