GittiGidiyor’dan "Dokunarak" Alın!

 GittiGidiyor’dan "Dokunarak" Alın!

Siz hiç yaptınız mı? Siz hiç internetten dokunarak alışveriş yaptınız mı?Satın alınması planlanan ürünü görme, ürüne “dokunma” isteği, hala, internet üzerinden alışveriş yapmakta tereddüt eden insanların sıklıkla ileri sürdükleri gerekçeler arasında…

Gelin görün ki 2001 yılında yayına başlayan GittiGidiyor üzerinden bugüne dek gerçekleşen 8 milyonu aşkın satış işleminin tamamında, alıcılar, ürünleri zaten dokunarak aldılar. Nasıl mı? Aradan geçen 9 yılda, GittiGidiyor’un Türkiye’nin en işlek alışveriş merkezi haline gelmesinde, tereddütsüz en önemli paya sahip olan “Sıfır Risk Sistemi” sayesinde.

Sitemiz üzerinden alışveriş yapan kullanıcılarımızın çok iyi bildikleri ve aslında GittiGidiyor’daki alışveriş döngüsünün adı olan Sıfır Risk Sistemi’nin işleyişini hatırlatacak olursak:

1. Alıcı, satın almak istediği ürünü seçip ödemesini GittiGidiyor nezdindeki Güvenli Hesap’a yapar;

2. GittiGidiyor tarafından ürün bedeli ödemesinin yapıldığına dair haberdar edilen satıcı, ürünü, alıcıya kargolar;

3. Alıcı, satıcının ürünü kargoya verişini takip eden 3 iş günü içerisinde, kendisine gönderilen ürünü inceleyerek ve hatta deneyerek, yani ürüne “dokunarak” nihai alışveriş kararını verir;

4. Alıcının ürünü onayladığını GittiGidiyor’a bildirmesini müteakip, ürün bedeli, GittiGidiyor nezdindeki Güvenli Hesap’tan satıcıya aktarılır.

Yani, Sıfır Risk Sistemi sayesinde, alıcılar, alışverişe dair nihai kararlarını vermeden önce, 3 gün boyunca, kendilerine gönderilen ürünü inceleme, ürüne dokunma ayrıcalığına sahiptirler.*

GittiGidiyor’dan dokunarak almaya devam edin!

* Sıfır Risk Sistemi ile ilgili sıkça sorulan soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

3 Comments

  • GittiGidiyor, 2001 yılından bugüna kadar standartları belirleyen internet sitesi oldu. Diğer siteler üzerine bir taş ekleyemedi sadece copy/paste yapabildi. Bu belki GG için iyi ama Türkiye için çok kötü bence…Sıfırrisk sistemi gerçek bir inovasyondur. Başarılar GG!

  • sıfır risk e ticaretteki en büyük tereddüt olan güvensizliği sıfıra indiriyor bu nedenle mükemmel bir sistem hem alıcı için hemde satıcı için. Şu an e-ticareti tıkayan en önemli sorun kargo ücretleri eğer çok iyi bir anlaşma yapılabilirse gittigidiyor tarafından satışlar en az ikiye katlar. Geçmişte aras kargo {e5462dada09ae9648f7d55e598e557cceea46b11f3c4d1f03227009f0b5a4e33}10 indirimlerinden {e5462dada09ae9648f7d55e598e557cceea46b11f3c4d1f03227009f0b5a4e33}35’lere geldiysek ileride daha ucuz kargolu günlerin gelmesi çok yakın gözüküyor.:)

  • Sadece satınalım yapan üyelerimizin değil biz satıcıların da ürünlere bir kez daha dokunmasını sağlayan pratik, sağlıklı ve kesin sonuca varmamızı sağlayan basit ve zekice tasarlanmış Sıfır Risk Sistemi kaybettiğimiz umutlarımızı bize geri verdiği kadar evrensel sanal alışverişe katkısı ile dünya döndükçe takdir edilecek.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.