Öget Kantarcı, Koronavirüs Sürecinde E-ticaretin Sunduğu Avantajları Anlattı

 Öget Kantarcı, Koronavirüs Sürecinde E-ticaretin Sunduğu Avantajları Anlattı

GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı, KOBİ’lere destek olacak dijital içerikler hazırlayan Vodafone Dijital İş Ortağım Programı’na konuk oldu. Kantarcı, tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs salgını dönemde GittiGidiyor olarak aldığımız aksiyonları ve KOBİ’ler için e-ticaretin sunduğu potansiyel üzerine görüşlerini aktardı.

Vodafone Dijital İş Ortağım programında Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin’inin moderatörlüğünde GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı, yeni dünyada KOBİ’lere tavsiyeler hakkında konuştu.

Koronavirüs’ün yayılımını azaltmaya yönelik alınan tedbirler doğrultusunda birçok insanın evlerinde olduğunu belirten Kantarcı, “İnsanların kalabalık ortamlarda bulunmamasına dair öneriler ve evden çıkanların azalması doğrultusunda vatandaşların e-ticarete yöneldiğini görüyoruz” dedi. Bu dönemde henüz ulaşılamayan birçok kullanıcıya ulaştıklarını anlatan Kantarcı, e-ticaret sitelerini daha belirli ihtiyaçları için kullanan birçok kullanıcının bu platformları günlük ihtiyaçları için de kullanabileceğinin farkına vardığını söyledi.

Yalnız tüketicilerin değil, KOBİ’lerin de bu dönemde e-ticarete yöneldiğini ifade eden Kantarcı, şöyle devam etti: “2018 yılında yaptığımız KOBİ araştırmasının sonuçları gösteriyor ki, e-ticarete entegre olan KOBİ’lerin yüzde 90’ı satışlarını artırıyor. Satışlardaki ortalama artış oranı ise yüzde 30 oluyor. KOBİ’ler, e-ticaret sayesinde ürünlerini Türkiye’nin tüm illerine ulaştırabiliyor, çok daha fazla müşteriye erişiyor ve 7/24 satış yapabiliyor.”

2018’in sonlarında başlattıkları e-ihracat atılımını da hatırlatan Kantarcı, 2020’de en az 1000 yerel satıcının ürünlerini dünyayla buluşturmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Programın tamamını linkten izleyebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.