Sevgililer Günü’nün Favori Hediyeleri: Saat ve Telefon

 Sevgililer Günü’nün Favori Hediyeleri: Saat ve Telefon

GittiGidiyor, düzenlediği anketle çiftlerin Sevgililer Günü’ne özel hediye beklentilerine ışık tuttu. 3 bin 86 kişinin katıldığı ankette, Sevgililer Günü’nde her 3 kişiden biri kendilerine şık hediyeler alınmasını bekliyor. Hediye alacak olanlar ise ihtiyaca yönelik hediye seçmeye özen gösterirken en çok giyim ve aksesuar alıyor. Favori hediyeler sırasıyla saat, telefon, kolye ve kıyafet olarak öne çıkıyor.

Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne sayılı günler kala, tüketicilerin hediye beklentilerini ortaya koyan bir anket gerçekleştirdi. Toplam 3 bin 86 GittiGidiyor kullanıcısının katıldığı anketin sonuçlarına göre, Sevgililer Günü’nde her 3 kişiden biri kendisine şık hediye alınması bekliyor. Katılımcıların Sevgililer Günü’nde bekledikleri favori hediyeler ise saat, telefon, kolye ve kıyafet olarak öne çıkıyor.

2 erkekten 1’i Sevgililer Günü kutlaması bekliyor

Ankete göre kendisine şık bir hediye bekleyenlerin yanı sıra katılımcılar Sevgililer Günü’nde romantik bir akşam yemeği ve baş başa tatile gitmeyi de tercih ediyor. Öte yandan, anket sonuçlarına göre her 10 kadından 7’si Sevgililer Günü’nün kutlanmasını beklerken, bu oranın erkeklerde düştüğü ve her 2 erkekten birinin aynı beklentiye sahip olduğu da ortaya çıkan ilginç veriler arasında bulunuyor.

Giyim ve aksesuar ürünleri revaçta

“Sevgililer Günü’nde nasıl bir hediye almayı tercih edersiniz?” sorusunun yöneltildiği ankette katılımcıların yüzde 49 gibi büyük bir çoğunluğu kıyafet, saat ve çanta gibi ürünlerin yer aldığı “Giyim & Aksesuar” şıkkını seçti. Bu yanıtı yüzde 23’le fotoğraf makinesi ve kulaklık gibi ürünlerin bulunduğu “Teknolojik”, yüzde 14’le parfüm ve makyaj malzemesi gibi ürünlerin yer aldığı “Kozmetik” ve yüzde 14’le kişiye özel kupa ve yastık gibi ürünlerin bulunduğu “Romantik” yanıtları izledi.

“Sevgililer Günü’nde size nasıl bir hediye alınmasını istersiniz?” sorusuna verilen yanıtlarda da sonuç değişmedi. Buna göre yüzde 41’le “Giyim & Aksesuar” seçeneği yine birinci gelirken; onu yüzde 36’yle “Teknolojik”, yüzde 13’le “Kozmetik” ve yüzde 10’la “Romantik” yanıtları takip etti.

Kadınların tercihi giyim, erkeklerin tercihi teknoloji

Anket sonuçları kadın ve erkeklerin hediye beklentilerindeki farklılıkları da ortaya koydu. Kadınlar “Sevgililer Günü’nde size nasıl bir hediye alınmasını istersiniz?” sorusuna yüzde 48’le en çok “Giyim & Aksesuar” yanıtını verirken, erkekler ise yüzde 50 ile tercih hakkını teknolojiden yana kullanıyor.

Katılımcılara “Sevgililer Günü hediyesi alırken en çok nelere dikkat edeceksiniz?” sorusu da yöneltildi. Ankete katılanların yüzde 44’ü bu soruyu “İhtiyaca yönelik bir hediye almaya” olarak yanıtlarken; yüzde 31’i “Bütçeme uygun olmasına”, yüzde 14’ü “Mutlaka kampanyalardan faydalanmaya” ve yüzde 11’i “Önceden internetten araştırmaya” yanıtını verdi.

Hediyeye ayrılan bütçe geçen yıla göre büyük oranda aynı kaldı

Sevgililer Günü hediyesi için ayrılan bütçenin geçen yıla göre nasıl değişiklik göstereceğinin de sorulduğu ankette katılımcıların yüzde 36’sı bütçelerinin aynı kalacağını belirtti. Ankete katılanların yüzde 40’ı hediye bütçesini artıracağını, yüzde 24’ü ise azaltacağını söyledi.

Seçili ürünlerde yüzde 80’e varan indirim fırsatı

GittiGidiyor, Sevgililer Günü’ne özel bir kampanya da başlattı. Bu özel gün kapsamında teknolojiden giyime, ev tekstilinden aksesuara kadar yüzlerce seçili ürün, yüzde 80’e varan indirim fırsatıyla GittiGidiyor’da kullanıcılarla buluşuyor. İlgili kampanyaya linkten ulaşılabiliyor.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.