GittiGidiyor’da Banka Kartıyla Alışveriş Dönemi Başladı!

Hepimizin yıllardır cüzdanlarında taşıdığı banka kartları bir süre önce sanal ortamdaki yerini aldı. GittiGidiyor olarak bankaların gerekli altyapıyı sağlaması ile biz de üzerimize düşeni yaptık ve öncelikle 3D Secure seçeneğini, hemen ardından da banka kartları ile ödeme seçeneğini kullanıcılarımıza sunduk. Artık ürün satışa çıkarırken, ürün satın alırken ya da abonelik ödemelerinizi banka kartınızla yapabilirsiniz. Bunun için ödeme sayfasındaki “Kart Bilgileriniz” bölümünde yer alan “3D Secure kullan” kutucuğunu işaretlemeniz yeterli. (Kredi kartı ile yapılacak ödemelerde bu seçim kullanıcıya bırakılmıştır.)

Banka kartı nedir?

ATM kartı ya da bankamatik kartı olarak da bilinen bu kartlar, bankanızda açtırmış olduğunuz vadesiz mevduat hesabınıza bağlanan ve bu hesaptaki nakit paranıza ulaşmanızı sağlayan kartlardır. Kredi kartından farklı olarak, banka kartı almak için hesap açtırmanız yeterlidir. Banka kartlarında, kredi kartı alırken yaşadığınız kısıtlamaları da yaşamazsınız. Aslında yıllardır kullanmakta olduğumuz banka kartları, kredi kartlarının hayatımıza girmesinden sonra biraz arka planda kaldı.  POS cihazlarında, banka kartı ile alışverişe yıllar önce olanak sağlayan bankalar, online ortamda ne yazık ki aynı imkanları sağlamıyorlardı. Online alışverişin hayatımızın bu denli parçası olduğu son yıllarda, online işlemlerde banka kartına izin verilmemesi, onları geride bırakan nedenler arasında sayılabilir.

Banka kartları da artık online alışverişte kullanılabilir

Kullanıcı ihtiyaçlarının farkına varan bankalar sonunda banka kartlarını da online ortamda desteklemeye başladı. Artık “Maestro” veya “Visa Electron” logolarının yer aldığı banka kartınızla online ortamlarda da ödeme yapabilirsiniz.

Aslında bankaların bu denli ince eleyip sık dokumalarının da belirli nedenleri var. Kredi kartlarına kıyasla çok daha rahat sahip olabildiğiniz ve doğrudan nakit hesabınıza bağlı olan bu kartların güvenlikleri, hem kullanıcılar hem de bankalar için kritik bir durum oluşturuyor. Bu nedenle banka kartlarıyla yapılan işlemlerde güvenlik seviyeleri biraz daha yüksek tutuluyor. Tabi bu durum kullanıcıların da yararına oluyor. Banka kartlarının online ortamlara girişindeki gecikme nedenlerinden biri de bu güvenlik problemi olsa gerek. Daha güvenli online alışveriş kanallarının gelişmesinin ve kullanıcıların bu kanalların kullanılması ile ilgili deneyim kazanmasının, banka kartlarının online sektörde yerini almasında büyük payı var.

Banka kartıyla online alışveriş güvenli midir?

Evet. Daha güvenli dediğimiz ödeme kanalları, artık günlük hayatımızın birer parçası haline gelen teknolojiler ve bu teknolojileri kullanan güvenlik sistemleri olarak düşünülebilir. Bazı banka işlemleri sırasında cep telefonlarınızdan aranarak onayınızın alınması ya da cep telefonunuza gelen bilgi mesajları birer örnek olabilir. Tüm dünyada online alışverişlerde, bankaların güvenliğiniz için kullandığı güvenlik sistemi “3D Secure” olarak adlandırılır.

Tüm dünyaca tanınan kart sağlayıcılarından Visa tarafından geliştirilen “3D Secure” protokolü, bir diğer kart sağlayıcısı Mastercard tarafından da kabul görmüş durumdadır. Bu sistem Türkiye’de de bazı bankalar hariç, çoğu banka tarafından desteklenmektedir ve kullanıcılardan herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Online alışveriş ortamlarında, kredi kartı ile ödeme esnasında kullanıcılara opsiyonel olarak sunulan bu sistem, havayolu firmaları gibi bazı sektörlerde, firma kararı ile zorunlu hale getirilebilmektedir.

