Yılın İlk Yarısında GittiGidiyor’dan En Çok Satın Alınan Ürünler Belli Oldu

 Yılın İlk Yarısında GittiGidiyor’dan En Çok Satın Alınan Ürünler Belli Oldu

blog post görsel H1

Kurulduğumuz 2011 yılından bu yana büyümemize hız kesmeden devam ediyoruz. 2016 yılının ilk yarısına ait rakamlarımız da bu performansı bir kez daha teyit ediyor. GittiGidiyor olarak bu yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 31 oranında bir büyüme sergilerken mobil ziyaretçilerimizin sayısı yüzde 60 oranında bir artış gösterdi. Üye sayımız 15,2 milyona, sitemizin mobil uygulamasının indirilme sayısı ise 3,7 milyona yükseldi.

Aynı dönemde toplam trafiğimizin yüzde 60’ı mobilden geldi. Bu süre zarfında GittiGidiyor 232 milyon kez ziyaret edildi. Geçen altı ay içerisinde 1,6 milyar sayfa görüntülenmesi alan GittiGidiyor’un aylık ortalama ziyaretçi sayısı ise 38,7 milyon olarak kaydedildi. Kurulduğu günden bu yana 300 binden fazla satıcının satış yaptığı platformumuz, her iki saniyede bir ürün satma başarısını bu dönemde de gösterdi.

Büyüme performansımızı sosyal medyada da aynı şekilde sürdürdük. Sosyal medya kanallarındaki toplam takipçi sayımız 2,5 milyon sınırına yaklaştı. GittiGidiyor’un Facebook hesabını takip edenlerin sayısı 2 milyonu aşarken Twitter’daki takipçi sayısı 243 bine, Instagram’daki takipçi sayısı ise 151 bine yükseldi. 2016’nın ikinci çeyreği ile başladığı video pazarlama stratejisi çerçevesinde GittiGidiyor, Youtube, Facebook ve Instagram kanallarında 2 milyondan fazla video izlenmesi elde etti. Kullanıcılara fayda sağlamayı ve alışverişe rehber olmayı amaçlayan bu videolarla 8 milyondan fazla kişiye ulaşıldı.

50’den fazla kategoride 10 milyonu aşan ürün çeşidiyle Türkiye’de e-ticaretin ev sahibi olan GittiGidiyor’da, bu yılın ilk altı ayında en fazla satılan ilk üç ürün cep telefonu kılıfı, cep telefonu ve bitki tohumu oldu.

Biraz daha hayatımıza dokunacak şekilde, somut örneklerle rakamları ele aldığımızda müşterilerimize kattığımız değer daha net ortaya çıkıyor. Farklı bir bakış açısı ile bakarsak GittiGidiyor üzerinden ev ve bahçe ürünleri satın alan 342 bin kişi kendilerine daha huzurlu ve mutlu bir yaşam alanı yaratırken, 4 bin 400 çift satın aldıkları alyanslar ile bir yuva kurmaya “evet” dedi. İlk altı ayda sitemiz üzerinden satılan 110 bin çift ayakkabı ile İstanbul boğazına tam 20 köprü yapılabiliyor. Ayrıca GittiGidiyor üzerinden satılan 16 bin ağaç ise milyonlarca insanın temiz hava kaynağı oldu. İlk altı ayda satılan çaylar ile de yaklaşık 3 milyon bardak çay demledik ve sohbetlerinize tat kattık.

gittigidiyor-infographic2 (11)

4 Comments

  • Muhteşem Bir Veri, Tebrikler

  • Satışımızı yapacağımız sektör için oldukça bilgilendirici ve yön gösterici yazı olmuş ,
    teşekkürler.

  • Güzel bir bilgi olmuş ellerinize sağlık

  • İstatislikler için teşekkür ediyorum, bende bu 2015 sonrası verileri arıyordum

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.