Yılbaşı Alışverişinde Yeni Trend: Evcil Dostlarımızı Da Unutmuyoruz

 Yılbaşı Alışverişinde Yeni Trend: Evcil Dostlarımızı Da Unutmuyoruz

2018’i geride bırakmaya günler kala, yılbaşı alışverişleri de hız kazandı. Birkaç yıl öncesine kadar yakınlarımıza hediye almaya özen gösterirken , artık minik dostlarımız da unutulmuyor.  Türkiye’de her yıl evcil hayvan besleme oranlarının yüzde 15 arttığını belirten GittiGidiyor Pazarlama Direktörü Feyza Dereli Fedar, insanların hediye alırken de bu konuda hassas davrandığını ifade etti. Fedar, yılbaşı alışverişinin yoğun olarak yapıldığı Aralık ayında GittiGidiyor’daki evcil hayvan kategorisinin de her yıl yüzde 50 büyüdüğünü aktarırken, bu yıl da aynı büyüme oranını beklediklerini söyledi. En çok alınan yılbaşı hediyelerinin başında ise mama, kıyafet ve aksesuar geliyor.

2019’u karşılamak için geri sayım başlarken, yeni yılda sevdiklerini mutlu etmek isteyenleri hediye arama telaşı sardı. Peki ailenize, dostlarınıza hediye ararken sizi karşılık beklemeden seven ve sizinle vakit geçirmeye bayılan minik dostlarınızı unuttunuz mu? Arkadaşınızın evcil hayvanına da hediye alarak onu daha da fazla mutlu edebilirsiniz. Hediye listenize evcil hayvan ürünlerini de ekleyebilirsiniz.

Türkiye’de evcil hayvan besleme oranı her yıl arttığını ve yaklaşık 20 milyon evcil hayvan sahibi olduğunu belirten GittiGidiyor Pazarlama Direktörü Feyza Dereli Fedar, gün geçtikçe insanların bu konuda daha hassas davranmaya başladığını belirtti. Önceden tüketicilerin sadece sevdikleri ve ailelerine hediye alırken, bugün evlerini paylaştıkları evcil dostlarını da bu özel günlerde mutlu etmek istediklerine işaret eden Fedar, sözlerine şöyle devam etti: “Özellikle yılbaşı alışverişinin yapıldığı Aralık ayında son 3 yılda evcil hayvan kategorisi her yıl yüzde 50 büyüdü. Bu yıl da aynı oranda bir büyüme bekliyoruz. Burdan da görüyoruz ki artık insanlar kendi veya arkadaşlarının evcil hayvanlarına her geçen yıl daha fazla hediye alıyor. Özellikle yılbaşında alınan ürünlerin başında ise mama, kıyafet ve aksesuar geliyor.”

 Nostalji ruhundan vazgeçemeyenler için binlerce ürün  

Bu yılbaşında sevdiklerine klasik hediyeler vermek yerine bir değişiklik yapmak isteyenlerin nostaljik hediyelere yöneldiğini söyleyen Fedar, GittiGidiyor’da gramofondan pikaba, 33’lük plaklardan analog, lensli, şipşak fotoğraf makinesine binlerce ürünün kullanıcıları beklediğini belirtti.

Teknoloji her daim revaçta

Teknoloji tutkunlarının yeni yılda da hem eğlenceli hem de teknolojik ürünlere talep gösterdiğini vurgulayan Fedar, “Karaoke mikrofondan bluetoothlu kulaklığa, video oyunlarından gece görüşlü dronelara, Apple iWatch’tan Playstation’a kadar pek çok hediye alternatifinin bulunduğu platformumuzda teknolojik ürünler her daim kullanıcıların vazgeçilmezi oluyor” diye konuştu.

Hem eğlenceli hem de eğitici hediyeler çocukları bekliyor

Hem çocuklar hem de her daim çocuk kalanlar için GittiGidiyor’da pek çok eğlenceli hediyenin bulunduğunu söyleyen Fedar, “Modern yapılı ev maketinden eğitici maske boyama setine, kumandalı trenden patene, araba boyama setinden, büyük yalı maketi ve portatif Barbie evine kadar pek çok hediye seçeneğini kullanıcılarımızla buluşturuyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.