Banka kartımla online ödeme yapmak için ne gerekiyor?

Banka kartınızla online ödeme yapabilmeniz için:

1-      Kartınızın bankasının bu desteği sağlaması gerekmektedir.

2-      Kartınızı 3D Secure sistemine kayıt ettirmeniz gerekmektedir.

3-      Alışveriş yaptığınız online sistemin bu desteği sağlaması gerekmektedir.

3D Secure sistemini nasıl kullanabilirim?

Kartınızı 3D Secure ödemelerde kullanabilmeniz için tek yapmanız gereken basit bir kayıt işlemidir. Kartınızı sisteme kaydettirmek için bankanıza ait internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Ayrıca bazı bankalar kayıtlı olmayan kartınızı, ilk 3D Secure ödemeniz sırasında da kaydetme olanağı sağlamaktadır.

Kayıtlı kartınızla 3D Secure destekleyen bir sitede ödeme yaptığınızda, kartınızın bankasına yönlendirilirsiniz. Bankanız sizden kart şifrenizi ve/veya kayıtlı cep telefonunuza gönderilen tek kullanımlık şifreyi talep eder. Banka tarafından gerekli doğrulama yapılınca tekrar ödeme yaptığınız siteye yönlendirilirsiniz ve doğrulamanız başarılı ise işleminiz tamamlanır. Bu sayede kart numaranız başkaları tarafından bilinse bile, şifreniz ya da cep telefonunuza gelen tek kullanımlık şifre bilinmediği için elektronik güvenliğiniz sağlanmış olur.

Kredi kartınız için opsiyonel olan 3D Secure işlemleri, bankalar tarafından (daha önce bahsetmiş olduğumuz güvenlik nedenlerinden dolayı) banka kartlarına zorunlu kılınmıştır.

Sonuç olarak, banka kartınız hangi bankaya ait olursa olsun, bankanız 3D Secure sistemini destekliyorsa ve 3D Secure kayıt işlemini yaptıysanız GittiGidiyor’dan banka kartınızla güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

03-10-2011   Teknoloji    240 Yorum   2

Avatar Sevgi Uslu
GittiGidiyor'da Kıdemli Yazılım Mühendisi olarak çalışmaktadır.
240 thoughts on “GittiGidiyor’da Banka Kartıyla Alışveriş Dönemi Başladı!

 1. AvatarÖnder AYDIN

  şimdi sanırım banka kartı ile almak için 3d secure lazım, keşke direkt interaktif şifremizle alabilseydik.

  Reply
 2. AvatarGittiGidiyor

  Engin Bey merhaba,

  GittiGidiyor’da PTT Kart ile ödeme yapılamamaktadır. Ödemelerinizi kredi kartı, banka kartı ve sanal kart seçeneklerini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

  İlginiz için teşekkür ederiz.

  Reply
 3. AvatarGittiGidiyor

  Değerli kullanıcımız,

  Kullandığınız banka kartının 3D Secure’e açık olup olmadığını bankanızdan öğrenebilir, eğer gerekiyorsa bankanızı arayarak 3D Secure sistemine kayıt yaptırabilirsiniz.

  3D Secure sisteminin kullanımı ile ilgili olarak blog yazımızda yer alan yöntemleri takip etmeniz, alışveriş yapmanız için yeterli olacaktır. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiyi, bankanızın müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz.

  İlginiz için teşekkür ederiz.

  Reply
 4. Avatarssss_

  Merhabalar,
  İş bankası bankamatik kartıyla alışveriş yapmaya çalıştım. “Bankanız 3D Güvenlik sorgulaması sonucunda olumlu yanıt vermemiştir. Lütfen tekrar deneyiniz!” yazısı çıkıyor. Bankayı aradım, durumu anlattım. teknik birimlere aktarılacağı söylendi fakat henüz cevap gelmedi. “Kartınızı sisteme kaydettirmek için bankanıza ait internet bankacılığını kullanabilirsiniz.” demişsiniz yazınızda. İnternet bankacılığı seçeneklerini baya bir karıştırdım fakast 3D kaydetme gibi bir şey göremedim. Bir çözüm önerir misiniz?

