GittiGidiyor’da Stajyer Olmak

 GittiGidiyor’da Stajyer Olmak

Bir staj dönemini daha geride bıraktık. Farklı üniversitelerden gelen stajyerlerimiz, satış, pazarlama, reklam, finans, yazılım, tasarım gibi bir çok alanda staj yaparak kişisel ve profesyonel gelişimlerini zenginleştirdiler. Peki GittiGidiyor’da stajyer olmak nasıl bir şey? 2017 yaz dönemi stajyerleri, GittiGidiyor’un keyifli çalışma ortamını ve deneyimlerinden elde ettikleri kazanımlarını anlattı.

Egecan Torun

GittiGidiyor’da stajyer olmak gerçekten sıradan bir stajyer olmaktan çok daha fazlası. Şirketin sahip olduğu vizyon, atmosfer ve kültür bizlere kendimizi değerli hissettiren ve yeteneklerimizi keşfetmemizi sağlayan eşsiz bir staj deneyimi kazandırıyor.

Çalışma arkadaşlarımızın ve yöneticilerimizin, üzerinde çalıştığımız görev bağlamında bizlere yaptığı hoşgörülü rehberlik ise stajyerliğin getirebileceği stres ve gerginlik ihtimalini ortadan kaldırıyor. Dolayısıyla içeri adım attığımız ilk andan itibaren kendimizi bu ailenin bir parçası olarak görmeye başlamıştık bile.

Anıl Durmuş

GittiGidiyor’da geçirdiğim yaklaşık 2 aylık süreçte, Sistem bölümü Network ve Network Security departmanında öğrendiğim sayısız bilginin yanı sıra, hem sistematik ve planlı çalışmanın önemini anladım hem de ofis içindeki eğlenceli aktivitelerin tadını çıkardım.Bunun dışında Türkiye’nin en büyük veri merkezlerinden birini ziyaret etme, şirketin temel network cihazlarını bizzat görme ve kurulum yapma gibi tarifsiz bir deneyimi de yine GittiGidiyor sayesinde yaşadım. Yeniden görüşmek dileğiyle!

Çağla Aközlü

Profesyonel hayata ilk adımımız olan stajda, seçeceğimiz şirket ve departman geleceğimizi şekillendirmemiz açısından çok önemli bir rol  oynuyor. GittiGidiyor gibi lider bir e-ticaret şirketinde kariyerime başlamak bana eşsiz bir deneyim kazandırdı. Burada ekipten biriymiş gibi görülmek ve sorumluluk alabiliyor olmak yaptığım işi daha iyi öğrenmemin yanında, kurumsal hayatı anlamamı ve iletişim becerilerimin gelişmesini sağladı. Ekibin size her konuda destekçi olması, samimiyeti ve sizi içlerinden biri olarak görmesi GittiGidiyor’u farklı kılan etkenlerden. Başta CRM ve pazarlama ekibi olmak üzere tüm GittiGidiyor ailesine teşekkür ederim.

Elif Küçükkırsoy

GittiGidiyor’daki stajım süresince nasıl bir ofiste nasıl bir ekipte çalışmak istediğimi anladım.İyi bir yönetici nasıl olunur birebir yöneticimden gözlemleyerek öğrendim.Bir yandan global ve kurumsal şirket kültürünü tadarken bir yandan da startup ruhunu koruyan bu atmosferde çalışmak çok keyifliydi. 6 haftalık stajım boyunca; proje yönetiminden marka işbirliklerine,marka iletişimi ve reklamcılıktan yönetime bir çok konuda aktif rol alma şansı buldum.Pazarlama departmanına ve marka ekibine çok şey borçluyum 🙂

Erim Taşkın

GittiGidiyor’da geçirdiğim 3 aylık süreçte Digital Marketing departmanında çalıştım. Bu süreçte bana verilen sorumluluklar sayesinde hem kendimi geliştirdim hem de bir e-ticaret şirketinin işleyişini görme fırsatı buldum. Bunun yanında, samimi bir çalışma ortamının nasıl daha verimli çalışmayı sağladığını gördüm. Şirket, sıkı çalışmanın yanısıra yaptığı sosyal etkinliklerle çalışanlarının motivasyonunu canlı tutmayı başarıyor. Bana kattıkları için başta Digital Marketing ekibine daha sonra bütün GittiGidiyor ailesine teşekkür ederim. 

