“Türkiye’nin En İyi İşverenleri” Listesinde Yer Alan GittiGidiyor Diversity Özel Ödülü’nün Sahibi Oldu

 “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” Listesinde Yer Alan GittiGidiyor Diversity Özel Ödülü’nün Sahibi Oldu

Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor, dünyanın en prestijli insan kaynakları organizasyonlarından olan Great Place to Work Enstitüsü tarafından açıklanan “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesinde ikinci sırada yer aldı. GittiGidiyor, çalışanlar arasında çeşitlilik ve dahil etmeyi gözeten kurum kültürüyle ikinci kez üst üste Diversity (Çeşitlilik) Özel Ödülünü’nün de sahibi oldu.

30 yıllık araştırma geçmişi ile güvene dayalı bir iş yeri kültürü geliştirilmesini hedefleyen Great Place to Work Enstitüsü “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2020” listesini açıkladı. Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor, 50-250 Çalışan Kategorisi’nde Türkiye’nin En İyi 2. İşvereni seçilirken, çalışanların çeşitliliğini gözeterek onlara güven alanı tesis etmedeki başarısıyla, ikinci kez üst üste Diversity (Çeşitlilik) Özel Ödülü’ne layık görüldü.Şirket böylece son 5 yılda 4 defa bu ödülün sahibi olmayı başarmış oldu.

GittiGidiyor Genel Müdürü ve eBay MENA Bölge Direktörü Öget Kantarcı konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “GittiGidiyor olarak bu yıl da Türkiye’nin En İyi İşvereni listesinde yerimizi aldık. Hepimizi çok gururlandıran Diversity (Çeşitlilik) Özel Ödülü’nü de üst üste ikinci kez kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ödülü 5 yılda 4’üncü kez kazanmak çok büyük bir gurur” şeklinde konuştu. Çalışan mutluluğu ve güven ortamının GittiGidiyor kurum kültürünün temel taşını oluşturduğunu belirten Kantarcı, “Sağladığımız güven ortamının en önemli kriterleri arasında da çeşitliliği gözeten ve kapsayıcı politikalarla hareket etmek yer alıyor. GittiGidiyor’da farklılıklardan bir bütün oluşturuyoruz.  Farklı bakış açılarına sahip çalışanlar sayesinde de daha özgür ve yaratıcı bir çalışma ortamına sahibiz. Attığımız her adımla hem çalışanlarımıza güven hem de kurumlara ilham vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

GittiGidiyor Çalışan Deneyimi Direktörü Murat Yüksel, insana değer veren bir iş yeri olan GittiGidiyor’u herkesin çalışmak isteyeceği bir marka, huzurlu ve eşit koşullarda çalışılacak bir şirket olarak konumlandırdıklarını ifade etti. Yüksel, “Çalışan Deneyimi politikamızı çalışanlarımıza sunduğumuz hakların korunarak geliştirilmesi anlayışıyla yürütüyoruz. Ayrıca güvene dayalı bir iletişim ortamı ile “çeşitlilik ve dâhil etme” kültürü, kurumsal kimliğimizin temelini oluşturuyor. Bu nedenle Diversity (Çeşitlilik) Özel Ödülü’nü kazanmak bizim için çok anlamlı. Şu an içinde bulunduğumuz, tüm dünyayı etkisi altına alan bu zor süreçte de hepimiz için güzel bir motivasyon kaynağı olan bu ödülü almamızda şirket kültürümüzün değerli birer parçası olan tüm ekip arkadaşlarımızın emeği var. Hepsine teşekkür ederiz” dedi.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.