Yeni iPhone ve Android Uygulamamızla Mobil’e Yeni Bir Başlangıç Yapıyoruz!

 Yeni iPhone ve Android Uygulamamızla Mobil’e Yeni Bir Başlangıç Yapıyoruz!

Günümüzde internet kullanan hemen herkesin bildiği gibi mobil internet kullanımı çok kısa zamanda hayatımızda önemli bir yer edindi. Öyle ki, mobil cihazlarla kurduğumuz bağ bilgisayarlara göre çok daha kişisel ve güçlü. Hal böyle olunca GittiGidiyor gibi bir internet şirketinin mobil deneyimini, klasik web deneyimiyle aynı paralelde geliştirmesi kaçınılmaz.

Bu doğrultuda siz değerli kullanıcılarımıza en iyi mobil deneyimi yaşatabilmek için uzun zamandır üzerinde çalıştığımız yepyeni iOS ve Android mobil uygulamalarımızı 2012 Aralık ayı sonunda hayata geçirdik.

Bu uygulamaları geliştirirken prensibimiz şuydu: Bundan böyle mobil platformlar artık GittiGidiyor için klasik web’in yanında bir kanal değil, bizzat GittiGidiyor’un ta kendisini sunduğumuz, klasik web’in paralelinde (hatta belki yakın gelecekte daha da önünde) var olan/olacak yapılar. İşte tam bu noktada çıktığımız yolun çetrefilli doğasını biraz aktarmak gerekebilir.

Bildiğiniz gibi GittiGidiyor sadece satın alımın yapıldığı bir platform değil. GittiGidiyor dediğimizde:

 • İçerisinde birbirini hiç tanımayan insanlar arasında alışveriş yapmayı mümkün kılan Sıfır Risk Sistemi,
 • Alışveriş deneyimini üstlere taşımaya yardımcı olan satıcı değerlendirme sistemleri,
 • Her bireyin ve işletmenin milyonlarca alıcıya ürün sunabilmesini sağlayan satış yapısı,
 • Alıcı ve satıcılar arasında iletişimi sağlayan modüller,
 • Her gün onlarca fırsat ürününü barındıran Günün Fırsatı,
 • Hem alıcı hem satıcılar için en iyi faydayı sunan açık artırma ile ürün satışı,
 • Moda alışverişi deneyimi sunan Marka Kulübü vb. gibi buraya sığdırmanın mümkün olmadığı derin ve kapsamlı bir yapıdan bahsediyoruz.

İşte az önce bahsettiğim prensiple bu kapsam için yola çıktığımızda ortaya 140’tan fazla farklı ekrandan oluşan, Türkiye’nin en kapsamlı mobil uygulamasını çıkardık. GittiGidiyor’da yaptığınız tüm işlemleri, artık zaman mekan farketmeksizin, herhangi bir kişisel bilgisayara ihtiyaç duymadan mobil uygulamalarımızla yapabileceksiniz.

GittiGidiyor iOS ve Android uygulamalarının çıkışını da aslında “yenilenmiş mobil uygulamalar” olarak değil; GittiGidiyor’un yeni mobil stratejisinin bir başlangıcı olarak değerlendirmek daha doğru olur. Çok yakında, oldukça iyi bir “satın alma” deneyimi sunduğumuz akıllı telefon uygulamalarımıza ek olarak doğası gereği çok daha zengin bir “alışveriş deneyimi” sunacak olan tablet uygulamalarımızı ve kullanıcılarımızla tüm mobil cihazlarda en iyi kalitede buluşmamızı sağlayacak yepyeni mobil sitemizi de hayata geçireceğiz.

4 Comments

 • Iyı güzelde yeni uygulamanız yüklenirken logo nuz kayboldu . Her zaman çok rahat girdiğim sitenize giremiyorum. Ödeme onaylamam gerek ürün elime geçti , onay veremiyorum . Fazla teferruat bazen zorlaştırıyor görüyorsunuz veya sistem henüz oturmadı. Bilginize

 • App çok güzel beğendim ama yanlışıkla parmak değdiğinde ürünü sonlandırabiliyor onay tuşu gerekli işlemleriçin. ve bazı fonksiyonlarında eklenmesi gerekiyor webde ne ise app aynısı olması lazım ki insanlar tercih etsin.

 • merhabalar ios versiyonunda 2 haftadan beri ürünleri bulmuyor veya çok azını buluyor ilk başlarda böyle değildi.şu anda bu haliyle ancak günün fırsatlarına bakabiliyorum.zaten appstore daki yorumlara bakarsanız hatadan birçok kişi şikayetçi bu duruma bir el atarsanız çok iyi olur.

 • Osman Bey,

  İlginiz ve geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. İlettiğiniz konu, teknik ekibimiz tarafından detaylı olarak incelenecektir.

  Saygılarımızla,

  GittiGidiyor.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.