GittiGidiyor’dan Aile İçi Şiddete Dikkat Çeken Çağrı: #ŞiddetinÜstünüKapatma

 GittiGidiyor’dan Aile İçi Şiddete Dikkat Çeken Çağrı: #ŞiddetinÜstünüKapatma


 

 

 

 

 

Toplumsal cinsiyet eşitliğine dair attığı adımlarla farkındalık yaratmayı hedefleyen Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor, hayata geçirdiği kampanyayla dikkat çekiyor. “İş Dünyası Aile İçi Şiddete Ka
rşı” projesi kapsamında oluşturduğu “Aile İçi Şiddet Politikası”nı duyuran platform, diğer kurum ve kuruluşları da kendi politikalarını oluşturmaya davet etti.  GittiGidiyor; fondöten, güneş gözlüğü ve fular sayfalarını ziyaret eden kullanıcılarına da site üzerinden “Bu tür ürünleri güzel görünmek için değil, sadece şiddetin üstünü kapatmak için satın alan kadınlar var. #ŞiddetinÜstünüKapatma, bilgi ve yardım için tıkla” mesajını verdi.

Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor e-ticaret sektöründeki başarısının yanı sıra sosyal fayda yaratmak adına gerçekleştirdiği çalışmalarla da öne çıkıyor. Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık çalışmalarına bir yenisini ekleyen GittiGidiyor, Birleşmiş Milletler tarafından fonlanan ve Sabancı Üniversitesi öncülüğünde uygulanan İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı (Business Against Domestic Violence-BADV) projesine katıldı. Proje kapsamında şirket içinde “Aile İçi Şiddet Politikası” oluşturan platform, yeni uygulamalarını 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde duyurdu.

Diğer kurum ve kuruluşlara kendi aile içi şiddet politikalarını oluşturarak bu mücadeleye katılmaları çağrısında bulunan GittiGidiyor; fondöten, kapatıcı, pudra, güneş gözlüğü, fular kategorilerinde ürün detay sayfasını gezen kullanıcılarına ise kırmızı bir bantla, “Bu tür ürünleri güzel görünmek için değil, sadece şiddetin üstünü kapatmak için satın alan kadınlar var. #ŞiddetinÜstünüKapatma, bilgi ve yardım için tıkla” mesajını verdi. Mesajı ilk hafta binlerce kişi görüntüledi. Kullanıcılar, mesajın üzerine tıkladıklarında https://www.gittigidiyor.com/siddetin-ustunu-kapatma sayfasına yönlendirildi. Sayfada, aile içi şiddete maruz kalınması durumunda yardım alınabilecek “Aile İçi Şiddete Son Acil Yardım Hattı” ve “Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi” gibi kurumların telefon numaralarına da yer verildi.

1 Comment

  • Şiddetin her türlüsü kötü. Bu konuda duyarlı olduğunuz için teşekkürler..

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.