Yerli Üretimler E-ihracatla 192 Ülkeye eBay Üzerinden Ulaşacak

 Yerli Üretimler E-ihracatla 192 Ülkeye eBay Üzerinden Ulaşacak

Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor, Türk markalarını dünyayla buluşturacak e-ihracat hamlesine hız verdi. Türk deri ve ayakkabı sektörünün önde gelen markası Derimod’un ürünlerini eBay üzerinden 192 ülkede 175 milyon aktif alıcıya ulaştıracak platformun 2019 hedefi ise en az 200 Türk markasını e-ihracatla buluşturmak.

Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor, Türk markalarının yurtdışına kolaylıkla açılmasını sağlayacak e-ihracatta atağa geçti.  Türk markaların ürünlerini eBay üzerinden dünyaya açarak e-ihracat hamlesini başlatan platform, Türkiye’nin önde gelen markalarından Derimod’un ürünlerinin eBay’de listelenmesini sağladı. Bir eBay şirketi olan GittiGidiyor, bu atılım sayesinde Türk ürünlerini 192 ülkede 175 milyon aktif alıcıya ulaştıracak.

GittiGidiyor’un öncülüğünde satış sürecinin en hızlı ve kolay şekilde yürümesi için çözüm ortaklarıyla bir ekosistem kurulurken, 2019 yılı itibariyle eBay üzerinde Türk markalara özel alanlar açılması ve çeşitli kampanyalarla satışların desteklemesi de planlanan projeler arasında yer alıyor.

“Hedefimiz, 2019 sonunda en az 200 Türk markasını e-ihracatla buluşturmak”

Gerçekleştirdikleri yeni e-ihracat adımıyla ilgili konuşan GittiGidiyor Genel Müdürü ve eBay MENA Bölge Direktörü Öget Kantarcı, “Ülke ekonomimiz son dönemlerde önemli gelişmeler yaşadı. Kurda yaşanan dalgalanma pek çok sektörü etkiledi. Böylesi bir ortamda markaların dünyaya açılarak işlerini büyütmelerini sağlayacak bu önemli girişimi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye’nin önde gelen markalarından Derimod’un ürünlerinin eBay’de listelenmesini sağladık. Bu önemli adım sayesinde Derimod ürünlerinin ABD, İngiltere ve Almanya dâhil olmak üzere eBay’in faaliyette olduğu 192 ülkeden satın alınması mümkün oldu. Hedefimiz, 2019 yılının sonuna kadar en az 200 Türk markasının ürünlerinin eBay’de satışa çıkmasını sağlamak. Bu şirketler arasında klasik perakendenin büyük oyuncularının yanı sıra ürünlerini e-ihracat aracılığıyla tüm dünyayla buluşturmayı ve böylelikle büyümeyi hedefleyen KOBİ’lerimiz de bulunacak” dedi.

Önümüzdeki süreçte ev tekstilinden giyime, lisanslı kulüp ürünlerinden özel tasarımlara kadar her kategorideki Türk ürünlerini eBay üzerinden sınır ötesi alıcılarıyla buluşturacaklarını ve yeni pazarlara açılmalarını sağlayacaklarını söyleyen Kantarcı, Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinin lisanslı ürünlerinin e-ihracatla buluşturulması için yoğun bir görüşme trafiği içinde olduklarını da kaydetti.

192 ülkede 175 milyon alıcıya ulaşma fırsatı

Türk markalarına sundukları pek çok avantaj olduğunu vurgulayan Kantarcı, “Sağladığımız en önemli avantajlardan biri ise e-ihracatı eBay gibi küresel bir pazaryeri üzerinden yapma ayrıcalığını markalara yaşatmak. Türk markaları eBay aracılığıyla devasa bir kitleye satış yapabilme fırsatına erişiyor. 192 ülkede 175 milyon aktif alıcıya sahip olan eBay, dünyanın lider pazaryerlerinden biri olarak tüm kullanıcılarına kolay ve güvenli alışveriş fırsatı sunuyor” diye konuştu.

“Markaların dünyaya erişiminde son derece önemli bir fırsat”

Derimod Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedef Orman ise GittiGidiyor’la gerçekleştirdikleri işbirliğiyle ilgili şöyle konuştu: “Markaların ürünlerini tüm dünyaya ulaştırmaları açısından son derece önemli bir fırsat olan e-ihracat aynı zamanda Türkiye ekonomisinin canlanması açısından da önemi yadsınamayacak bir ticaret kanalı olarak öne çıkıyor. Bu önemli adımı, e-ticaret sektöründeki 17 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesiyle ülkemizin önde gelen online pazaryeri GittiGidiyor’un yanı sıra eBay gibi bir küresel e-ticaret lideriyle birlikte atmaktan dolayı son derece mutluyuz.”

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.