GittiGidiyor’da “Süper Cuma”da Satış Hacminde Rekor!

 GittiGidiyor’da “Süper Cuma”da Satış Hacminde Rekor!

Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor’un tüm dünyada alışveriş şenliğine dönüşen Black Friday’e özel hazırladığı “Süper Cuma” kampanyası yoğun ilgi gördü. Kullanıcılara sunduğu gerçek indirimler ve kesintisiz hizmetle satış hacminde tüm zamanların rekorunu kıran GittiGidiyor’da günlük ziyaret sayısı da 2 katına çıktı.

Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor, dünyada her yıl heyecanla beklenen, markaların kullanıcılarına büyük indirimler sunduğu Black Friday’e özel hazırladığı “Süper Cuma” kampanyasıyla rekora imza attı. Yüzde 80’e varan indirimlerle kullanıcılarına kesintisiz hizmet ve gerçek indirim sunan GittiGidiyor, “Süper Cuma” kampanyasıyla bugüne kadar 1 günde gerçekleştirdiği en yüksek satış rakamına ulaştı.

Kişi başına harcama tutarı 3 kat arttı

GittiGidiyor’da “Süper Cuma” kampanyasında günlük ziyaret sayısı 2 katına çıktı. Gerçekleşen toplam satış cuma günlerinin ortalamasıyla kıyaslandığında 7.5 kat, kişi başına ortalama harcama tutarı ise 3 kat arttı.

En çok cep telefonu ilgi gördü, kışlık giyim alışverişi yapıldı

28 Kasım Perşembe günü akşam saat 20.00’da başlayan ve 29 Kasım Cuma günü saat 23.59’da sona eren kampanyada kullanıcılara süpermarket ürünlerinden elektrikli ev aletlerine, kozmetikten yapı markete, anne-bebek ürünlerinden evcil hayvan ürünlerine kadar pek çok farklı kategorideki seçili binlerce üründe yüzde 80’e varan indirimler sunuldu. Tüketicilerin en çok satın aldığı ürünlerin başında cep telefonu gelirken, kışlık giyim alışverişine de ilgi yoğun oldu. Kampanya kapsamında çok satılan diğer ürünler kaban, mont, outdoor ayakkabı, bulaşık deterjanı, televizyon, akıllı bileklik, bluetooth kulaklık, şofben, saç kurutma makinesi ve motor yağı oldu.

10 alışverişten 7’si mobilden yapıldı

GittiGidiyor’un günlük ortalama mobil uygulama indirilme sayısı Süper Cuma’da yaklaşık 3 kat artarken, her 10 alışverişten 7’si de mobilden yapıldı.

İller bazında incelendiğinde ise “Süper Cuma” kampanyası özelinde en fazla alışveriş yapan ilk 3 şehir İstanbul, Ankara ve İzmir oldu. Bu illeri; Adana, Bursa, Antalya, Konya, Gaziantep, Diyarbakır ve Kayseri izledi. “Süper Cuma”da en çok alışveriş yapılan saatlere ise 29 Kasım’da saat 09.00’da, saat 14.00-15.00 ve saat 16.00-17.00 arasında yani mesai ortasında ulaşıldı.

 “Gerçek indirim ve kesintisiz hizmet ile başarımızı taçlandırdık”

GittiGidiyor’da geleneksel hale gelen “Süper Cuma” kampanyasının sonuçlarına ilişkin bilgi veren GittiGidiyor Ticari Direktörü Bülent Elçin, şunları söyledi: “Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da satış hacmimizde yeni rekora imza atacağımızı öngörüyorduk ve bugün 1 günlük satış hacminde rekorumuzu yineledik. Bu noktada asıl önemli olan ise sunduğumuz kesintisiz hizmet ve gerçek indirimlerin desteğiyle bu başarıya imza atmış olmamız. Gerçek fiyatlar üzerinden yaptığımız yüzde 80’e varan indirimlerle, tüketicinin bütçesine katkıda bulunduğumuz için son derece mutluyuz. Önümüzdeki yıllarda da bu ilginin katlanarak artmasını bekliyoruz.”

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.