Tohum Otizm Vakfı Etkinliği

 Tohum Otizm Vakfı Etkinliği

tohum anasayfa

Gün geçtikçe çevremizden soyutlandığımız, farkındalığımızın yavaş yavaş tükendiği ve artık kendi konfor alanımızdan çıkamadığımız hayatlar sürmeye başladık. Her ay olduğu gibi biz bu ay da, bu konfor alanından biraz olsun çıkıp farkındalık yaratmak istedik ve Tohum Otizm Vakfı ile bir etkinlik gerçekleştirdik. Çocuk denilince akla gelen ilk duygu masumiyetse, bu çocuklar ile geçirdiğiniz her an bu duyguyu en yüksek seviyede yaşıyorsunuz. Kendinizi sorgulamaya başlıyorsunuz; elimden ne gelir, neler yapabilirim diye düşünüyorsunuz. Hal böyle olunca, biz de işe çocukları eğlendirmek ile başlayalım dedik. Güne başlarken doya doya gülmek istedik ve hep beraber sinemaya giderek, sesimizle ve neşemizle koca bir salonu doldurduk. Film çıkışı beraber yemek de yemeliydik elbette. Okullarında ve vakıflarındaki mevcut düzenin dışına çıkmak istedik; herkes ne istiyorsa onu yemeliydi. Biz de öyle yaptık, menüyü küçüklerin ellerine verdik. Gönüllerince siparişlerini verip, doyasıya güldüler, eğlendiler, yemeklerini yediler. Güzel bir günün ardından istemeyerek de olsa, bir daha görüşmek için sözleşerek onları okullarına bıraktık.

Otizm, hepimizin bildiği gibi 0-3 yaş arasında ortaya çıkan bir farklılık. Otizmli kişilerin ve ailelerinin ne önlem almaya fırsatları oluyor ne de kendilerini bu duruma hazırlayacakları bir süreç… Peki ne yapmalıyız? Onları daha çok ziyaret etmeliyiz ve topluma entegre olmalarına katkıda bulunmalıyız. Sadece Tohum Otizm ile kısıtlı da değil bu durum. Huzur evlerinde, çocuk esirgeme kurumlarında ve daha birçok kurumda veya vakıfta ilgiye ihtiyacı olan insanlar var. Bu yüzden elimizden hiçbir şey gelmiyorsa bile bir akrabamızı ziyarete gidiyormuş gibi sadece onlara ne kadar değer verdiğimizi göstermek için zaman ayırmalıyız

GittiGidiyor olarak biz de her ay olduğu gibi bundan sonra da elimizden ne geliyorsa yaparak, var gücümüzle hem farkında olup hem de farkındalık yaratmaya devam edeceğiz.
tohum otizm hediye

Bu da Tohum Otizm çocuklarından bizlere dünyanın en anlamlı hediyesi. 🙂

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.