GittiGidiyor’la artık yuvarlayabilirsiniz!

GittiGidiyor olarak temel prensiplerimizden bir tanesi de sosyal sorumluluk projelerine olabildiğince destek olmak. Bu vesileyle yakın zamanda Yuvarla.org ile hayata geçirdiğimiz sosyal sorumluluk projesiyle ilgili size bilgi vermek istiyorum.

Öncelikle Yuvarla nedir?
Yuvarla, online alışveriş sitelerinden yaptığınız alışverişler sırasında seçtiğiniz sivil toplum kuruluşlarına küçük tutarlarla kolayca destek olabilmenizi mümkün kılan bir sosyal girişimdir.

Yuvarla ile artık GittiGidiyor.com’dan alışveriş yaparken; AÇEV, AKUT, WWF-Türkiye, KAÇUV, KORUNCUK, TEMA, TÜVANA, TOG, Tohum Otizm Vakfı, UNICEF Türkiye sivil toplum kuruluşlarına kolayca bağışta bulunabileceksiniz.

Peki sistem nasıl çalışıyor?
GittiGidiyor.com’da kullanıcıların mevcut alışveriş prosedüründe ödeme aşamasını tamamladıktan sonra Yuvarla bağış modülü ile küsüratlı tutarı yuvarlayarak kullanıcının seçmiş olduğu sivil toplum kuruluşuna doğrudan aktarılması şeklinde çalışıyor.

Örneğin, GittiGidiyor’dan alışveriş yapan bir kullanıcı, alışveriş sonrasında 29,80 TL’lik tutarın ödemesini gerçekleştirirken, “Başarılı Ödeme” sayfasında yer alan Yuvarla bağış modülü devreye giriyor ve kullanıcıya tutarı 30 TL’ye yuvarlayarak 0.20 TL’lik bir bağışta bulunabileceğini iletiyor. Kullanıcının onayı ve istenilen bilgilerin modüle girilmesinin ardından belirlenen tutar, Yuvarla bağış modülü ile doğrudan seçilen sivil toplum kuruluşuna aktarılıyor.
Şu an kullanıcılarımızın da çok yoğun bir şekilde bu projeye katkıda bulunduklarını görmek bizi çok mutlu ediyor ve her birine ayrı ayrı sonsuz teşekkürler sunuyoruz.

17-11-2014   Sosyal Sorumluluk    6 Yorum   13

Avatar Engin Selen
GittiGidiyor'da Kullanıcı Deneyimi Uzmanı olarak çalışmaktadır.
6 thoughts on “GittiGidiyor’la artık yuvarlayabilirsiniz!

 1. AvatarEren Ezgü

  Sosyal sorumluluk alanında çok güzel bir proje. Ayrıca insanlara yardımlaşma alışkanlığı kazandırma ve bunu teşvik etmenin güzel bir örneğini uygulamışsınız. Eminim bu uygulamanız yardım kurumlarına faydalı olacaktır.

  Reply
 2. AvatarOsman GEZER

  Sosyal sorumluluk anlamında güzel proje. yanlız yuvarlamayı alışveriş bitmeden önerseler daha fazla katılım olacağinı düşünüyorum.

  Reply
  1. Avatarggeditor

   Osman Bey merhaba,

   İlginiz için teşekkür ederiz. Konu hakkındaki düşünceleriniz ilgili departmanımız ile paylaşılmıştır.

   Saygılarımızla,

   GittiGidiyor.

   Reply
 3. AvatarMyBlokher

  Teşekkür ederim .. Zaten nü yüzden Türkiyen in en büyük online mağazasısınız. Sosyal sorumluluk , adına ve hizmetiniz hizmetleriniz adına sağolun .. Hep burdayız…

  Reply

Yorum bırakın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar yıldızla belirtilmiştir.