Öykü Başaran

GittiGidiyor’da staja başladığınız ilk günden itibaren kocaman bir aile sizi destekliyor ve tecrübelerini aktarıyor. Üç aylık staj serüvenimde hem öğrendiklerim hem de böyle güzel insanlar tanıdığım için çok şanslıyım. Çalıştığım süre boyunca bana kattıklarınız, üzerimdeki emeğini ve güleryüzünüz için, başta kreatif ekip olmak üzere herkese teşekkür ederim.

Deniz Ege Turakan

GittiGidiyor gibi global bir şirkette staj yapmak, bana çok farklı ve profesyonel bir bakış açısı kazandırdı. Kısa bir zaman içerisinde takım arkadaşlarımdan çok fazla şey ögrendim ki; kendileri de size bir şeyler katmak için üstün bir özveri gösteriyorlar. Kullanıcısı kadar çalışanlarına da önem veren, ihtiyaçlarını ve isteklerini elinden geldigince karşılamaya çalışan bir şirket olduğunu garanti edebilirim. Bunların dışında her türlü ayrımcılığı ortadan kaldırmış bir şirket. İşe alımlarda ve iş sürecinde kişilerin herhangi bir özelliginden dolayı ayrımcılık söz konusu değil ve bu ortamı koruyucu kuralları var. Neşeli ve güvenli bir ortamında çalışma fırsatı bulmak beni çok mutlu etti.

Ozan Atalay

Henüz üniversiteden mezun olmamış ve iş hayatının icinde staj yaparak kendine deneyim kazandırmak isteyen biri icin GittiGidiyor mükemmel bir okul.  Özellikle e-ticaret ve internet sektörü içinde yer almak isteyen, bu alanda heyecan icinde olan birinin çok degerli tecrübeler kazanabilecegi bir calısma ortamı. Çalışanına değer veren, dinamik, enerjilk ve genç bir şirket. Bir kimse için çalıştığı sirketten memnun olmak, kendi motivasyonu icin ne kadar önemliyse, etrafında çalıştığı iş arkadaslarının da o işi zevkle ve heyecanla yapıyor olduğunu görmek ve bilmek aynı derecede önemli. GittiGidiyor’da içeri girdiğiniz anda seni içine çeken bir enerji, her türlü yeni bilgiyi ve deneyimi birbiriyle paylaşmak ve beraber büyümek amacıyla çalışan bir ekip ve en önemlisi, çalıştığı şirkete karşı aidiyet hisseden, her gün bu ofise gelmekten zevk alan insanlar var.

Sercan Özen

Profesyonel hayatıma hangi alanda ve hangi şirkette atılmak istediğime karar vermeye çalıştığım şu günlerde, GittiGidiyor ile tanışmak benim gelecekten ne istediğimi anlamama yardımcı oldu. GittiGidiyor’da staj yapmak, Türkiye’de kurulan bir şirketin kurumsallaşma ve uluslararası bir şirkete dönüşüm sürecini gözlemlemek adına benim için muhteşem bir fırsattı. Bunun kariyerinde girişimci bir ruh benimseyen insanların kesinlikle kazanması gereken bir deneyim olduğuna inanıyorum. Stajıma başladığım ilk günden itibaren, yıllardır ekipten biriymişim gibi hevesle çalıştığım, sorularıma büyük bir ilgiyle cevap veren ve bana kaldığım süre boyunca hep yeni şeyler öğreten herkese çok teşekkür ederim.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.