Yanıt Merkezi Nedir?

 Yanıt Merkezi Nedir?

Kalitesine çok güvendiğiniz bir ürününüz var ama ne yaparsanız yapın satılmıyor mu? GittiGidiyor’un işleyişiyle ilgili kafanızda soru işaretleri var ve bunlarla ilgili yardım mı almak istiyorsunuz? Ya da çok uzun süredir GittiGidiyor ailesinin bir üyesisiniz ve diğer kullanıcılarla bilginizi, tecrübelerinizi paylaşmak istiyorsunuz. Doğru yere geldiniz. İster kafanıza takılan sorulara yanıt arayın, ister diğer kullanıcılarla bilginizi, tecrübenizi paylaşın; Yanıt Merkezi bunun için tam aradığınız yer!

Peki ama nedir bu Yanıt Merkezi? Nasıl erişebilirim ve nasıl kullanabilirim? Yanıt Merkezi’nin Destek Hattı’ndan bir farkı var mıdır?

Yanıt Merkezi ve Destek Hattı birbirinden bağımsız işleyişleri olan yapılardır. Destek Hattı*, 7 gün 24 saat, müşteri memnuniyeti için çabalayan, GittiGidiyor kullanıcılarının sorularını cevaplayan GittiGidiyor çalışanlarından oluşmaktadır. Yanıt Merkezi ise “GittiGidiyor kullanıcılarının birbirleriyle bilgi ve tecrübelerini paylaştıkları” bir forumdur.

Yanıt Merkezi tamamen kullanıcılara yönelik bir alan, burada soruları soranlar da cevaplayanlar da GittiGidiyor kullanıcılarının ta kendisi. Peki, Destek Hattı varken neden burayı kullanmalıyım dediğinizi duyar gibiyim. Çünkü Yanıt Merkezi’nde soruları Destek Hattı çalışanları değil, sizin gibi GittiGidiyor kullanıcıları yanıtlıyor ve buradaki deneyimlerini diğer kullanıcılarla paylaşıyor. Burada sorulara yanıt veren deneyimli kullanıcılar aslında aklınızdaki “Peki sen olsaydın ne yapardın?” sorusunun yanıtını size veriyorlar.

Bu soru aslında Yanıt Merkezi’nin yapısının temelini de oluşturuyor diyebiliriz. Çünkü çağrı merkezleri, destek hatları ve benzer yapılardan hizmet alan kişiler kimi zaman resmi bir yanıt yerine, kendisi gibi dahil olduğu sistemi kullanan diğer insanlardan gelecek cevapları tercih edebiliyor; ya da Destek Hattı’ndan edindiği bir bilgiyi, benzer sorunlar yaşamış diğer kullanıcıların elde ettikleri sonuçlarla karşılaştırarak içini rahatlatmak isteyebiliyor. İşte bu noktada Yanıt Merkezi devreye giriyor.

Yanıt Merkezi’nde sorduğum soruya aldığım cevabın doğru olup olmadığına nasıl emin olabilirim?

Yanıt Merkezi’nde sorulan sorulara verilen tüm cevaplar kontrol ediliyor, içerik ve üslup yönünden uygun olmayanlar dışında, yanıtlara müdahale edilmiyor. Verilen yanıtların yeterli olup olmadığını ise, her yanıtın yanında bulunan puanlama sistemini kullanarak kullanıcılar belirleyebiliyor. Yanıt Merkezi’nde bütün GittiGidiyor kullanıcıları soru sorabilirken, soruları cevaplayabilmesi için kullanıcıların GittiGidiyor’da minimum 10 işlem gerçekleştirmiş olması gerekiyor.

13 Eylül 2010 tarihinde açılan Yanıt Merkezi, kısa bir süre içerisinde 70.000 üyemize ev sahipliği yaparken, 18 başlıkta sorulan 8.000 soruya verilen 22.000 cevapla önemli bir bilgi deposu haline gelmeyi başardı.

Sizin de kafanıza takılan sorular ya da paylaşmak istediğiniz bilgileriniz varsa, buradan buyurun.

*”Destek Hattı nedir, ne yapar?” vb. sorular hakkında Zafer Seçmez’in yazısına göz atabilirsiniz.

12 Comments

 • bukadar büyük bir siteye bence canlı yardım da olmalı bence

 • Merhaba,
  Yanıt merkezinde kullanıcılara destek vermek nasıl yapılır ?

  Belli bir profil sayısına gerek varmıdır ?

 • Merhaba,

  Yanıt Merkezi’nde sorulan sorulara cevap verebilmek için GittiGidiyor’da minimum on işlem yapmış olmanız gerekmektedir; fakat soru sormak için herhangi bir işlem kısıtlaması bulunmamaktadır.

 • kapıda ödeme yada bankamatik kartından nakit çekim var mı acaba

 • Cem Bey merhaba,

  GittiGidiyor’da kapıda ödeme yöntemi kullanılmamaktadır. Ancak Banka kartlarınız ile ödeme yapabilirsiniz. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için Sevgi Uslu’nun kaleme aldığı blog yazımızdan yararlanabilirsiniz; https://blog.gittigidiyor.com/gittigidiyorda-banka-kartiyla-alisveris-donemi-basladi.

  İlginiz için teşekkür ederiz.

 • yararlı bir yazı. teşekkürler

 • ürün almak güzel iade etmek zor alacagını almak imkansız

 • merhaba
  aynı kişiden 1 den fazla malzem alırsak hepsi toplumu geliyo

  • Mehmet Bey merhaba,

   Farklı satıcılardan ürün aldığınızda ürünler size tek bir kargo ile gönderilemez. Ancak, aynı satıcıdan birden fazla ürün satın aldığınızda, satıcı tüm ürünleri tek bir kargo ile size gönderebilir. Bir satıcıdan birden fazla ürün aldığınızda, satıcıdan ürünleri tek bir kargo ile göndermesini isteyebilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   GittiGidiyor.

 • iyi akşamlar simfer 3007 lpg set üstü ocagın net genişligini ve derinligini ögrenebilirmiyim.teşekkürler

  • Merhaba,

   GittiGidiyor ürün satışı yapmamakta ve alıcı ile satıcıyı buluşturan bir platform olarak hizmet vermektedir. Bu nedenle ürünlerle ilgili sorularınız hakkında satıcı ile iletişime geçmenizi rica ederiz. Ürün sayfalarındaki “Soru Sor” butonunu kullanarak satıcıya mesaj gönderebilirsiniz.

   GittiGidiyor’dan ilk defa alışveriş yapıyorsanız, http://yardim.gittigidiyor.com/alici-rehberi/nasil-urun-alirim linkteki yardım sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   GittiGidiyor.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.