Stajyer Gözünden GittiGidiyor

 Stajyer Gözünden GittiGidiyor

intern

Birçok üniversite öğrencisi için staj yapacağı yer, kariyerini şekillendirecek temel hatları belirlemek ve geleceğine karar  vermek adına son derece önemlidir. Ben de iş dünyasına ilk adımlarımı atmak için hamle yaptığım bir dönemde, GittiGidiyor’da staj yaparak, hayatımdaki en doğru kararlardan birini verdiğimi söyleyebilirim.  Şimdi gelelim GittiGidiyor’daki staj hikayeme…

İş görüşmesindeki insanların şaşılacak derecede neşeli ve samimi olmasının sebebini burada çalışmaya başlayınca daha iyi anlıyorsunuz. GittiGidiyor’un çalışanlarına sunduğu ortam, pozitif enerjiyi ve mutlu bir çalışma ortamını beraberinde getiriyor. Bence şirketin başarısının sırrı da bu; e-ticaret sektörünün en iyileri, olabilecek en eğlenceli ve samimi ortamda çalışıyorlar. Yetenek ve arkadaşlık birleşince de ortaya GittiGidiyor gibi bir şirket çıkıyor.

Peki, bu eğleceli ortamda stajyerler ne yapıyor, neler öğreniyor? Bu soruyu staj yaptığım marketing departmanından yola çıkarak cevaplamaya çalışacağım. Öncelikle size stajyer gibi değil, kadrolu bir çalışanmışsınız gibi davranılıyor. Daha ilk günden ekibin bir parçası olarak görülüyorsunuz. Tabii bu durum iş anlamında da üzerinize – kimi zaman oldukça önemli- sorumluluklar yüklenmesini sağlıyor. Bu sayede, iş temposuna ve takım çalışmasına ayak uydurma konusunda epey gelişiyor ve iş yaparken bir şeyler öğrendiğinizi hissediyorsunuz.

İnternetin hızlı akışının ofisteki tempoya da yansıdığı GittiGidiyor’da, bunca yoğunluk içinde dahi, her takıldığınızda ekipten biri elinizden tutuyor ve size yardımcı oluyor. İnsanlardaki birlikte çalışma, yardımlaşma ve öğretme azmi de hem sizi eğitiyor hem de güven aşılıyor. Ayrıca sadece iş ile ilgili değil iş dışındaki kimi sorunlarınıza da çare olabilmek için iş arkadaşlarınız seferber olabiliyor.

GittiGidiyor’u diğer şirketlerden ayrılan bir başka özelliği ise saygı kültürünü şirket politikasına da yansıtmış olması. Ceket düğmelerinin iliklendiği, gösterişe dayalı bir saygıdan bahsetmiyorum. Bu firmada, çalışanlar arasında her türlü farklılığa çeşitlilik gözüyle bakılıyor ve bu sayede ofise gerçek bir saygı havası hakim oluyor. Bunun yanı sıra, çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ile şirket içi bilinç arttırılırken faydalı işler de yapılması sağlanıyor. Anlaşılan eBay’in global vizyonu GittiGidiyor’un da genlerine işlenmiş.

Sözün özü, GittiGidiyor’da staj yapmış olmak bana bir yaz kaybettirdi ama çok daha fazlasını kazandırdı. Şimdiden başka bir şirkete nasıl adapte olabileceğimi düşünmeye başladım. Bana bu fırsatı sunan GittiGidiyor ailesine çok teşekkür ediyor, yolumun tekrar burayla kesişmesini ümit ediyorum.

7 Comments

 • “Öncelikle size stajyer gibi değil, kadrolu bir çalışanmışsınız gibi davranılıyor. ” En güzeli bu durum olması gerek. Zira bazı firmalar farklı şekilde davranabiliyor.

 • Duygular çok güzel anlatılmış,
  Kalemine ,yüreğine sağlık.

  Tüm yaşamın boyunca başarılar dilerim.

 • Her alanda başarılı olacak bir kaleme sahipsiniz . Gittigidiyor ailesinde yollarınızın kesişmesi dileklerimle.. Bizim 2009 dan beri kesişiyor çünkü. Sağlıcakla..

 • Yazıyı bir çırpıda okudum, hayatınızda başarılar dilerim.

 • Yeni arkadaşları aydınlatacak bir yazı olmuş, elinize emeğinize sağlık.

 • Duygular ve düşünceler net bir şekilde aktarılmış keşke bütün kurumsal firmalar sizin gibi olsa çalışanlarına gereken değeri verseler, Gittigidiyor şirketini en içten dileklerimle kutluyor ve tebrik ediyorum!

 • Staj yapmak için bir çok kişinin hevesli olduğu kurum hakkında yazmış olduğunuz yazı yol gösterici olacaktır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.