İnteraktif sanat yönetmeni de, ekşisözlük yazarı da, futbolcu da GittiGidiyor.com’da

 İnteraktif sanat yönetmeni de,  ekşisözlük yazarı da, futbolcu da GittiGidiyor.com’da

2,5 yıl kullanılmış art direktör masası

“Maslak’taki bir interaktif reklam ajansında, 2,5 yıllık art direktörden çok kullanılmış, ajans başkanına sıfır, ajans meydanı manzaralı, kreatif yönünüzü arttırıcı art direktör masası.

Benden önce 1 kreatif direktör, 1 müşteri ilişkileri direktörü çalıştı bu masada. Otururken tüm ajans ayaklarınızın altında olur. Tüm ekiple hızlı iletişim kurma imkanı, bir hareketle patronların odasına girebilme vb. özellikleri ile ajans içindeki konumuzu zirveye taşır.

 


En yüksek teklif veren ajans çalışanı bu masada oturma hakkı elde edecektir. Yerimi almak isteyen İnteraktif Sanat Yönetmenleri ise cv@wandadigital.com adresinden iş başvurusu yapabilir, bu masaya teklif verebilirler.”

GittiGidiyor’daki ürün listelemeleri arasından, bazen bizleri de şaşırtan, oldukça yaratıcı ilanlar çıkabiliyor.  Yukarıda paylaştığım “art direktör masası” ilanı da bunlardan bir tanesi. Gördüğünüz gibi bir iş ilanı, ilgili pozisyondaki masayla özdeşleştirilerek listelenmiş. Ne denilebilir ki? Gerçekten de çok yaratıcı bir kullanıcının elinden çıktığı belli. (Haberi görmek için tıklayın)

Aranızda,  bu listelemeleri GittiGidiyor’un yaptığını düşünenler olabilir, bu yüzden belirtmekte fayda var. Bu ilanın GittiGidiyor’la herhangi bir bağlantısı yok.* Tamamen kullanıcılarımıza ait olan bu tip yaratıcı ilanları açıkçası bizler de heyecanla takip ediyoruz.  Hatta bununla da kalmayıp bu listelemeleri medyayla paylaşarak, geniş kitlelerin konudan haberdar olmasını sağlıyoruz.

E-ticaret terminolojisi ile ifade edersem, GittiGidiyor.com,  çok sayıda alıcının çok sayıda satıcı ile (many to many) bir araya geldiği bir alışveriş merkezi. 4 milyon 400 bin kayıtlı kullanıcısı, 300 binden fazla satıcısı olan bir alışveriş merkezinde,  yaratıcı listelemelere rastlamanın da tesadüf olmayacağını düşünüyorum. Sitede dolaşırken, siz de her an böyle bir ilanla karşılaşabilir, hatta keşfettiklerinizi burada bizimle paylaşabilirsiniz.

İşte bizim fark ettiğimiz ve medyada da yankı bulan ilginç ilanlardan bazıları:

 

Ekşisözlük hesabı açık artırmada

2009 yılının Kasım ayında, GittiGidiyor.com üzerinde bir kullanıcının Ekşisözlük hesabını açık artırmaya çıkardığını fark ettik. Bu da ilk kez karşılaştığımız bir durumdu, bizim için yaratıcı bir uygulamaydı. Ekşisözlük yazarlığı, o kişiye verilmiş özel bir hak olduğu için devredilemezdi ve biz de site kurallarımız çerçevesinde bu listelemeyi satışa kapattık. Ancak yine de bu haberi “Girişimcilik Sınır Tanımıyor” başlığı ile medyayla paylaştık. Bu paylaşımımız da basında oldukça yankı buldu, onlarca sitede haber konusu oldu. (Haber örneği için tıklayın)

Futbolcu açık artırma ile takımını arıyor

Yine çok yaratıcı olan bir listeleme;  2008 yılı Mart ayında İstanbul amatör küme takımlarından birinde futbolcu olan Engin Kodan’ın profesyonel takımda oynama hedefine ulaşabilmek için, kendisini GittiGidiyor.com üzerinden açık artırmaya çıkarmasıydı. Bu açık artırma da o dönemde basında oldukça yankı bulmuştu. Futbolcunun açık artırma sonunda 6,100 TL’lik bir teklif alarak, yeni takımına transfer olmasıysa sevindirici bir gelişmeydi. (Haber örneği için tıklayın)

İlerleyen günlerde benzer yaratıcı örneklerle karşılaşmaya devam edeceğimizi düşünüyorum.  Bu listelemeleri merakla bekliyorum desem yalan olmaz. Dediğim gibi, burası çok renkli bir alışveriş merkezi. Burası GittiGidiyor.com! 🙂

*Eski Sevgiliye Kapak Viral çalışmasını hariç tutuyorum.

2 Comments

  • emek vermeden hiçbirşey olmadığını birkez daha anladım. Gerçekten çok güzel

  • emeklerine hayran kaldim masllah

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.