Alacağınız Her Ürün Kadınları Destekliyor!

 Alacağınız Her Ürün Kadınları Destekliyor!

GittiGidiyor olarak işimizin doğası gereği girişimciliği desteklediğimizi söyleyebilirim. Bunun en büyük nedeni “Pazaryeri” (Marketplace) olarak adlandırdığımız iş modelimiz. Bildiğiniz gibi binlerce satıcının milyonlarca alıcı ile bir araya geldiği bir alışveriş merkezi GittiGidiyor. Bundan dolayı aylık 8,5 milyon tekil kullanıcı potansiyelini değerlendirip işini hakkı ile yapan, rekabette ayrışan, müşterisini (alıcısını) mutlu eden bir satıcının GittiGidiyor’da anlamlı ölçeklerde gelir elde etmesi çok kolay.

Şunu net olarak söyleyebilirim ki GittiGidiyor’da hakkı ile satış yapan bütün kullanıcılar bizim için değerli. İster 10.000 ister 10 işlemli olsun. Ancak  kimi satıcılar var ki gerçekten yerleri bir başka… Kimler mi onlar? Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV), Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) gibi vakıf veya derneklerin GittiGidiyor’da satış yapan iktisadi işletmeleri.

Bu listeye çok değerli bir vakfı daha eklemenin mutluluğu içindeyiz. Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı‘nın (KEDV) iktisadi işletmesi Nahıl’ın, Mardin ve İstanbul’daki dükkanlarına ek olarak artık GittiGidiyor’da da bir mağazası var.

Dilerseniz biraz KEDV’yi tanıyalım(1):

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV), 1986 yılında dar gelirli kadınların yaşam kalitelerini ve ekonomik durumlarını iyileştirmelerine destek olmak ve yerel kalkınmada liderliklerini güçlendirmek amacıyla kurulmuş, kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütüdür.

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın (KEDV) iktisadi işletmesi olan Nahıl ise 2003 yılında dar gelirli üretici kadınların ürünlerini pazarlayarak bu kadınlara sürdürülebilir gelir kaynakları kazandırmak amacıyla kuruldu.

Nahıl Dükkân’ın satışlarından elde edilen gelir ile KEDV desteğiyle açılan 23 Kadın ve Çocuk Merkezi’nde okul öncesi eğitim hizmetlerinin verilmesi desteklenmekte, dar gelirli bölgelerde yeni çocuk yuvalarının açılması için çalışılmakta ve girişimci kadınlara pazarlama ve ürün geliştirme  desteği verilmektedir.

Nahıl, kadın üreticilere ve Kadın ve Çocuk Merkezleri’ne yapmış olduğu destekle kadınların iş hayatında varlıklarını sürdürmelerine yardımcı olmakla birlikte onların kendilerine güvenen, üretken bireyler olarak toplumda yer almalarını amaçlamaktadır.

GittiGidiyor olarak KEDV’nin bu anlamlı çalışmalarına ufak da olsa destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Sizleri de KEDV – Nahıl Dükkan’da satışa sunulan birbirinden güzel ürünleri alarak kadınları desteklemeye davet ediyoruz. Unutmayın, “Alacağınız her ürün kadınları destekliyor!”.

(1)      Kaynak: http://www.kedv.org.tr/

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.