  Reply
 5. Avatarsporkless

  cvc2 kısmına ne yazmamız gerekiyor ? atm kartlarında öyle bir ksıım mevcut değil ve cvc2 kısmını doldurmadan da ödeme yapılmıyor.

  Reply
 6. AvatarGittiGidiyor

  Değerli kullanıcımız,

  CVC2 güvenlik kodu, yeni banka kartlarında bulunmaktadır. Eğer banka kartınızda bu kod bulunmuyorsa, bankanızla iletişime geçerek yeni bir banka kartı alabilirsiniz.

  İlginiz için teşekkür ederiz.

  Reply
 7. AvatarGittiGidiyor

  Değerli kullanıcılarımız,

  Garanti Bankası’nın banka kartı ödemelerinde yapacağı teknik geliştirmeler sonrası sisteme dahil olması beklenmektedir. Garanti Bankası’nın sisteme ne zaman dahil olacağına dair kesin bir süre belirtememekteyiz.

  Anlayışınız için teşekkür ederiz.

  Reply
 8. Avataryusuf

  iyi günler ben iş bankası kartına sahibim gitti gidiyorda bir ürün begendim onu bu iş bankası kartım ile almak için ne yapmalıyım sırasıyla anlatabilirmisiniz çok acil cevap almam lazım şimdiden tesekkur ederim

  Reply
 9. AvatarGittiGidiyor

  Yusuf Bey merhaba,

  ATM kartınızla GittiGidiyor’da alışveriş yapamıyorsanız, lütfen öncelikle bankanızla iletişime geçerek kartınızın online alışverişe ve 3D Secure işlemine açık olduğundan emin olunuz.

  Alımını gerçekleştireceğiniz ürünü seçmenizin ardından, ödeme ekranında “3D Secure Kullan” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir; GittiGidiyor’da banka kartları ile 3D Secure seçeneği dışında alışveriş yapılamamaktadır. Ödeme sırasında bankanızın 3D Secure ekranına yönlendirilecek ve buradaki güvenlik işlemini tamamlamanızın ardından alışverişinizi güvenle gerçekleştirmiş olacaksınız.

  Konuyla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, bankanızla ve 7 gün 24 saat aktif olan Destek Hattı ile iletişime geçebilirsiniz; http://www.gittigidiyor.com/bizeulasin.

  İlginiz için teşekkür ederiz.

  Reply
 10. Avataremre

  vakıfbank atm kartı kullanıyorum ve kasım ayında yeni aldım. ancak üzerinde cvc2 kodu bulunmamaktadır. bu kodu nasıl alabiliriz?

  Reply
 11. AvatarGittiGidiyor

  Emre Bey merhaba,

  Banka kartınızda bu CV2 kodu bulunmuyorsa, bankanızla iletişime geçerek konu ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

  İlginiz için teşekkür ederiz.

  Reply
 12. Avatarmehmet

  Iyi gunler bir adet T.C. Ziraat Bankasi BankKart’I’m var.Acaba alisverimde sozkonusu banka kartimi kullanabilir miyim?
  Ayrica BankKart veya diger bankalara ait banka kartlariyla gittigidiyor.com’dan taksitle alisveris yapmam mumkun mu,yoksa sadece pesin odeme yapmam mi gerekiyor?

  Reply
 13. AvatarGittiGidiyor

  Mehmet Bey merhaba,

  GittiGidiyor’da banka kartınızı kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Banka kartınız ile işlem yapabilmek için kartınızın online ödemelere açık olduğundan ve ödeme ekranında 3D Secure seçeneğini seçtiğinizden emin olunuz.

  Eğer ödeme esnasında bir sorunla karşılaşırsanız lütfen bankanızla ve http://www.gittigidiyor.com/bizeulasin adresinden ulaşabileceğiniz GittiGidiyor Destek Hattı ile iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alınız.

  GittiGidiyor’da banka kartları ile taksit imkanı bulunmamaktadır. Bankalar, bazı durumlarda GittiGidiyor’dan bağımsız kendi taksit kampanyalarını hayata geçirebilmektedirler; konu ile ilgili bankanıza ulaşarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  İlginiz için teşekkür ederiz.

  Reply
 14. Avatarersel şahin

  merhaba akbank exi 26 banka kartım ile alışveriş yapabilirmiyim garanti paracacard ile yapamıyorum.

