Yaratıcılıklarıyla Fark Yaratan GittiGidiyor Ekibi

 Yaratıcılıklarıyla Fark Yaratan GittiGidiyor Ekibi

Pazarlama iletişimi dergisi MediaCat, her yıl Advertising Age’in Creativity 50’den ilhamla oluşturduğu “En Yaratıcı 50” listesi ile yeniden karşımızda. Bulunduğu kategoriye yeni soluk getiren, kendinden sonrakilere ilham olan “En Yaratıcı 50” listesinde bu yıl GittiGidiyor Genel Müdürü ve TOBB E-Ticaret Meclisi Başkadı Öget Kantarcı ve ekibi var.

50 kişilik seçkide yer alanlar, yaratıcılık denildiğinde ilk akla gelen özelliklere sahip olukları gibi MediaCat’in aşağıdaki altı temel kriterini de mümkün olduğunca fazlasını karşılayan isimler.

  • Alanında yaratıcı/inovatif olmak
  • Ulusal/uluslararası organizasyonlardan ödül almak
  • Yeni kategori/tür/format geliştirmek
  • Girişim başlatmak, girişimiyle başarılı olmak
  • Önemli bir sorunu etkili biçimde çözmek
  • Yeni bir trend yaratmış olmak

İşte MediaCa dergisine göre, 2016 yılında GittiGidiyor’u ve ekibini alanında eşsiz kılan başarıları. Keyifle okumanız dileğiyle…

Öget Kantarcı ve Ekibi

GittiGidiyor, e-ticaretin ev sahibi olma misyonuyla hayata geçirdiği yenilikler ve projeleriyle e-ticaretin büyümesinde önemli rol oynarken, 2016’da tamamen bir eBay şirketi olmasıyla pazara yapacağı katıları daha da artırmayı garantiledi.

Son iki senede büyük oyuncuların yer aldığı bir siteye dönüşen ve yaklaşık 40 bin aktif satıcıyla aylık 60 milyon ziyaretçi trafiğine ulaşan GittiGidiyor, 2016 yılında sektör ortalamasının üzerinde bir performans gösterdi ve bu başarılı performansıyla eBay’i Avrupada büyütecek kalemlerden biri haline geldi.

Bugüne kadar eBay’in dahi örnek aldığı konseptleriyle fark aratan başarılı videolu içerik çalışmalarıyla örnek işler ortaya koyan GittiGidiyor, ayrıca sektörde bir ilk olarak parekende e-ticaret sitelerindeki ürünlerin kendi platformlarında satışının yapılabildiği bir kampanyayı hayata geçirerek iletişim ve pazarlama stratejileriyle ilham vermeye devam etti.

2016’da TOBB çatısı altında kurulan E-Ticaret Meclisi’nin başkanlığına GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı’nın seçilmesi ise platformun geçen yılki en büyük başarısında biriydi. GittiGidiyor, bu görev vasıtasıyla sektörel bir misyon üstlenmiş oldu.

Kaynak: MediaCat

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.