Türkiye’nin Alışverişteki Favori Game Of Thrones Sloganı: Winter is Coming

 Türkiye’nin Alışverişteki Favori Game Of Thrones Sloganı: Winter is Coming

Game of Thrones dizisi uzun bir bekleyişin ardından hayranlarıyla buluştu. Lider e-ticaret platformu GittiGidiyor, Poltio işbirliğiyle dizinin 7. sezonuna özel bir anket düzenledi. Toplamda 8.364 oy kullanılan anketin sonuçlarına göre, dizinin gelmiş geçmiş en sevilen karakteri yüzde 38,4 oy oranıyla Jon Snow seçildi. “Dizide ölümden geri döndürmek isteyeceğiniz karakter hangisi olurdu?” sorusunun cevabı yüzde 38,1 oy oranıyla Ned Stark oldu. Game of Thrones temalı alışverişlerde ise her iki izleyiciden biri alacağı ürünün üzerinde “Winter is Coming (Kış Geliyor)” sloganının yazmasını tercih etti.

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu GittiGidiyor, sosyal anket servisi Poltio işbirliğiyle Game of Thrones dizisi hayranlarına özel bir anket düzenledi. Uzun süredir dizinin 7. sezonunu bekleyen izleyiciler, 10 Temmuz’da başlayan ve dört gün süren ankette favori Game of Thrones karakterlerini ve yeni sezon tahminlerini oyladı. Toplam 8.364 oyun kullanıldığı ankette, Game of Thrones tarihinde izleyicilerin en sevdiği karakter yüzde 38,4 oy oranıyla Jon Snow oldu.

Stark Hanesi oyların yüzde 63,4’ünü aldı

En sevilen karakterlerde Jon Snow’u yüzde 18,1 oy oranıyla Tyrion Lannister, yüzde 13,2 ile Ned Stark, yüzde 12,5 ile Daenerys Targaryen, yüzde 12,2 ile Arya Stark, yüzde 3,2 ile Cercei Lannister ve yüzde 2,4 ile Jaime Lannister takip etti. Dizinin favori hanesi yüzde 63,4 oy oranıyla Stark Hanesi olurken, diğer favoriler yüzde 13,3 ile Targaryen Hanesi, yüzde 10,5 ile Lannister Hanesi, yüzde 5,3 ile Tyrell Hanesi, yüzde 3,90 ile Baratheon Hanesi ve yüzde 3,5 ile Greyjoy Hanesi olarak sıralandı.

İzleyicilerin “Dizide ölümden geri döndürmek isteyeceğiniz karakter hangisi olurdu?” sorusuna cevabı ise yüzde 38,1’lik oy oranıyla Ned Stark oldu. Diğer özlenen karakterler sırasıyla yüzde 23,5 oranında Khal Drogo, yüzde 15,9 ile Robb Stark, yüzde 12,8 ile Hodor, yüzde 5 ile Catelyn Stark ve yüzde 4,7 ile Joffrey Baratheon şeklinde sıralandı. 

“Wasteros’u Daenerys Targaryen ve Jon Snow birlikte yönetsin”

İzleyicilerin yeni sezona dair görüşlerinin de sorulduğu ankette, “Sizce bu sezon Game of Thrones’ta ilk hangi karakter ölecek?” sorusunun cevabı yüzde 22,1’lik oranla Theon Greyjoy, yüzde 17,7 ile Jon Snow, yüzde 15,6 ile Petyr Baelish, yüzde 14,3 ile Jaime Lannister, yüzde 11,7 ile Cercei Lannister, yüzde 10,6 ile Tyrion Lannister ve yüzde 8 ile Daenerys Targaryen oldu.

Ankette ideal Game of Thrones finali için ilginç öneriler de ortaya atıldı. “Game of Thrones’un​ ​finali nasıl olmalı?” sorusuna izleyiciler yüzde 38,8 oranında “Daenerys Targaryen ve Jon Snow Westeros’u birlikte yönetsin” dedi. Yüzde 16’lık kesim “Dizinin sonunda şu an bilmediğimiz yeni bir karakter Demir Taht’a otursun” derken, yüzde 11’lik kesim “Demir Taht’a Daenerys Targaryen otursun” dedi. Diğer öneriler ise yüzde 9 oranında “Sansa Stark, Jon Snow ile Westeros’u Kuzey’den yönetsin”, yüzde 8,4 ile “Kış gelsin, Akgezenler Güney’i ele geçirsin”, yüzde 7,8 ile “Lannister’lar kaybetsin de ne olursa olsun” yüzde 5 ile “Sonunda zafer Cersei-Jamie Lannister’ın olsun, ülkeyi onlar yönetsin” ve yüzde 4 ile “Bran Stark ejderhaların kontrolünü ele geçirsin, Demir Taht’a otursun” oldu.

Alışverişte en sevilen slogan Winter is coming”, en çok tercih edilen ürün tişört

GittiGidiyor, düzenlediği anketle Game of Thrones alışverişinin nabzını da tuttu. “Üzerinde hangi sloganın ya da sözün yazdığı Game of Thrones ürünü favoriniz olurdu?” sorusunun cevabı yüzde 52,9 oranında “Winter is Coming (Kış Geliyor)”, yüzde 17,4 oranında “The North Remembers (Kuzey Unutmaz)”, yüzde 11,7 oranında Valar Morghulis (Bütün İnsanlar Ölmeli), yüzde 10,1 oranında “You know nothing, Jon Snow (Hiçbir Şey Bilmiyorsun Jon Snow)” ve yüzde 7,9 oranında “Mother of Dragons (Ejderhaların Annesi)” oldu.

“Game of Thrones ile ilgili kendinize veya bir başkasına ne alırsınız?” sorusuna ise yüzde 33,4 oranında “tişört”, yüzde 25 oranında “aksesuar”, yüzde 24 oranında “figür” ve yüzde 17,6 oranında “kupa” yanıtı geldi.

Türkiye’de izleyici, Game of Thrones’a en çok Haluk Bilginer’i yakıştırdı

İzleyicilerin “Hangi ünlünün Game of Thrones dizisinde oynamasını isterdiniz?” sorusuna verdiği cevaplara göre Haluk Bilginer yüzde 31 oranında oy alarak birinci oldu. Toplam 4760 oy kullanılan ankette, Bilginer’i yüzde 20’lik oy oranıyla Kıvanç Tatlıtuğ takip etti. Çetin Tekindor’un yüzde 12’lik oy oranıyla üçüncü olduğu ankette, Beren Saat yüzde 11, Burak Özçivit yüzde 9, Serenay Sarıkaya ve Tuba Büyüküstün yüzde 7, Kerem Bürsin ise yüzde 3 oranında oy aldı.

Game of Thrones ürünleri GittiGidiyor’da!

Dizinin hayranlarını unutmayan GittiGidiyor’da, giyimden aksesuara, mutfak ürünlerinden ev dekorasyona, ofis ve kırtasiye malzemelerinden oyuncağa kadar uzanan 1.400’ü aşkın Game of Thrones temalı ürün bulunuyor. Giyim kategorisinde en çok, dizinin slogan haline gelen replikleriyle tasarlanmış tişörtler ilgi görüyor. İzleyicilerin en çok satın aldığı diğer favori ürünleri arasında kanvas üzerine baskıyla hazırlanan duvar panoları, ünlü karakterlerin figür ve maketleri ve defter çeşitleri bulunuyor.

GittiGidiyor’daki Game of Thrones ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz: Game of Thrones

1 Comment

  • Çok açıklayıcı bir yazı olmuş. Ayrıntılı bir anketle dizi hakkında insanımızın düşüncelerini görüyoruz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.