  Reply
  1. AvatarGittiGidiyor

   Ersel Bey merhaba,

   Garanti Bankası’nın banka kartları henüz sisteme dahil edilmemiştir.

   3D Secure seçeneğini seçerek Akbank’a ait banka kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. Ödeme aşamasında sorunla karşılaşmanız durumunda lütfen bankanızla ve https://www.gittigidiyor.com/bizeulasin adresinden GittiGidiyor Destek Hattı ile iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alınız.

   İlginiz için teşekkür eder, keyifli alışverişler dileriz.

   Reply
 15. AvatarYasin

  iş bankası ve bank asya kartım var. 3d yaptırdıktan sonra alışveriş yapabiliyorum yani değilmi. peki herhangi bir ücret söz konusu mu abonelik vs.

  Reply
  1. AvatarGittiGidiyor

   Merhaba Yasin bey,

   GittiGidiyor’da ATM/Banka kartınızı kullanarak ödeme yapabilirsiniz. İş Bankası ve Bank Asya’ya ait banka kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. Ancak, ATM/Banka kartınız ile yapacağınız ödemelerde, “3D Secure” ödeme seçeneğini kullanmanız gerekmektedir. Bunun için, kart bilgilerinizi girdiğiniz alandaki “3D Secure kullan” seçeneğini işaretlemeniz yeterlidir.

   3D Secure hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

   GittiGidiyor üyeliği ücretsizdir. Satın alma işleminizde herhangi bir abonelik bedeli ödemesi gerçekleştirmenize gerek bulunmamaktadır. Satın alacağınız ürün bedelini ödemeniz yeterli olacaktır. Ödeme aşamasında hata ile karşılaşmanız durumunda lütfen bankanızla ve https://www.gittigidiyor.com/bizeulasin adresinden GittiGidiyor Destek Hattı ile iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alınız.

   İlginiz için teşekkür eder, keyifli alışverişler dileriz.

   Reply
 16. AvatarGittiGidiyor

  Celal Bey merhaba,

  Banka kartları ile taksitli alışveriş imkanı şu anda bulunmamaktadır. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için bankanızla irtibata geçebilirsiniz.

  İyi günler dileriz.

  Reply
 17. Avatarsezgin

  3D Secure? ödeme seçeneğini olamadan sanal ödemeye açık olan bir banka kartı ile alışveriş yapamam mı ?

  Reply
 18. AvatarNebi Aksoy

  Iyi günler ben yurt disinda yasiyorum. yapacagim alisveriste yabanci kredi kartimi kullanabilirmiyim gold kart im var (master Kart )
  tesekkür ederim

  Reply
 19. Avataroğuz

  İyi günler banka kartı ile alışveriş yapcaz yalnız banka hesabımızda aldığımız ürünün fiyatı kadar miktar olması şartmı.

  Reply
 20. AvatarGittiGidiyor

  Sayın Aksoy,

  GittiGidiyor’da yurtdışı banka ve kredi kartları kullanılamamaktadır. Ödemelerinizi sadece Türkiye’deki bankalardan alınmış olan banka ve kredi kartları ile gerçekleştirebilirsiniz.

  İlginiz için teşekkür ederiz.

  Reply
 21. AvatarGittiGidiyor

  Ercan Bey merhaba,

  Banka kartınızın 3D Secure sistemini destekleyip desteklemediğini öğrenmek ve banka kartınızın 3D Secure özelliğini aktif hale getirmek için bankanızla iletişime geçebilirsiniz.

  İlginiz için teşekkür ederiz.

  Reply
 22. AvatarGittiGidiyor

  Oğuz Bey merhaba,

  Banka kartı ile yapılan alışverişlerde hesabınızda alışverişin gerçekleşmesi için gereken tutarın bulunması gerekmektedir. Konuyla ilgili bazı bankaların ek limit gibi limitinizi arttırabilen uygulamaları olabilmektedir; ayrıntılı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

  İlginiz için teşekkür ederiz.

