GittiGidiyor’dan Davet: Sizin De “Sepetinizde Bir İyilik Olsun!”

 GittiGidiyor’dan Davet: Sizin De “Sepetinizde Bir İyilik Olsun!”

GittiGidiyor, sosyal fayda yaratmak adına gerçekleştirdiği çalışmalarla öne çıkmaya devam ediyor.

Açık Açık Platformu ile iş birliği sonucu “Bir İyilik Olsun” projesini hayata geçiren GittiGidiyor, sivil
toplum kuruluşlarını (STK) bir araya getirdi. STK mağazalarını tek çatı altında toplayan platform,
kâr amacı gütmeden ürünlerin daha fazla insana ulaşmasını sağlayarak kuruluşlara destek olmayı amaçlıyor.

Türkiye’nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor, “Bir İyilik Olsun” projesini hayata geçirdi. Bu proje ile sosyal fayda yaratmayı hedefleyen GittiGidiyor 11 sivil toplum kuruluşunu (STK) tek çatı altında topladı. İnsana değer veren ve toplumsal sorunları dert eden bir şirket olan GittiGidiyor, Açık Açık Platformu iş birliğiyle iyiliğin yarattığı enerjinin herkes tarafından keşfedilmesini sağlamayı ve STK’lara destek olmayı amaçlıyor. “Sepetinizde Bir İyilik Olsun” sloganıyla yola çıkan GittiGidiyor, bu yolla STK ürünlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde kullanıcılara ulaştıracak.
Türkiye’de bağışçıları, bağışçı haklarını tanıyan şeffaf ve hesap verebilir dernek ve vakıflarla bir araya getirmek amacı ile kurulmuş Açık Açık Platformu’nda bulunan 11 STK, “Bir İyilik Olsun” sayfasında ürünlerini satışa sunuyor. Kâr amacı gütmeden internet sitesinde ve mobil uygulamada ürünlere yer veren GittiGidiyor, önümüzdeki dönemde yeni STK’ları da “Bir İyilik Olsun” ekosistemine dahil etmeye devam edecek.

“Bir İyilik Olsun” sayfasında; Bir Dilek Tut Derneği (Make a Wish), Gülmek İyileştirir Derneği, İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV), Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), Temel İhtiyaç Derneği (Tider), Tohum Otizm Vakfı, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD), Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (Toçev) ve Yeşilay yaklaşık 250 ürünü GittiGidiyor üzerinden tüm Türkiye’ye sunuyor.

Kâr Amacı Gütmeden Destek Oluyor

GittiGidiyor olarak iyiliğin insanları birbirine yakınlaştıran görünmez bir bağ oluşturduğuna
inandıklarını belirten GittiGidiyor Genel Müdürü, eBay MENA Bölge Direktörü Öget Kantarcı şöyle devam etti: “Sivil toplum kuruluşlarıyla el ele vererek toplumsal konularda sorumluluk almayıönemsiyoruz. GittiGidiyor’da topluma fayda sağlayacak yeni projeler geliştirip insanlara, hayvanlara ve doğaya yararlı olabilmek için çalışıyoruz. Bu motivasyonla Bir İyilik Olsun’u hayata geçirmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz.”
Şeffaf bir oluşum olan Açık Açık ile bu projede birlikte yer aldıklarını ifade eden Kantarcı, “Bir İyilik Olsun ile GittiGidiyor olarak herhangi bir kâr amacı gütmeden STK’lara gelir sağlamayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda topluma fayda sağlayan kuruluşları tek çatı altında bir araya getirmekten ötürü de gurur duyuyoruz” dedi.

İş birliği hakkında konuşan Açık Açık Platformu Kurucusu Itır Erhart, “Özellikle Koronavirüs salgını sonrasında alışveriş davranışlarımızı yeniden gözden geçireceğimizi; neyi, neden, nereden aldığımızın daha da önem kazanacak. Dolayısıyla GittiGidiyor ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği bunun için çok anlamlı. Şeffaf ve hesap verebilir sivil toplum kuruluşlarının ürünlerinin çok sayıda tüketiciye ulaşmasını sağlayacağız birlikte. Bu sayede, tüketiciler istedikleri ürünleri satın alırken bir yandan da sosyal sorunların çözümü için çalışan STK'ların sürdürülebilirliğine katkı sağlamış olacaklar” dedi.

Bir İyilik Olsun’un bir pazaryerinde faaliyetlerine başlamasını değerlendiren Açık Açık Platformu
Kurucusu İ. Renay Onur ise “İçinde yaşadığımız dünyayı kaybetmeden, minimum zararla
sürdürülebilir bir dünya modeline geçebilmemiz için; kuruluş amacı toplumun ve çevrenin sorunlarını çözmek olan, dahası paydaşlarının karşısına şeffaflığı ve hesap verebilirliği savunarak çıkan sivil toplum kuruluşlarının ürün ve servislerine pozitif ayrımcılık yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu fırsatı Türkiye’de bize sunan ilk pazaryeri GittiGidiyor oldu. GittiGidiyor’un heyecanı ile başladığımız bu proje geleceğe ilişkin umut veriyor” dedi.

Bir İyilik Olsun’a https://www.gittigidiyor.com/kampanya/bir-iyilik-olsun linki üzerinden ulaşılabiliyor.

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.