  Reply
 23. Avatarahmet

  Taksitle yapılan alışverişlerde satıcılar satacakları ürünün adedini sitede fazla gösterip alıcılar alım yaptığında şu an elimizde ürün kalmadı diye mesaj yazıyorlar .Bu durumda alışveriş iptal oluyor ,fakat alışveriş taksitle yapıldığından geri ödeme yine taksitli yapılıyor .yani almadığımız ürün için paramıza ipotek konmuş oluyor.Madem ürün yoksa ,satış iptal olduysa geri ödeme toptan yapılsa biz alıcılar için daha iyi olurdu.

  Reply
 24. Pingback: Anonim

 25. AvatarCagri

  iyi akşamlar ben de ziraat bankası maestro var maestro 3d olmuyo mu oluyosa da nasıl yapacagım ? internet bankacılıgında visa için var ?

  Reply
 26. AvatarGittiGidiyor

  Çağrı Bey merhaba,

  Banka kartınızın internet alışverişine ve 3D Secure sistemine açık olup olmadığını öğrenmek için bankanızın müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz. 3D Secure sistemi kullanılmayan banka kartları ile GittiGidiyor üzerinden işlem yapılamamaktadır.

  İyi günler dileriz.

  Reply
 27. Avatarsamet

  tc ziraat bankasına ait banka kartım var, alışverişi tamamlarken “Bankanız 3D Güvenlik sorgulaması sonucunda olumlu yanıt vermemiştir. Lütfen tekrar deneyiniz!” gibi bir hata verdi. ne yapmam gerekiyor?

  Reply
 28. AvatarGittiGidiyor

  Samet Bey merhaba,

  Banka kartınız internet alışverişine açık olmayabilir ya da 3D Secure özelliğini desteklemiyor olabilir. Bankanızla irtibata geçerek konu hakkında bilgi almanızı rica ederiz.

  İyi günler dileriz.

  Reply
 29. AvatarEnes

  Merhaba ziraat bankamatik kartımın arkasında cv2 kodu yok bankaya gittim görevliye söledim zaten bu kartta olmaz. Kredi kartında olur sadece dedi ve bankamatik kartla alişveriş olmazki diye bir cevap verdi.Şimdi ne yapmam gerek. teşekkürler

  Reply
 30. AvatarEnes

  Sorunum çözülmüştür saygılar.(Gelen e-posta):
  Kartınızı yeniletmeniz durumunda yeni kartınızda güvenlik numaraları basılı olacağından dilediğiniz işlemlerde kullanabilirsiniz.

  Reply
 31. AvatarEfe

  Banka 3D’ye kayıtlı sorun yok diyor. Kartım Visa Electron ve DenizBank kartı. Bir sorun yok gibi gözüküyor. Fakat hala ?Bankanız 3D Güvenlik sorgulaması sonucunda olumlu yanıt vermemiştir. Lütfen tekrar deneyiniz!? hatası alıyorum. Neden olabilir?

  Reply
 32. Avatareren

  mrb arkadaşlar ben internetten alışveriş yapıcam ama kredi kartım yok vakıfbank hesap kartım var bunla işimi sağlayabilrmiyim yardımcı olurmusunuz .

  Reply
 33. Avatarserkan

  iyi aksamlar bu cardfinans banka kartı ile taksitli alışveriş olurmu acaba internette cep telefonu alacağızda gittigidiyorda yoksa direk telefonun parasìmı olacak acaba bilgilendirin lütfen

  Reply
 34. Avatarahmet bakan

  halkbank banka kartımda bulunan 18 haneli rakam gurubu ile alışverşi tamamlamak için girmemiz gereken hane sayısı birbirni tutmuyor en fazla 16 hane yazılabiliyor ne yapabilirim

  Reply
 35. AvatarYalçın umur

  Ödeme ekranında kredi kartı numarası olan yere 16 numara yazılabiliyo.Ama benim maestro kartım var ve o 18 haneli ne yapabilirm??

  Reply
 36. Avatar21li

  hocam ptt kart ile alısveris yapamayacağımızı dile getirmissiniz fakat ptt kart denizbank altyapısı ile hizmet veriyor? yani alısverislerde kullanılabilmesi olanağına sahip olmamız gerekmiyormu?

  Reply
 37. AvatarGittiGidiyor

  Değerli kullanıcımız,

  PTT banka kartları ile alışverişin gerçekleştirilememesi, PTT kartlarının online alışveriş ve 3D Secure sistemlerini desteklememesinden kaynaklanmaktadır. Konuyla ilgili olarak detaylı bilgi almak ve önerilerinizi iletmek için PTT Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

  İlginiz için teşekkür ederiz.

  Reply
 38. AvatarGittiGidiyor

  Sayın Umur,

  Banka kartınız internet üzerinden alışveriş ve 3D Secure güvenlik sistemini desteklemekteyse, konuyla ilgili gerekli teknik incelemeleri yapabilmemiz için http://www.gittigidiyor.com/bizeulasin adresinden Destek Hattı’na ulaşarak bilgi vermenizi rica ederiz.

  İyi günler dileriz.

  Reply
 39. Avataremreyeni

  halkbank bank 24 banka kartım var sitenizden alışveriş yapamıyorum çünkü kart no su yazan yere kartımın nosunu tam olarak giremiyorum 2 hane eksik kalıyor

  Reply
 40. Avatarfnd07

  İyi günler, banka kartımla alışveriş yapmak istiyorum. 3d secure güvenlik sistemine kayıtlı. Ve banka kartımın bilgilerini de girdim. Bir ürününüz için teklif vermek istediğimde direk “Kredi kartı onaylaması yapmalısınız.” diyor. Ne yapmam lazım? Benim kredi kartım yok.

  Reply
 41. Avatarsoner

  halkbank bank 24 banka kartım var sitenizden alışveriş yapamıyorum çünkü kart no su yazan yere kartımın nosunu tam olarak giremiyorum 2 hane eksik kalıyor aydınlatırsanız alışverişi tamamlayacağim

  Reply
 42. AvatarGittiGidiyor

  Sayın fnd07,

  Banka kartı ile provizyon işlemi yapılamamaktadır. Konuyla ilgili size yardımcı olabilmemiz için Destek Hattı ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

  Saygılarımızla,

  GittiGidiyor.

  Reply
 43. AvatarGittiGidiyor

  Fahri Bey merhaba.

  GittiGidiyor’da kapıda ödeme yöntemi kullanılmamaktadır. Ödemelerinizi kredi kartı, banka kartı ve sanal kart yöntemleri ile gerçekleştirebilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  GittiGidiyor.

  Reply
 44. Avatarilknr

  halkbank bank 24 banka kartım var sitenizden alışveriş yapamıyorum çünkü kart no su yazan yere kartımın nosunu tam olarak giremiyorum 2 hane eksik kalıyor aydınlatırsanız alışverişi tamamlayacağim ..Bu konuyla ilgili bi türlü kesin bi cvp vermemişsiniz lütfen bi şekilde açıklarsanız sevinicem

  Reply
 45. Avatargamze

  merhaba sitenizden kredi kartıyla alışveriş yapıldığında kart numarası vs. satıcılar tarafından görünüyormu acaba

  Reply
 46. Avataranıl

  bende ptt kart var alış veriş yapamıyorum deniz bank ile ortak cıakrtılmış bir banka kartı sistemde yokmu ?

  Reply
 47. AvatarMusab Türker

  Mrb ben bank asya kredi kartı kullanıyorum bank asyaya taksit imkanı var mı diğer kartlara taksit imkanı yapmışsınız ama bank asyaya yardımcı olursanız sevinirim

  Reply
 48. AvatarGittiGidiyor

  Gamze Hanım merhaba,

  GittiGidiyor’da kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerde kart numaranız ürün satıcısı ya da GittiGidiyor tarafından görülmemektedir. GittiGidiyor, kart numaranızı Thawte şirketinden lisanslı özel bir şifreleme ile ilgili bankaya aktarır. Bankadan gelen cevaba göre işlem gerçekleştirilir.

  Keyifli alışverişler dileriz.

  Reply
 49. AvatarGittiGidiyor

  Musab Bey,

  Bank Asya kredi kartlarına taksit imkanı şu anda GittiGidiyor’da bulunmamaktadır. Öneriniz, değerlendirilmeye alınmak üzere ilgili birimimize iletilmiştir.

  Keyifli alışverişler dileriz.

  Reply
 50. AvatarGittiGidiyor

  Değerli kullanıcılarımız,

  GittiGidiyor’da 16 haneli banka ve kredi kartları ile işlem yapılmaktadır. Kartınızın hane sayısı farklı ise, kartınız alışveriş sistemimiz tarafından kabul edilmeyebilir. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için Destek Hattı’na ulaşabilirsiniz; http://www.gittigidiyor.com/bizeulasin.

  Sitemiz üzerinden PTT’ye ait banka kartları ve online alışverişi desteklemeyen diğer banka/kredi kartları ile alışveriş yapılamamaktadır. GittiGidiyor’da kullanmak istediğiniz kartınızın online alışverişi destekleyip desteklemediğini, bankanızdan öğrenebilirsiniz.

  İyi günler dileriz.

  Reply
 51. Avatarmurathan sarı

  iyi günler 3d secure,sisteminden yararlanmak istiyorum ama nasıl yararlanacağım kartım halkbank bank 24 kart ile yararlanabilir miyim?

  Reply
 52. AvatarFATMA

  ziraat bankası maestro kartımla alış veriş yapacağım ama son kullanma tarihi diye bi bölüm var hata veriyor kartımda da öyle bir tarih yok oraya ne yazmam gerekiyor

  Reply
 53. Avataremre

  fatma hanım son kullanma tarihi 08/19 07/18 şeklinde olan kartınız önyüzündeki ibaredir mesela 08/19 8. ay ve 2019 07/18 ise 7. ay 2018 demek oluyor umarım yardımcı olmuşumdur

  Reply
 54. AvatarBerivan

  bende akbank eksi26 banka kartı var ınternette alıs verıs ıcın uyumlu bır kart fakat urun almaya calısıyorum 3D secure uygun deıldır dıyo. Bugun bankaya gıttım kartımın ınternet alıs verısını onaylayan bır kart oldugunu soyledıler sorun ne anlamıyorumm.

  Reply
 55. Avataraydın

  merhaba halkbankası alısverıs kartım var ban24 kart numarası 16 hanelı ıstenıyo fakat benımkı maestro ve 18 hanelı ve 2 hane eksık kalıyor oyuzdende alısverıs gerceklestırılemedı dıyor ne yapmalıyım

  Reply
 56. AvatarGittiGidiyor

  Aydın Bey merhaba,

  Havale ödeme yöntemi, Hemen Al ödemelerinde Sıfır Risk Sistemi dışında kaldığı için kullanılamamaktadır. Daha önce Açık Artırma sisteminde kullanılan Havale yöntemi, kullanım oranının çok düşük olması ve yeni Açık Artırma sistemimiz ile tam entegre olmaması nedeniyle kaldırılmıştır.

  İlginiz için teşekkür ederiz.

  Reply
 57. AvatarGittiGidiyor

  Aydın Bey,

  18 haneli Halkbank kartınız ile GittiGidiyor’da işlem yapamamaktasınız. Ancak bankanız ile iletişime geçerek bankanızın sunduğu 16 haneli banka kartlarından birisine geçiş yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için bankanızla iletişime geçmenizi rica ederiz.

  Keyifli alışverişler dileriz.

  Reply
 58. AvatarGittiGidiyor

  Berivan Hanım,

  Banka kartınız internet üzerinden alışveriş ve 3D Secure güvenlik sistemini desteklemekteyse, konuyla ilgili gerekli teknik incelemeleri yapabilmemiz için https://www.gittigidiyor.com/bizeulasin adresinden Destek Hattı?na ulaşarak bilgi vermenizi rica ederiz.

  İyi günler dileriz.

  Reply
 59. AvatarGittiGidiyor

  Sayın Çelik,

  İlgili kartınızın GittiGidiyor’da kullanılıp kullanılamayacağını öğrenmek için kartınızın BIN numarasının (ilk 6 hanesi) kontrol edilmesi gerekmektedir. İlgili kontrol için Destek Hattı’na ulaşarak bilgi alabilirsiniz; http://www.gittigidiyor.com/bizeulasin.

  NOT; Kredi kartı numarasının birinci hanesi de dahil olmak üzere prefix denen ilk 6 hane kartın hangi banka tarafından verildiğini belirtir. Bu numara Bank Identification Number (BIN), yani kartı veren bankayı tanımlayan numaradır.

  Keyifli alışverişler dileriz.

  Reply
 60. AvatarSeher

  kredi kartlı alışverişlerde 3 d secure seçeneğini seçtiğimizde kartımızı herhangi bir ek ücret yansıtılıyor mu

  Reply
 61. Avatar